افشای دلیل محرومیت خواهران منصوریان توسط فدراسیون

فدراسیون ووشو با انتشار بیانیه ای دلیل محرومیت خواهران منصوریان را شکایت مریم هاشمی، تخلفات صورت گرفته در اماکن عمومی و نشر اکاذیب اعلام کرد....

به گزارش "ورزش سه"، بعد از اینکه "ورزش سه" در گزارشی به محرومیت سنگین خواهران منصوریان توسط کمیته انضباطی فدراسیون ووشو پرداخت، دقایقی قبل فدراسیون ووشو در بیانیه ای به این ماجرا واکنش نشان داد.


در بیانیه فدراسیون آمده است:
۱- مطابق با ماده ۲ اهداف و وظایف آیین نامه انضباطی مسابقات ورزشی که حفظ و صیانت از اخلاق حسنه، اسلامی و ورزشی و همچنین کوشش در جهت رسیدن به ارزش ها و کرامات والای انسانی در سطح جامعه ورزشی کشور و پیشگیری از برخوردهای ناشایست می باشد،  در تاریخ ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ جلسه کمیته انضباطی فدراسیون برگزار شد. این جلسه در خصوص رسیدگی به شکایت خانم مریم هاشمی علیه خانم ها شهربانو و سهیلا منصوریان و همچنین بررسی گزارشات مستند فدراسیون نسبت به تخلفات صورت گرفته از سوی خانم ها شهربانو و سهیلا منصوریان در حین تمرینات در اماکن عمومی ورزشی از قبیل مجموعه ورزشی انقلاب و چیتگر و همچنین نشر و بازنشر آن در فضای مجازی و سایر موارد اعلامی؛ نظیر اظهارات خلاف واقع، افترا و توهین، نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی نسبت به فعالیت های فدراسیون ووشو ایران از طریق صفحات شخصی شبکه اجتماعی اینستاگرامی نامبردگان و اقدامات ضد منافع ملی و رفتارهای خارج از شأن یک ورزشکار ملی، با حضور اعضای کمیته، طرفین شکایت و وکلای آن ها تشکیل گردید.


۲- اعضای کمیته انضباطی با بررسی دقیق موارد مذکور پس از استماع شکایت شاکیان و اظهارات خانم ها شهربانو و سهیلا منصوریان و دفاعیات وکلای ایشان؛ تخلفات نامبردگان را منطبق با بندهای ۱، ۳ و ۵ ماده ۷ آئین نامه انضباطی مسابقات ورزشی دانسته و لذا به استناد بند ۴ ماده ۸ آئین نامه مذکور؛ خانم شهربانو منصوریان را به مدت ۲۰ ماه و خانم سهیلا منصوریان را با توجه به اظهار ندامت به مدت ۸ ماه محرومیت از حضور در میادین ورزشی محکوم نمودند.


۳- این رأی در صورت اعتراض مطابق با ماده ۹ آئین نامه مذبور ظرف مدت یک هفته از تاریخ ابلاغ ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ قابل تجدید نظرخواهی و بررسی مجدد می باشد.


۴- ضمناً برخی از اتهامات  مطروحه در گزارشات واصله به فدراسیون علیه خانم ها شهربانو و سهیلا منصوریان قابلیت طرح در دادسرای عمومی و فرهنگ و رسانه را دارا می باشند.

تگ ها


شهربانو منصوریان ووشو