افشای پشت پرده‌های جدید از حضور رونالدو در منچستریونایتد

هم‌تیمی سابق کریستیانو رونالدو در زمان حضورش در منچستریونایتد، زوایای پنهانی از آن دوران و پشت پرده‌هایش را افشا کرده است....

هم‌تیمی سابق کریستیانو رونالدو در زمان حضورش در منچستریونایتد، زوایای پنهانی از آن دوران و پشت پرده‌هایش را افشا کرده است.

به گزارش مدال؛ «جاناتان اسپکتور»، مدافع اسبق باشگاه «منچستریونایتد»، فاش کرده که «سر الکس فرگوسن» هرگز به سشوار کشیدن‌های پیاپی «کریستیانو رونالدو» و وسواس‌های بیش از حد او به مدل موهایش گیر نمی‌داد و این فراست رونالدو در انجام کارها، برای هم‌تیمی‌هایش رنجش‌آور بود.

رونالدو سال 2003 از باشگاه «اسپورتینگ لیسبون» به شیاطین سرخ پیوست، یعنی درست در زمانی که «اسپکتور» پا به اولدترافورد گذاشت. این دو حد فاصل سال‌های 2003 تا 2006 در یونایتد هم‌تیمی بودند؛ بازیکن آمریکایی خودش را بیشتر روی نیمکت می‌دید اما رونالدو پیشرفت و راه خود برای تبدیل شدن به عنوان بهترین بازیکن جهان را آغاز کرده بود.

اسپکتور در مصاحبه‌ای اعتراف کرد که او هرگز مشاهده نکرده که «سر الکس» با عصبانیت با رونالدو رفتار کند یا از او عصبی شود اما این را شیوه احساسی مدیریت رختکن از سوی مرد اسکاتلندی می‌داند.

او در اینباره گفت: «بامزه است، فرگوسن هرگز با من آنگونه صحبت نکرد. به نظرم فرگوسن به طرز عجیبی باهوش بود و می‌دانست با هر بازیکن چگونه صحبت کند. زیرا همه به یک شکل به انتقادها واکنش نشان نمی‌دهند. برخی بازیکنان هنگامی که آن‌ها را به آغوش می‌کشید پاسخ مناسبی دارند و برخی دیگر وقتی با جدیت با آن‌ها صحبت کنید، او می‌دانست با بازیکنان چگونه صحبت کند و باهوش بود. اما هرگز نمی‌دیدم که سر رونالدو داد بکشد. البته فکر نمی‌کنم او تمایزی قائل میشد، او فقط می‌دانست بهترین راه برای بازی گرفتن از بازیکنانش چیست.»

در ادامه اسپکتور مدعی ‌شد که برخی بازیکنان یونایتد زمانی که رونالدو به تیم پیوست نمی‌توانستند ظاهرش را درک کنند اما وقتی به درک کامل با او رسیدند، این باشگاه برایش به بهترین مکان برای پیشرفت تبدیل شد: «او کمی خسته‌کننده بود. به راحتی میشد استعداد بالای او را دید اما هنوز تمام‌کننده بزرگی نبود. فکر می‌کنم او برای رسیدن به سطح فعلی نه فقط به مربی بلکه به تمام هم‌تیمی‌هایش مدیون است. فرگوسن در بهره‌مندی از بازیکنانی که می‌توانستند روی بازی یکدیگر تاثیر مثبت بگذارند خبره بود. برای رونالدو رسیدن به این قدرت تمام‌کنندگی، یونایتد بهترین مدرسه محسوب میشد. او در منچستر بازیکن کاملی نبود و  میشد بارها دید نیستلروی از اینکه او با توپ زیاد کار می‌کرد و توپ را ارسال نمی‌کند نا امید و خسته شده اما در داشتن توپ و موقعیت‌های یک برابر یک، رونالدو بازیکن خاصی به حساب می‌آمد.»

بیشتر بخوانید:

چرا منچستریونایتد باید مانع جدایی پوگبا شود؟

تگ ها


کریستیانو رونالدو شیاطین سرخ افشاگری