افشای یک افتضاح مدیریتی دیگر بارتومئو در بارسا

جوزپ ماریا بارتومئو در دورات ریاستش در بارسا مبالغی عجیب و غریب را هزینه کرده بود که در نهایت به زمین خوردن تیمش منجر شد....

به گزارش "ورزش سه"، بارسلونا با مدیریت جوزپ ماریا بارتومئو و پس از پاندمی کرونا تا مرز ورزشکستگی مالی پیش رفت. چیزی نمانده بود که بارسا حتی از پرداخت دستمزد بازیکنانش نیز باز بماند و دلیل این امر نیز هزینه های بی حساب و کتاب و پرداخت دستمزدهای هنگفت به بازیکنان بود. بازیکنانی که بعضا نتوانستند پاسخ توقعات را بدهند و خریدهایی ناموفق لقب گرفتند.

بارتومئو مجبور به استعفا شد و با برگزاری انتخابات زودهنگام در مارس ۲۰۲۱، خوان لاپورتا به صندلی ریاست بازگشت. لاپورتا اخیرا مواردی مشکوک در مورد هزینه های اقتصادی بارسلونا را به دادستانی ارائه داد که باعث باز شدن پرونده ای علیه بارتومئو و مدیران سابق باشگاه شد. بارتومئو باید به زودی در دادگاه پاسخگو باشد.

یکی از موارد افشا شده، پرداخت ۱۵ میلیون یورو به اتلتیکو به یک دلیل بسیار عجیب بود. تابستان ۲۰۱۹ بارسا قصد جذب آنتوان گریزمان و خوزه خیمنز را از اتلتیکو داشت ولی در نهایت به این نتیجه رسید که جذب همزمان این دو بازی;ن مقدور نیست.

اتلتیکو برای گریزمان بند فسخ ۱۲۰ میلیون یورویی او را طلب کرده بود و برای خیمنز نیز ۸۰ میلیون یورو می خواست. در نهایت بارسا بند فسخ ستاره فرانسوی را فعال کرد ولی برای اینکه شانس جذب خیمنز برای تابستان ۲۰۲۰ را داشته باشد، ۱۵ میلیون یوروی دیگر هم به حساب اتلتیکو واریز کرد.

این ۱۵ میلیون یورو برای این بود تا اتلتیکو در صورت تمایل خود بازیکن به جدایی، تمایل باشگاه به فروش او یا رسیدن پیشنهادی خوب از سوی باشگاهی دیگر برای خیمنز، ابتدا مساله را به اطلاع بارسا برساند. در واقع بارسا با پرداخت این مبلغ، حق تقدمر را نسبت به دیگر باشگاه ها برای جذب خیمنز در اختیار خود گرفته بود.

این حق تقدم همچنین برای جذب سائول و دو بازیکن آکادمی اتلتیکو هم با پرداخت آن مبلغ تضمین شده بود. اتفاقی که هرگز رخ نداد و نه تنها خیمنز در اتلتیکو ماند، که سائول نیز همین تابستان راهی چلسی شد بدون اینکه بارسا توان مالی جذب او را داشته باشد.

تگ ها


اتلتیکو مادرید آنتون گریزمان جوزپ ماریا بارتومئو بارسلونا