افشین ملایی: خود را بدهکار مربیان می دانیم

وبینار پوشش بیمه ای مربیان با حضور رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی و مربیان برگزیده سراسر کشور برگزار شد....

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فدراسیون ورزش‌های همگانی، وبینار پوشش بیمه‌ای مربیان به منظور پوشش بیمه‌ای مربیان و بررسی پیامدهای پاندمی کووید ۱۹ بر وضعیت کاری مربیان ورزشی با حضور افشین ملایی رئیس فدراسیون، رضا شجیع سرپرست نائب رئیسی، آذین ساکی سرپرست نائب رئیسی بانوان، ناهیده جباری سرپرست آکادمی ملی ورزشهای همگانی و امیر پور تقی برگزار شد.

افشین ملایی در این وبینار، مربیان را عنصر اصلی توسعه ورزش همگانی دانست و بیان داشت اینجانب و تیم مدیریتی همراهم خود را بدهکار مربیان می‌دانیم و معتقدیم به غیر از برخی مربیان رشته‌های خاص سایر مربیان از وضعیت مطلوبی برخوردار نیستند.

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی گفت: نشست‌های ستادی خوبی برای حل مسائل بیمه‌ای مربیان برگزار شده است اما هنوز اقدام موثری در این زمینه رخ نداده است، امید است با تلاش‌های فدراسیون و استمرار حضور مربیانی که امروز در این وبینار هستند، شاهد نیل به خروجی‌های محسوسی باشیم.

وی افزود: فدراسیون ورزش‌های همگانی ضمن تاکید بر ضرورت توسعه فعالیت بدنی و مقابله با کم تحرکی ملی، در راستای سلامتی مربیان که سفیران تندرستی فدراسیون هستند، از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

رضا شجیع سرپرست نائب رئیسی فدراسیون ورزش‌های همگانی با اشاره به ظرفیت بیمه‌های بازرگانی اظهار داشت: واژه بیمه مربیان یکی از واژگانی است که باید نخست ادبیات آن در کارگزاری‌های بیمه و مراجع قانون گذاری بیمه جا بیافتد. مادامی که این واژه جا نیافتد، مربیان تمامی رشته‌های ورزشی دچار مسائل مختلف خواهند بود.

شجیع با اشاره به مدل پیشنهادی فدراسیون که بیمه خویش فرمای از زمره بیمه‌های بازرگانی است که شامل تخفیف‌های گروهی می‌شود افزود: این مدل چهار حوزه بیمه‌ای شامل بیمه مسئولیت مدنی، بیمه تکمیلی و درمان، بیمه حوادث و بیمه عمر و زندگی را شامل می‌شود.

وی گفت: فدراسیون ورزش‌های همگانی پیش نویس طرح پوشش بیمه‌ای مربیان را به تمامی هیئت‌های استانی خود ارسال می‌کند تا روسای هیئت‌های ورزشی نقطه نظرات خود را اعلام کنند.

امیر پورتقی ضمن اشاره به گونه‌های پوشش بیمه‌ای مربیان ورزشی گفت: مسئله بیمه مربیان پیش از کرونا نیز دچار بحران بود و وقوع پاندمی مزید بر علت شد. مربیگری هنوز از لحاظ قانونی شغل محسوب نمی‌شود، مادامی که مربیگری شغل نباشد، جدی گرفته نخواهد شد.

امیر پور تقی با تاکید بر ظرفیت فدراسیون‌های ورزشی، استفاده از ظرفیت بیمه خوش فرما برای پیشگیری از خسارات در بحران مشابه و استفاده از ظرفیت فدراسیون‌های ورزشی برای ارائه بیمه‌های بازرگانی مشابه بیمه‌های اجتماعی دارای تخفیف و بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی برای برگزاری کلاس‌های آنلاین و ارائه تسهیلات به مربیان را به مثابه راهکار برای عبور بحران بیمه مربیان در دوران کرونا بر شمرد.

رهام ابوطالبی رئیس هیئت ورزش‌های همگانی مازندران افزود: یکی از نیازهای هر صنف پوشش‌های بیمه‌ای است، بیمه‌هایی که در صنف‌های مختلف جاری هست اما در عرصه ورزش تا کنون پیگیری نشده است.

ابوطالبی با اشاره به پیامدهای پاندمی کووید ۱۹ خاطر نشان کرد: مربیانی که منبع درآمدشان مربیگری ورزشی بود، هم اکنون درآمد خودشان را از دست داده‌اند و حتی اگر امروز بیمه شوند، به خاطر شرایط کرونایی برای آنها در این مقطع بحرانی، بهره و سودی ندارد.

وی گفت: بیمه بیکاری برای مربیان منجر به چالش‌هایی با بیمه تامین اجتماعی می‌شود، اگر وزارت ورزش و جوانان به کمک فدراسیون بیاید می‌توان انتظار حل این بحران را داشت.

هادی سبزواری رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان همدان بیان داشت: جهت تحقق طرح پوشش مربیان نیازمند مصوبه مجلس شورای اسلامی هستیم و تحقق این طرح نیازمند تشکیل کمیته مشترک بین وزارت ورزش و جوانان، مجلس شورای اسلامی و فدراسیون ورزش‌های همگانی است.

تگ ها


فدراسیون ورزشهای همگانی هادی سبزواری وزارت ورزش و جوانان افشین ملایی