اقبالی: از دنیای مدرن فوتبال عقب افتاده‌ایم/ آب در هاون می‌کوبیم!

مسعود اقبالی کارشناس فوتبال ایران مدعی شد سفر به هنگ کنگ بدون بازی تدارکاتی موضوع عجیبی نیست چرا که فوتبال ایران مدت‌ها است از دنیای مدرن فوتبال عقب افتاده‌ است....

مسعود اقبالی کارشناس فوتبال ایران مدعی شد سفر به هنگ کنگ بدون بازی تدارکاتی موضوع عجیبی نیست چرا که فوتبال ایران مدت‌ها است از دنیای مدرن فوتبال عقب افتاده‌ است.

مسعود اقبالی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم, درباره وضعیت تیم ملی فوتبال ایران و دیدار روز سه‌شنبه این تیم مقابل هنگ‌کنگ در چارچوب مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 گفت: مدت‌ها از آخرین بازی رسمی تیم ملی می‌گذرد و این تیم با تغییرات کادر فنی که داشته است باید بعد از مدت زیادی به میدان برود. با این حال ما در نفرات تیم ملی تغییرات زیادی نمی‌بینیم و بافت اصلی, همان تیم قبلی است.

وی ادامه داد: بازی با هنگ‌کنگ بازی سختی نیست, آن‌هم برای تیمی که خودش را مدعی قهرمانی و بهترین تیم آسیا می‌داند. در گروه ایران, تیم ملی عراق حضور دارد که همیشه برای ما دردسرساز شده است، اما نمی‌توان کار ایران را در این گروه برای صعود به دور بعد خیلی سخت و مشکل دید.

کارشناس فوتبال ایران با اشاره به عدم برگزاری دیدار دوستانه برای تیم ملی پیش از دیدار با هنگ‌کنگ اظهار داشت: این اصلاً موضوع عجیبی برای فوتبال ایران نیست، چون ما اصولاً‌ از دنیای مدرن فوتبال عقب افتاده‌ایم. نباید از این موارد تعجب کنیم، چرا که همیشه وجود داشته است و مدام بدتر می‌شود. نداشتن بازی تدارکاتی یا به دلیل تحریم‌هاست یا به دلیل نداشتن منابع مالی کافی. در این حالت باید همیشه با تیم‌های درجه چندم بازی کنیم که هیچ کمکی به تیم ملی نخواهند کرد.

اقبالی افزود: اگر از لحاظ مالی برای برگزاری بازی دوستانه مشکل داریم باید ببینیم پس چگونه بدون پول مربی خارجی آورده‌ایم؟ نمی‌دانم در پشت صحنه چه اتفاقاتی رخ می‌دهد که این تصمیمات گرفته می‌‌شود. برای برگزاری بازی تدارکاتی پول نداریم و آن وقت مربی خارجی می‌آوریم. با این کار در واقع آب در هاون می‌کوبیم. حتماً تصور این است که چون بازی با هنگ‌کنگ آسان است تیم ملی نباید بازی تدارکاتی داشته باشد و بدون آماده‌سازی کامل به میدان برود!

بیشتر بخوانید:
اظهار نظر عجیب فتاحی در رابطه با بلیت‌فروشی دربی
فغانی: تا چند هفته دیگر راهی استرالیا خواهیم شد!
حسن‌زاده: پرونده بیرانوند در نوبت در رسیدگی است

تگ ها


تیم ملی ایران بازی_دوستانه_تیم ملی تیم ملی فوتبال ایران ایران هنگ کنگ بازی ایران هنگ کنگ مسعود اقبالی فوتبال