اقبالی: چرا ناصر حجازی آنقدر محبوب بود؟

استقلال روزهای پر تنشی را دنبال می کند. محمود فکری شروع بدی داشت. او بازی &#۱۶۰;حیثیتی را به جواد نکونام باخت و البته در کنار زمین رفتارهای بدی از خود بروز داد....

به گزارش"ورزش سه" در کنار همه این ها درگیری با شیخ دیاباته بازیکن محبوب هواداران استقلال و منع این بازیکن از حضور در تمرینات استقلال باعث شده تا جنجال و حاشیه همچنان در اردوی استقلال باقی بماند.


مسعود اقبالی، پیشکسوت استقلال درباره شروع بد استقلال با محمود فکری در گفت و گو با سایت فردا گفت: اینکه استقلال بازی را به فولاد واگذار کرد موضوع بحث نیست اما اینکه محمود فکری چه واکنشی نسبت به این باخت داشت حتما موضوعی است که باید درباره اش صحبت کنیم. 


وی ادامه می دهد: قبل از هر چیز باید بپذیریم که فرهنگ حاکم بر فوتبال ما تا حد زیادی افول کرده. فوتبال ما جدا از شرایط اجتماعی ما نیست. جامعه را که نگاه کنید متوجه می شوید که این فوتبال هم بخشی از همین جامعه پرخاشگر و بیماری است که به دلیل مشکلات فراوان اقتصادی به وضع بدی دچار شده است. تیم ها در لیگ ما فوتبال بازی نمی کنند. وقتی بازی ها را نگاه می کنم واقعا ناراحت می شوم. اثری از فوتبال نیست. یک مشت گلادیاتور وارد زمین می شوند تا خون یکدیگر را بریزند. در حالی که در دهه های قبل ما این میزان از پرخاشگری و عصبانیت را نمی دیدیم. فوتبال می دیدیم نه کشت و کشتار.


از اقبالی درباره رفتار تند محمود فکری می پرسیم که او در پاسخ می گوید: آمدن به استقلال و به طور کلی گرفتن یک تیم لیگ برتری برای محمود فکری زود بود. او با همان فرهنگی به لیگ برتر آمده که در لیگ دسته یک حاکم است. این رفتارهایی که از فکری دیدیم اتفاقا در لیگ دسته یک بسیار معمول است و این جای تاسف دارد که او علیرغم اینکه سال ها در استقلال بازی کرده و کاپیتان هم بوده است هنوز نمی داند که در تیم بزرگی مثل استقلال باید خویشتن دار بود و در شرایط بحرانی رفتار موقرانه ای از خود نشان داد. 


اقبالی یادآور می شود: شما فکر می کنید چرا ناصر حجازی آن قدر نزد هواداران استقلال محبوب بود؟ او جدا از اینکه مربی تحصیلکرده ای بود آدم با اخلاق و با شخصیتی بود. نمونه های دیگری هم هست که برای تان مثال بزنم. فکر می کنید فرگوسن چرا ۲۶ سال در منچستر حکمفرما بود و در این باشگاه جاودانه شد. چون او یک مربی با شخصیت و با دانش بود. این فاکتورها است که یک مربی را کامل و پخته تر می کند نه فحاشی و درگیری با داور یا بازیکن یا....


این پیشکسوت استقلال سپس از مدیران این باشگاه و مقامات بالادستی ورزش کشور انتقاد می کند و می گوید: متاسفم که سال ها است مدیران ورزش کشور با سرنوشت تیمی که میلیون ها هوادار دارد اینگونه بازی می کنند. امروز افرادی در استقلال تصمیم می گیرند و خود را دلسوز این باشگاه می خوانند که اصلا مدیریت بلد نیستند چه برسد به اینکه مدیر فوتبالی باشند یا شرایط استقلال را بشناسند. اینها آمده اند تا از استقلال برای رسیدن به پست های مهم بعدی پل بسازند. افرادی که می آیند تا مدتی موج سواری کنند و برای نفرات بعدی جز یک مشت سیاست های اشتباه، بدهی و خشم هواداران چیز دیگری باقی نمی گذارند. مناظره شرم آور دو مدیری که همین هفته پیش در تلویزیون علیه یکدیگر دست به افشاگری می زدند شاهد روشنی است بر این ادعا که متاسفانه استقلال برای آقایان به محله برو بیا تبدیل شده است و تنها چیزی که اهمیت ندارد احساسات میلیون‌ها هوادار است.


از اقبالی می پرسیم به نظر شما چرا فکری با شیخ دیاباته دچار درگیری شده است که او در پاسخ می گوید: این وضع فقط در استقلال نیست. همان طور که گفتم این فوتبال برشی از جامعه ما است. شما به پرسپولیس نگاه کنید. یحیی گل محمدی مربی بسیار صبور و با اخلاقی است اما برای چند لحظه نمی تواند خشم خودش را کنترل کند و با شوت کردن توپ باعث می شود که داور او را اخراج کند. البته در مورد دیاباته و فکری باید بگویم که بازیکنی در حد و اندازه های دیاباته بعد از مدتی متوجه می شود که مربی که با او کار می‌کند تا چه حد با شرایط فنی آشنا است. بازیکنان بعد از مدتی مربی خود را می شناسند. داشتن کاریزما فقط با گفتن و گفتن به دست نمی آید بلکه یک مربی باید واقعا فاکتورهایی داشته باشد که از او او چهره ای کاریزماتیک بسازد. به نظرم در استقلال میان برخی بازیکنان و مربی شان عدم درک متقابل وجود دارد و این کار استقلال را در ادامه لیگ سخت تر خواهد کرد. چون شما نمی توانید در لیگ برتر تیم تان را با فحش و درگیری به موفقیت برسانید.

تگ ها


استقلال تهران مسعود اقبالی محمود فکری