اقدام جالب الماس والیبال ایران برابر کره‌جنوبی؛ فرصتی برای مصدومیت!

تیم‌ملی والیبال ایران در حالی برابر کره‌جنوبی با نتیجه ۳ بر ۲ به پیروزی دست یافت که سعید معروف کاپیتان باتجربه کشورمان با زیرکی جریان بازی را به نفع ملی‌پوشان عوض کرد...

به گزارش مدال و به گزارش ورزش سه، دیدار دو تیم کره‌جنوبی و ایران در شرایطی با پیروزی نزدیک شاگردان کولاکوویچ با امتیازات 15-13 در ست پنجم خاتمه یافت، که اگر هوشیاری سعید معروف نبود، شاید اتفاقات دیگری در بازی رقم می‌خورد.
تیم ملی والیبال ایران در ست پنجم توانست در یک مقطع خود را از حریفش جدا کند، تا با نمایش دادن دو عدد 12 و 8 روی اسکوربورد، اختلاف امتیاز دو تیم به عدد 4 برسد و خیال ملی‌پوشان ایرانی از صعود به فینال مسابقات راحت شود.
با این حال تیم کره‌جنوبی با استفاده از چند اشتباه متوالی بازیکنان ایران و سرویس‌های خوبی که زدند، به بازی برگشت و با کسب سه امتیاز متوالی، امتیاز خود را به 12 رساند، تا به یک قدمی ایران برسد که 13 امتیاز کسب کرده بود. ضمن اینکه کولاکوویچ از فرصت خود برای ایجاد وقفه در بازی استفاده کرده بود و دیگر امکان توقف بازی وجود نداشت تا بازیکنان در شرایط بحرانی، از نظر روحی ریکاوری کنند.
در همین لحظه بود که بازیکن کره‌جنوبی برای زدن سرویس مجدد پشت توپ رفت، ولی سعید معروف کاپیتان کارکشته و آزمون دیده والیبال ایران، به کنار زمین رفت و به بهانه آسیب‌دیدگی از ناحیه کمر، چند ثانیه‌ای در بازی وقفه ایجاد کرد. این حرکت وقفه‌ای 30 ثانیه‌ای در بازی ایجاد کرد و وقتی بار دیگر به بازی برگشتیم، سرویس بازیکن کره‌جنوبی که یکی از بهترین سرویس زنان تیم‌شان بود، به صورت مستقیم به بیرون رفت تا امتیاز ایران به عدد 14 برسد و کره‌جنوبی در عدد 12 باقی بماند؛ یعنی تقریبا می‌توان گفت کار کاپیتان معروف همان کاری بود که یک مربی در زمان‌های بحران برای تیمش انجام می‌دهد و وقفه‌ای چند ثانیه‌ای در بازی ایجاد می‌کند.
این برد حیاتی، والیبال ایران را یک گام دیگر به کسب سهمیه المپیک 2020 نزدیک کرد و در صورتی که شاگردان کولاکوویچ روز آینده مقابل یکی از دو تیم قطر یا چین در فینال به برتری برسند، نام والیبال ایران در المپیک ثبت خواهد شد.

سعید معروف در کنفرانس خبری پیش از آغاز مسابقات، از این تورنمنت به عنوان آخرین فرصت والیبال ایران برای کسب سهمیه المپیک 2020 نام برده بود و حرکت هوشمندانه‌ای که در دیدار برابر کره‌جنوبی انجام داد، بار دیگر نشان داد که فارغ از مسائل فنی، از بعد روانی نیز چه مهره ارزشمندی برای والیبال ایران به شمار می‌رود.

بیشتر بخوانید:

خلاصه بازی والیبال ایران ۳ کره جنوبی ۲ - انتخابی المپیک ۲۰۲۰ /ویدیو

تگ ها


اخبار والیبال والیبال سعید معروف تیم ملی والیبال ایران تیم ملی والیبال کره جنوبی انتخابی المپیک والیبال ۲۰۲۰ والیبال