اقدام جدید لیگ حرفه‌ای آمریکا درباره بنرهای ضد فاشیسم

لیگ حرفه‌ای آمریکا تحریم بنرها و نشانه‌های ضد نازی و ضد فاشیسم را برای ادامه فصل و بازی‌های پیش فصل تعلیق کرد، اقدامی که از سوی برخی فوتبال‌دوستان با واکنش مثبت مواجه شده است....

لیگ حرفه‌ای آمریکا تحریم بنرها و نشانه‌های ضد نازی و ضد فاشیسم را برای ادامه فصل و بازی‌های پیش فصل تعلیق کرد، اقدامی که از سوی برخی فوتبال‌دوستان با واکنش مثبت مواجه شده است.

به گزارش مدال، در هفته‌های پیش بود که چندین هوادار در پورتلند به دلیل تحریم نمادی ضد نازی از ورود به ورزشگاه‌ها در لیگ حرفه‌ای فوتبال آمریکا ملقب به MLS منع شدند. در واقع سران لیگ معتقد بودند که این دست حرکات، در راستاتی اقدامات سیاسی‌ست و جایی در ورزش ندارد و می‌تواند منجر به اتفاقات تلخ‌تری شود اما هواداران اعتقاد دارند که اقدام آنها ضد فاشیسم است و بیشتر از اینکه سیاسی باشد در راستای دفاع از حقوق بشر است.

پس از این اتفاقات هواداران «پورتلند تیمبرز» و «سیاتل ساندرز» دست به اعتراض زدند و برخی هواداران در شهرهای دیگر هم پرچم‌ها را به ورزشگاه بردند. دو تیم پنجشنبه در لاس وگاس برای حل مشکل ملاقات کردند.

حال با اعلام رئیس لیگ حرفه‌ای آمریکا گروهی تشکیل خواهد شد تا به تحقیق بپردازد و ببینند که آیا این مسئله تا چه حد برای لیگ کاربرد دارد و تا زمان دستیابی به نتیجه، این تحریم به صورت موقت برداشته شده است.

بیشتر بخوانید:

نام سرمربی تیم بکهام لو رفت؟

تگ ها


سیاست فوتبال جدایی سیاست از فوتبال فوتبال جهان سیاست در فوتبال بنر ضد فاشیسم فاشیسم فوتبال