اقدام خاص هم‌تیمی جهانبخش برای کمک به مهار آتش در استرالیا

دروازه‌بان استرالیایی برایتون و هم‌تیمی جهانبخش در اقدامی جالب تصمیم گرفت تا به منظور کمک به مهار آتش‌سوزی جنگل‌های استرالیابه شیوه‌ای خاص کمک مالی کند....

به گزارش مدال و به نقل از ایرنا، «متیو رایان» یکی از موفق‌ترین صادرات فوتبالی استرالیا محسوب شده و سابقه پوشیدن پیراهن تیم‌های مطرحی همچون والنسیا و  خنک را داشته و هم اکنون نیز در باشگاه برایتون و در کنار علیرضا توپ می‌زند.

او پس از پیوستن به برایتون در تابستان ۲۰۱۷، در بیش از ۸۰ بازی برای مرغ‌های دریایی به میدان رفته است.

رایان در اینستاگرام خود نوشت: «به دنبال ویرانی به بار آمده ناشی از حریق جنگل‌ها در خانه‌ام (استرالیا)، به ازای هر سِیوی که توسط هر کدام از دروازه‌بان‌های لیگ برتر جزیره در رقابت‌های هفته جاری انجام شود، مبلغ ۵۰۰ دلار استرالیا (معادل ۳۴۵ دلار آمریکا) به صندوق اطفاء حریق کمک می‌کنم. برای این منظور صندوق اضطراری @wireswildliferescue را انتخاب کرده ام. از تمامی شما بابت حمایت‌هایی که تا به اینجا کرده اید، سپاسگزارم و به عنوان یک کشور، قدردان سخاوت و امتنان بی نهایت شما هستیم.»

در جریان آتش سوزی‌های غیرقابل مهار استرالیا منازل مسکونی بیشماری سوخته و ویران شدند و تازه ترین برآوردها حاکی از آن است که در حدود یک میلیارد حیوان کشته شده و بیش از ۱۸ میلیون هکتار زمین طعمه حریق شده است. تا اینجا دست کم ۲۵ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

هنوز مشخص نیست مبلغ اهدایی رایان به این صندوق چقدر خواهد بود اما با توجه به شناختی که از لیگ جزیره داریم، باید مبلغ قابل توجهی به این صندوق اهدا شود. براساس گزارش تارنمای PremierLeague.com، رایان به شخصه با ثبت ۷۵ سیو در رقابت‌های این فصل لیگ جزیره، از حیث بیشترین مهارها در رتبه سوم جای دارد.

رایان پیش از این یعنی در اوایل ژانویه به ازای هر گلی که در لیگ برتر استرالیا موسوم به اِی‌لیگ (A-League) و لیگ برتر فوتبال زنان این کشور موسوم به دابلیولیگ (W-League) در هفته افتتاحیه به ثمر رسید، مبلغ هزار دلارِ استرالیا اهدا کرد.

بیشتر ببینید:
هشت نکته درباره مانه که نمی‌دانستید (دوبله)

تگ ها


برایتون آتش استرالیا آتش سوزی استرالیا فوتبال جهان متیو رایان علیرضا جهانبخش فوتبال