اقدام ستاد مقابله با کرونا در ورزش برای برای کمک به المپیکی‌ها

رایزنی با برخی کشورهای آسیایی و اروپایی برای اطلاع از میزان پیشروی متخصصان و پزشکان حوزه سلامت و بهداشت جهان اقدامی است که در راستای کمک به ورزشکاران المپیکی ایران انجام شده است....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، مهرزاد خلیلیان سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در ورزش در مورد راه‌های جلوگیری از ابتلای ورزشکاران و به خصوص المپیکی ها به کرونا و اقدامات انجام شده در این زمینه گفت: ویژگی های ویروس کرونا عجیب است. هیچ دارویی هم برای این بیماری هنوز صد درصد تایید نشده است. با این اوصاف وزیر ورزش در تماس و جلسات مکرر با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیگیر اقدامات بهداشتی و درمانی برای عدم ابتلا به این ویروس و مبارزه با آن در حوزه ورزش است.

وی تاکید کرد: با برخی کشورهای دیگر مانند فرانسه، کانادا، ژاپن و چین مذاکره و رایزنی هایی داشته ایم. این مذاکرات در راستای اطلاع دقیق تر از میزان پیشروی متخصصان و پزشکان حوزه سلامت و بهداشت جهان در رابطه با کرونا و راه های درمانی آن صورت گرفته است. در مورد واکس تولید شده برای کرونا هم خبرهای زیادی منتشر شده اما قطعیتی در مورد آن نیست.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در ورزش تاکید کرد: برای ورزشکاران و به ویژه اسطوره های مان که المپیک را در پیش دارند پیگیری هایی ویژه ای داریم تا سلامت آنها را از حیث عدم ابتلا به کرونا و مبارزه با آن تضمین کنیم اما نمی خواهیم راه های جدید را بر روی آنها آزمایش کنیم. در مورد هر راهکاری مثل واکسن وقتی قطعیت لازم ایجاد شد اعمال آن برای ورزشکاران‌مان را در برنامه خواهیم داشت.

بیشتر بخوانید:
اسلامی: بسکتبال با حضور تیم‌های قدیمی عجین شده
ابتلای اولین راننده‌ی فرمول یک به کرونا

تگ ها


ستاد مقابله با کرونا مهرزاد خلیلیان وزیر ورزش و جوانان منهای فوتبال المپیک