الاهلی ۱۴۵۶ میلیاردتومان بدهی دارد!

تیم فوتبال الاهلی به دلیل بدهی های بالای خود، احتمالا مجبور خواهد بود چند ستاره نامدارش را به فروش بگذارد که الهلال و النصر مشتریان جدی بازیکنان این تیم هستند....

به گزارش "ورزش سه"، رسانه سعودی اسپورت خبر داده است که باشگاه الاهلی به سرپرستی ماجد النفیعی با یک فاجعه بزرگ مالی روبرو است که آینده این باشگاه را تهدید می کند. النفیعی که به تازگی و پس از استعفای عبدالله المومنة ریاست الاهلی را بر عهده گرفت، مشکلات بزرگی را بر سر راه خود دارد.


بدهی های سرسام آور الاهلی باعث شد تا اعضای افتخاری این باشگاه، المومنة را مجبور به استعفا کنند و روزنامه الریاضیة نیز در این خصوص نوشته است که میزان بدهی این باشگاه، ۲۱۰ میلیون ریال سعودی (معادل ۱۴۵۶ میلیارد تومان) است که این مسئله باعث شده تا این باشگاه به دنبال فروش ستاره های تیمش باشد.


الریاضیة همچنین نوشت که بازیکنان الاهلی نزدیک به ۵ ماه است که حقوق خود را دریافت نکرده اند و همین مسئله منجر به این شده که الکساندر میتریتا ستاره رومانیایی این تیم، در آستانه فسخ قرارداد با این باشگاه قرار بگیرد و با توجه به اینکه در صورت عدم پرداخت بدهی ها، این تیم گواهی صلاحیت مالی جهت ثبت قراردادهای جدید را دریافت نمی کند، مدیران الاهلی را به فکر فروش ستاره هایش انداخته است.


محمد العویس سنگربان ملی پوش الاهلی یکی از بازیکنانی است که تنها ۷۰ روز به پایان قراردادش باقی مانده و احتمال جدایی او بالاست. این بازیکن قراردادش را با الاهلی تمدید نکرده و گفته می شود راهی النصر خواهد شد. با توجه به اینکه برد جونز در پایان فصل از النصر جدا می شود، جذب یک گلر عربستانی جهت پر نکردن سهمیه بازیکنان خارجی، به سود النصر خواهد بود.


محمد آل فتیل مدافع ملی پوش و جوان الاهلی، مدت هاست که مدنظر الهلال قرار دارد. با توجه به مشکلات مالی الاهلی، ممکن است او در پایان فصل راهی آبی های ریاض شود هر چند که النصر نیز تمایل به جذب این مدافع دارد.


عبدالرحمن غریب ستاره جوان و آینده دار الاهلی، دیگر نام بزرگی است که احتمال جدایی او نیز بالاست. غریب ۲۴ ساله که یک سال دیگر با الاهلی قرارداد دارد، تیم های زیادی را خواهان خود می بیند که از الهلال به عنوان جدی ترین مشتری او نام برده می شود.


همچنین النصر که برای تقویت سمت راست خط دفاعی خود به دنبال یک جایگزین مناسب برای سلطان الغنام است، ممکن است عبدالله حسون دیگر بازیکن الاهلی را به خدمت بگیرد. او نیز در پایان سال جاری، وارد دوره آزاد قرارداد خود می شود. الهلال و النصر حریفان استقلال و تراکتور در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا هستند.

تگ ها


النصر عربستان الهلال عربستان الاهلی عربستان سعودی