الدحیل ۱-الاهلی ۱؛ اولونگا جایی که باید گل می زد، نزد

الدحیل و الاهلی با تساوی در بازی امشب از صعود به دور یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا بازماندند....

به گزارش "ورزش سه"، دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ بامداد امروز به پایان می رسد. تیم های الدحیل قطر و الاهلی عربستان برگزار کننده آخرین دیدار این مرحله از رقابت ها هستند. دو تیم ۸ امتیازی گروه سوم در حالی به مصاف هم می روند که استقلال ایران با کسب پیروزی مقابل الشرطه عراق ۱۱ امتیازی شده و صعود خود را به مرحله حذفی قطعی کرد. با توجه به اینکه تساوی  الدحیل و الاهلی، یکی از دو راه قطعی شدن تراکتور به مرحله حذفی بود، این دیدار برای هواداران تراکتور بسیار حساس بود اما اتفاقات بازی های گروه A باعث شد تا پیش از پایان این بازی، صعود تراکتور به مرحله حذفی قطعی شود.

 نتیجه این دیدار فقط برای هواداران تیم تراکتور از اهمیت بالایی برخوردار نبود. رویارویی استقلال و پرسپولیس در مرحله بعدی هم به گونه ای در گرو نتیجه این دیدار بود ولی بازهم نتایج عجیبی که در بازی های گروه اول رخ داد، این موضوع را منتفی کرد تا بازی الدحیل و الاهلی فقط برای تعیین تیم صدرنشین گروه سوم که استقلال فعلا این عنوان را مال خود می بیند و حریف این تیم و پرسپولیس در دور یک هشتم نهایی، اهمیت داشته باشد.

بازی دو تیم که در نیمه اول چنگی به دل نزد، با توجه به شرایط موجود در نیمه دوم به جذاب ترین شکل ممکن دنبال شد چرا که دو تیم برای حذف نشدن نیاز به پیروزی داشتند و تساوی دردی را دوا نمی کرد. الدحیل با گل زیبای اولونگا در نیمه دوم از حریف پیش افتاد و دو دقیقه بعد نیز می توانست از روی نقطه پنالتی به گل دوم هم برسد؛ اولونگا این پنالتی را از دست داد تا با به تساوی کشیده شدن بازی در ادامه کار، یک حسرت بزرگ برای این مهاجم و نماینده قطر از دیدار پایانی دور گروهی ACL ۲۰۲۱ به جای بماند.

شب ششم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا (گروه C)
 شنبه؛ ۱۴۰۰/۰۲/۱۱؛ ساعت ۰۰:۴۵
ورزشگاه: ورزشگاه ملک عبدالله/ بدون تماشاگر

ترکیب الدحیل:

ترکیب الاهلی:

کارت زرد:

کریم بوضیاف ۱۴

هوساوی ۶۴

عبدالله حسون ۶۹

حسین المقهوی ۷۵

نوح الموسی ۷۷

اولونگا ۸۷

محمد آل فتیل ۸۷

شرح گل‌ها:

الدحیل ۱- الاهلی ۰ (اولونگا  ۶۲): اولونگا، آقای گل لیگ قهرمانان آسیا با یک شلیک روی پای غیرقابل مهار از روی ضربه آزاد ۳۰ متری، دروازه حریف را باز کرد تا فعلا حکم صعود تیمش را امضا کرده باشد.

الدحیل ۱ - الاهلی ۱ (عبدالفتاح اسیری ۷۴): عبدالفتاح اسیری با کنترل خوبی که روی یک ارسال بلند در عمق در داخل محوطه جریمه داشت صاحب توپ شد و در موقعیت تک به تک توپ را از بین پاهای دروازه بان حریف عبور داده و گل تساوی تیمش را به ثمر رساند.

دقایق حساس:

دقیقه ۲: ضربه سر مایکل اولونگا روی ارسال ادمیلسون جونیور از نقطه کرنر را دروازه بان الاهلی مهار کرد.

دقیقه ۱۱: دروازه بان تیم الدحیل دروازه تیمش را با یک عکس العمل خوب روی شوت پای چپ ادریس فتوحی نجات داد.

دقیقه ۱۴: شوت ادمیلسون جونیور با پای راست را محمد العویس در مرکز دروازه مهار کرد.

دقیقه ۴۳: عبدالرحمن غریب روی یک و دوی زیبایی که داشت با دروازه بان تک به تک شد اما ضربه او را صالح ذکریا به خوبی مهار کرد.

دقیقه ۵۲: ضربه آزاد دیدنی هاشم را دروازه بان الاهلی مهار کرد و در ریباند هم ضربه خطرناک محمد به تیرک خورد تا یک موقعیت بسیار خطرناک روی دروازه میزبان را شاهد باشیم.

دقیقه ۵۶: علی کریمی با یک جایگیری خوب روی ارسال کرنر جونیور می رفت دروازه الدحیل را در دهانه دروازه باز کند اما ضربه او با زانو به صورت خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۶۶: دو دقیقه بعد از گل اول، الدحیل صاحب یک ضربه پنالتی شد که پشت این ضربه اولونگا قرار گرفت تا گل دوم خود و تیمش را بزند؛ ضربه این بازیکن به اندازه ای که قدرت داشت، از دقت کافی برخوردار نبود و به تیرک افقی دروازه برخورد کرد.

دقیقه ۷۶: حرکت انفرادی زیبا و ورود به محوطه جریمه از سوی سلطان البریک با یک شوت سنگین از سوی این بازیکن به سمت دروازه همراه بود که این ضربه را دروازه بان الدحیل با جایگیری مناسب مهار کرد.

دقیقه ۸۶: روی شلوغی و بی نظمی خط دفاعی الاهلی، مهاجمان الدحیل شانس باز کردن دروازه را داشتند اما با بدشانسی این موقعیت بسیار خوب را از دست دادند.

دقیقه ۱+۹۰: ارسال تند و تیز به دهانه دروازه الاهلی را اولونگا می توانست به گل تبدیل کند اما پای او به توپ نرسید تا این موقعیت هم از دست برود.

دقیقه ۴+۹۰: عبدالفتاح اسیری با یک فرار عالی در موقعیت تک به تک با دروازه بان الدحیل قرار گرفت و در حالی که می توانست هم تیمی خود را با یک پاس ساده در موقعیت گلزنی قرار دهد، با خودخواهی به توپ ضربه زد که این ضربه را صالح ذکریا به خوبی با پا مهار کرد.

در حاشیه:

* تیم برنده این بازی راهی دور حذفی خواهد شد؛ در این شرایط تراکتور از صعود بازخواهد ماند.

* غیبت عمر السومه به دلیل مصدومیت، اتفاق مهمی بود که پیش از شروع بازی هواداران تیم عربستانی را شوکه کرد.

* بازی دو تیم در دور رفت با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید و تکرار همین نتیجه ایده آل هواداران تراکتور است که می تواند باعث صعود تیم شان به مرحله حذفی شود.

* به وقوع پیوستن دو صحنه مشکوک در داخل محوطه جریمه تیم الدحیل باعث اعتراض شدید بازیکنان و اعضای نیمکت تیم الاهلی همراه بود. آنها در حالی که به شدت عصبانی بودند اعتقاد به این داشتند که داور بایستی در دقیقه ۷۶ برایشان اعلام پنالتی می کرد.

* بعد از به تساوی کشیده شدن بازی، بازیکنان دو تیم در چند صحنه به شدت باهم به درگیری فیزیکی پرداختند.

تگ ها


الدحیل لیگ قهرمانان آسیا الاهلی