الرایه:بازی قطر برای کی‌روش حیاتی است

روزنامه الرایة نوشت که نتیجه دیدار فردای مصر و قطر در دیدار رده بندی جام ملت های عربی، بر روی آینده کاری کارلوس کی روش تأثیرگذار خواهد بود....

به گزارش "ورزش سه"، روزنامه قطری الرایة از مشکلات در کادرفنی مصر و تحت تأثیر قرار گرفتن آینده کارلوس کی روش در پایان دیدار فردا مقابل قطر سخن گفت. این روزنامه نوشت: پس از شکست یک بر صفر مقابل تونس و از دست دادن شانس صعود به فینال جام ملت های عربی، خشم در میان هواداران تیم ملی مصر در شبکه های اجتماعی اوج گرفته است.

هواداران مصری به سرعت از فدراسیون فوتبال کشورشان درخواست کردند تا در صورت شکست در دیدار بعدی مقابل تیم ملی قطر در دیدار رده بندی این پیکارها، کارلوس کی روش پرتغالی را از سمت خود برکنار کنند. دیداری که قرار است فردا برگزار شود.

 درخواست هواداران مصری برای اخراج کی روش پرتغالی و کادرفنی او، پس از بازی ضعیفی است که تیم ملی مصر مقابل تونس به نمایش گذاشت که این دیدار با گل به خودی عمرو السولیة در وقت های تلف شده به سود تونس به پایان رسید.

کی روش قبل از شروع مسابقات با حذف تعداد زیادی از ستاره های فوتبال مصر مانند طارق حامد و محمود علاء بازیکنان باشگاه الزمالک و حسین الشحات بازیکن الاهلی وارد چالش شد. بخصوص اینکه این مسابقات چند هفته قبل از جام ملت های آفریقا برگزار شد و حضور این نفرات در ترکیب تیم می توانست برای تیم مفید واقع شود. جایی که مصر در گروه D باید با تیم های نیجریه، سودان و گینه بیسائو دیدار کند.

روزنامه الرایه از منابع آگاه خود مطلع شد که کارلوس کی روش تصمیم گرفت تا نقش دستیار خود ضیاء السید را در کادر فنی کاهش دهد و او ترجیح داده است تا در تصمیم گیری ها به نفر سوم نیمکت خود یعنی محمد شوقی فرصت و بهای بیشتری بدهد. این مسئله از انتخاب بازیکنان برای لیست تیم ملی مصر در بازی های گذشته تا حضور شوقی در کنار کی روش در طول برگزاری بازی ها نمایان است.

در آخرین دیدار برابر تونس این مسئله به وضوح قابل مشاهده بود که نظرات شوقی در کنار کی روش بسیار تأثیرگذار بود و سرمربی پرتغالی بارها به او مراجعه می کرد و نظرات او را جویا می شد. علی رغم اینکه مروان حمدی در بازی های گذشته مصر فرصت های زیادی را از دست داد و مورد انتقاد هواداران قرار گرفته بود، اما کی روش ترجیح داد تا از این بازیکن استفاده کند.

برخی منابع به الرایة گفتند که کمیته موقت فدراسیون فوتبال مصر به ریاست احمد مجاهد منتظر بازگشت تیم از قطر به قاهره و انتصاب یک مربی جدید به عنوان جانشین ضیاء السید در کادرفنی است اگرچه کی‌روش ترجیح می‌دهد محمد شوقی را به عنوان دستیار نخست خود انتخاب کند. هر چند که سرنوشت و آینده کادرفنی تیم ملی مصر و کارلوس کی روش به نتیجه دیدار فردا برابر قطر بستگی دارد.

تگ ها


کارلوس کی روش مصر