الرایه؛ با عاملان این شکست برخورد کنید

روزنامه الرایه قطر امروز در مقاله ای بلند به انتقاد شدید از حذف تیم های قطری از لیگ قهرمانان آسیا پرداخته است.&#۱۶۰;...

به گزارش "ورزش سه"، در این مطلب از مقامات خواسته شده که بابت این حذف غیرمنتظره از مسولان حساب کشی شود. این در حالی است که روزنامه الوطن در مقاله ای دیگر که در آن به حذف السد پرداخته بود با انتقاد از کادرفنی و اداری این تیم به موضوع انتقال یک بازیکن به السد اشاره کرده بود که هرگز نتوانسته وظیه خود را در تیم به جای بازیکن کره ای انجام بدهد. این روزنامه با درنظر گرفتن این نکته، نقش سنگینی را برای ژاوی هرناندز در حذف از آسیا در نظر گرفته بود. 

در مقاله الرایه آمده که خروج زودهنگام و جمعی باشگاه های ما از لیگ قهرمانان آسیا با واکنش های عصبانی هواداران توام شده و سوالات زیادی در خصوص نحوه برخورد با باشگاههای قطری ایجاد کرده است. در حال حاضر نحوه آماده سازی برای تورنمنت های قاره ای و نحوه حسابداری تیم ها و همچنین ارزیابی کیفی در باشگاهها مورد سوال جدی هواداران فوتبال در کشور قطر است. 

الرایه نوشته که در مرتبه های قبلی پرونده های باشگاه ها و تقصیرشان و آن چه که داخل راهروهای آنها می گذرد با سیاست سکوت مواجه شده که این مساله دیگر قابل قبول نیست با توجه به اینکه حمایت های مادی و معنوی زیادی در اختیار باشگاههای قطری است و آنها باید به خصوص در موضوع انتخاب بازیکن پاسخگو باشند. 

نویسنده این مطلب عقیده دارد که شکی نیست چهار باشگاه قطری السد، الریان، الدحیل و الغرافه توانایی های انسانی و مادی مناسبی دارند که آنها را در شرایط موفقیت در آسیا قرار می دهد. اما حالا یک شکست جمعی و یکسان باعث خدشه بر تصویر فوتبال قطر در کل جهان شده است. ضمن اینکه با توجه به میزبانی تاریخی قطر در جام جهانی ۲۰۲۲ تیم ملی فوتبال قطر برای موفقیت در این مسابقات احتیاج به بلند پروازی هایی دارد که باید در مسابقات باشگاهی نیز اتفاق بیافتد. کسب نتایجی مثل نتایج امسال چالش بزرگی برای تیم ملی هم ایجاد خواهد کرد. 

آن چه که اتفاق افتاد از الدحیل شروع شد تا ریاض و جده و گوا ادامه یافت و حالا بایداین باید با این شکست به تمام سیستم اداره کننده فوتبال که در راس آن اتحادیه فوتبال قطر قرار دارد به دیده تردید نگریست. همچنین باید پرونده هایی برای بحث و بررسی و گرفتن درس و ارزیابی نقاط ضعف و قدرت باز شود و از پاسخگویی سهل انگارنه به این شکست ها خودداری گردد. 

به عقیده نویسنده حذف الغرافه پر ستاره در مرحله مقدماتی مقابل یک تیم ناشناخته کاملا عجیب است و همچنین اعتیاد الریان به شکست در مسابقات آسیایی و درک نکردن شرایط و اشتباهات مکرر این تیم در رقابت های آسیایی آنها را در نقطه شروع نگه داشته است. 

در مورد الدحیل و السد ذکر این نکته ضروری است که آنها شبیه یک زراد خانه قدرتمند از بازیکنان و ستاره های داخلی و خارجی هستند و حمایت هایی استثنایی را پشت سر خود می بینند که این برای سایر باشگاه های قطری وجود ندارد اما وقتی که آنها هم در دور مقدماتی حذف می شوند بدان معناست که فوتبال قطر در لیگ قهرمانان آسیا یک صفر بزرگ در کارنامه خود ثبت کرده است.

تگ ها


الدحیل الریان قطر السد