الزیانی هیچ مقام بین‌المللی ندارد

حشمت مهاجرانی سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران معتقد است که مربی سعودی‌ها افتخار بین المللی نداشته است که در بهترین‌ها شرکت داده شده و اکنون پیشتاز است....

به گزارش "ورزش سه" سرمربی مشهدی سابق تیم ملی ایران معتقد است پیشتازی مربی سعودی در نظرسنجی بهترین مربی تاریخ جام ملت‌های آسیا به‌خاطر حساسیت‌های قومی و ملی است و ارتباطی به واقعیت و موفقیت مربیان ندارد. کنفدراسیون فوتبال آسیا از ۱۰ مربی برتر تاریخ جام ملت‌های آسیا سخن به میان آورد که در بین آن‌ها نام ۲ مربی ایرانی هم به چشم می‌خورد. مرحوم محمد رنجبر در جام ملت‌های ۱۹۷۲ و حشمت مهاجرانی در جام ملت‌های ۱۹۷۶ توانستند به‌عنوان سرمربی با ایران به قهرمانی برسند و در این فهرست قرار بگیرند. در این فهرست اسامی مربیان بزرگی همچون کارلوس آلبرتو برزیلی با قهرمانی در جام ملت‌های آسیا ۱۹۸۰ و ۱۹۸۸، زیکو برزیلی با قهرمانی در جام ملت‌های۲۰۰۴، فیلیپ تروسیه با قهرمانی در جام ملت‌های۲۰۰۰، زاکرونی با قهرمانی در جام ملت‌های۲۰۱۱ و... دیده می‌شود.

حشمت مهاجرانی، سرمربی سابق تیم ملی ایران، که در کارنامه خود اولین صعود به جام‌جهانی و همین‌طور آخرین حضور در المپیک نیز دیده می‌شود، درباره این نظرسنجی گفت: هدف از نظرسنجی انتخاب بهترین مربی جام ملت‌هاست که این موضوع بستگی به سلیقه مردم دارد؛ خلیل‌الزیانی از عربستان هیچ مقام بین‌المللی در عرصه‌های جهانی ندارد و به المپیک و جام‌جهانی نرفته است. سرمربی سابق تیم ملی یادآور شد: مردم عربستان دوست دارند به او کمک و از او پشتیبانی کنند تا این عنوان را با نظر مردم به دست بیاورد. این قبیل موضوعات بستگی به سلیقه مردم دارد، اما اگر نتایج بررسی شود، الزیانی نباید در صدر باشد؛ چرا‌که واقعیت با این نتایج فرق دارد.

تگ ها


حشمت مهاجرانی فوتبال