الساندرو لوكارلی‌‌‌؛ داستان وفادارترین بازیكن دنیا

الساندرو لوكارلی اسطوره پارما در سختترین دوران فوتبالی این باشگاه بود. او درسن 40 سالگی به قولی كه سالها پیش داده بود، جامه عمل ......

الساندرو لوكارلی اسطوره پارما در سخت‌ترین دوران فوتبالی این باشگاه بود. او درسن 40 سالگی به قولی كه سال‌ها پیش داده بود، جامه عمل پوشاند. قولی كه وقتی كه باشگاه پارما به اجبار و به خاطر ورشكستگی به دسته D (لیگ آماتور فوتبال ایتالیا) تبعید شده بود، داده بود.
او برخلاف دیگر بازیكنان تیم، تصمیم گرفت تا در این باشگاه بماند و برای محقق كردن رؤیای غیرممكن بجنگد و سه سال بعد، پارما توانست به دسته اصلی فوتبال ایتالیا بازگردد. آنها بعد از سه فصل صعود به دسته‌های بالاتر توانستند به لیگ ایتالیا برسند و اولین تیم تاریخ باشند كه موفق به انجام این كار شده.
می‌گویند در لحظات و شرایط سخت، دوستان واقعی‌ات را می‌شناسی و در فصل 2015-2014 بود كه پارما سمبل واقعی‌‌اش را شناخت. لوكارلی در آن زمان پیشنهادات متعددی برای ترك پارما داشت و می‌توانست پس از ورشكستگی پارما این تیم را ترك كند اما او تنها بازیكن تیم بود كه در باشگاه ماند تا در پروژه جدید تلاش برای اوجگیری سهیم باشد. فصل بعد، كاپیتان، تیم را در سری D لیدری كرد. تیمی كه از 5 بازیكن پایه‌ای و 28 بازیكن جدید كه بسیاری از آنها قرضی به پارما آمده بودند، رهبری كرد.
داستان وفاداری
لوكارلی در سال 2008 و پس از سقوط پارما به سری B بعد از 18 سال حضور در سری A، به این تیم پیوست. در سال اول حضورش توانست پارما را به سری A بازگرداند. در میانه‌های سال 2015 بود كه شرایط اقتصادی باشگاه حسابی بر هم ریخت. این تیم ورشكسته و مجبور شد فصل 2016-2015 را در سری D بازی كند اما لوكارلی كه از سال 2013 بازوبند كاپیتانی این تیم را بر بازو می‌بندد، در پارما ماند و وفاداری‌‌اش را ثابت كرد:«وقتی مذاكرات برای تمدید قراردادم با باشگاه را آغاز كرده بودم، به من گفتند كه باید در سری D بازی كنیم. من با پارما مُردم و می‌خواستم با پارما دوباره متولد شوم. با وجود اینكه 38 ساله بودم پیشنهادات متعددی برای پیوستن به چند تیم سری A داشتم ولی این پیشنهادات برایم جذاب نبود.»
داستان یك تیم و یك كاپیتان‌‌‌
 یكی از كسانی كه حتی در زمان غرق شدن كشتی هم كشتی را ترك نكرد و حالا با همین كشتی پرآسیب به ساحل رسیده است. او بعد از محقق كردن قولش برای رساندن پارما به سری A گفت: «این فوق‌‌‌‌العاده است. یك رؤیاست. حتی خودمان هم فكرش را نمی‌كردیم كه این‌گونه شود و حالا می‌توانم با احساس خوشبختی بازنشسته شوم.»
در دهه 1990 بود كه پارما با فتح جام‌های مختلفی در ایتالیا و اروپا، حسابی تاریخ‌ساز شد و حالا آنها دوباره به قله فوتبال ایتالیا بازگشته‌اند و به لطف مالك جدید باشگاه (جیانگ لیژانگ كه با گروه دسپورتس 60 درصد مالكیت باشگاه را در اختیار دارد) پروژه‌ای پرهیجان را دنبال می‌كنند و نام لوكارلی برای همیشه در تاریخ این باشگاه به عنوان وفادارترین فوتبالیست تاریخ ثبت خواهد شد

تگ ها


کروسیدرز سری آ فوتبال