العین 1 - ذوب آهن 1 ؛ ستاره‌ای به اسم مظاهری

تیم فوتبال ذوب آهن با ارائه یک بازی هوشمندانه موفق شد در مقابل تیم پر قدرت العین با یک امتیاز ارزشمند از زمین مسابقه خارج شود ......

تیم فوتبال ذوب آهن با ارائه یک بازی هوشمندانه موفق شد در مقابل تیم پر قدرت العین با یک امتیاز ارزشمند از زمین مسابقه خارج شود.
 
به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"،  تیم العین که از ستاره های بی شماری در ترکیب تیم خود بهره می برد، شروع طوفانی داشت و بارها دروازه رشید مظاهری را با خطرات جدی مواجه کرد؛ اما تیم ذوب آهن به دفاع منطقی خود ادامه داد تا با شروع نیمه دوم در دقیقه 57 توسط جری بنگستون در یک حمله سریع به گل برتری برسد. در ادامه تیم العین که چیزی برای از دست دادن نداشت برای رسیدن به گل تساوی حملات زیادی را به خصوص از جناحین ایجاد کرد، که در یکی از این حملات احمد اسماعیل در دقیقه 76 موفق به گشودن دروازه مظاهری روی یک کرنرارسالی شد. در مجموع می توان نتیجه مساوی را برای شاگردان مجتبی حسینی که در ورزشگاه حریف به میدان رفته بودند ایده آل دانست.
اولین هفته لیگ قهرمانان آسیا؛ تاریخ: 95/12/03 ؛ ساعت: 18:45؛
ورزشگاه هزاع بن زاید
داور: علی صباح ، داوود حسین، عبدالحسن علی (از کشور عراق)/ داور چهارم: محمد کرم از سوریه 
اخطار:
خالد عبدالرحمن (88) از العین
ترکیب العین:
خالد عیسی-  خالد عبدالرحمن، محمد عبدالرحمن، اسماعیل احمد، کایو، البلوشی، لی میونگ جو، احمد برمن( 63 ناصر الشمرانی )، عمر عبدالرحمن، آموآ و سالم.
سرمربی: زوران مامیچ
ترکیب ذوب آهن:
رشید مظاهری، وحید محمدزاده، محمد نژادمهدی، علی حمام، مهران درخشان مهر، مهدی مهدی پور، دانیال اسماعیلی فر، احسان پهلوان، محمدرضا حسینی،  مهدی رجب زاده(89 قاسم حدادی فر)، جری بنگستون (72 مرتضی تبریزی) .
سرمربی: مجتبی حسینی
 
شرح گل
1-0 (ذوب آهن): در دقیقه 57 احسان پهلوان در موقعیت تک به تک با عیسی گلر تیم العین قرار گرفت و پس از اینکه عیسی ضربه اول او را به خوبی برگشت داد، در ریبابد اینبار با ارسال یک پاس محکم به عرض خط دفاعی العین بنگستون را در موقعیت گلزنی قرار داد و این بازیکن هم با یک ضربه  دروازه خالی را باز کرد تا ذوب اهن از میزبان خود پیش بیفتد.
1-1 (العین): در دقیقه 76 تیم العین روی یک ضربه کرنر و ضربه زیبای اسماعیل احمد موفق شد نتیجه را به تساوی بکشد و برای چهارمین مرتبه طی دو روز اخیر دروازه نماینده های ایران را از روی ارسال ها باز کند.
 
شرح بازی
تیم العین در نیمه اول صاحب توپ و میدان بود و موقعیت های بی شماری را نیز برای گلزنی ایجاد کرد، که بی دقتی مهاجمین آنها و البته در برخی صحنه ها عملکرد خوب مدافعین ذوب آهن و عکس العمل های رشید مظاهری مانع از گلزنی این تیم شد. ذوب آهن در این دیدار نیز مانند بازی های لیگ برتر چشم به استفاده از ضد حملات داشت که در دو صحنه بی دقتی بنگستون مانع از گلزنی نماینده ایران شد تا دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن بروند. با شروع نیمه دوم شرایط برای ذوب آهن تغییر کرد و آنها با تسلط بیشتری به بازی وارد شدند و خیلی زود هم موفق شدند در یکی از حملات سریع خود توسط بنگستون به گل برتری دست یابند. در ادامه تیم العین برای رسیدن به گل جلو آمد و حملات زیادی را روی دروازه ذوب آهن ترتیب داد که در نهایت یکی از ضربات کرنر آنها در دقیقه 76 با ضربه سر مدافع این تیم به گل تبدیل شد تا نتیجه بازی مساوی شود. دقایق پایانی با حملات العین همراه شد که در چند صحنه واکنش های خوب مظاهری مانع از به ثمر رسیدن گل دوم شد تا ذوب آهن با یک امتیاز ارزشمند از ورزشگاه هزاع بن زاید خارج شود.
 
دقایق حساس:
دقیقه 9: پاس دقیقه عموری با شوت مهاجم تیم العین به صورت خطرناکی از بالای دروازه رشید مظاهری به بیرون رفت.
دقیقه 11: کایو مجددا در موقعیتی مشابه به دروازه مظاهری شوت زد.
دقیقه 16: ضربه عبدالرحمن عمر از پشت محوطه جریمه با واکنش رشید مظاهری راهی کرنر شد.
دقیقه 18: محمدرضا حسینی در یک موقعیت خوب به سمت دروازه العین حرکت کرد که برخورد او با مدافع حریف در یک صحنه مشکوک از سوی داور خطا اعلام شد.
دقیقه 20: شوت عموری باز هم با واکنش مظاهری به کرنر فرستاده شد.
دقیقه 23: شوت عموری از داخل محوطه جریمه پس از تعلل مدافعین ذوب آهن موقعیت بسیار خطرناکی برای دروازه مظاهری بود.
دقیقه 25: شوت عموری روی یک ضربه ایستگاهی با فاصله کم راهی بیرون شد.
دقیقه 30: ارسال مهدی رجب زاده با سایش به سر جری بنگستون در دهانه دروازه العین قرار گرفت که مدافع اماراتی  ها توپ را دور کرد تا اولین خطر جدی ذوبی ها راه به جایی نبرد.
دقیقه 41: در حالی که بنگستون در موقعیت خوبی برای باز کردن دروازه العین با یک ضربه چیپ قرار داشت، با بی دقتی این فرصت عالی را از دست داد.
دقیقه 47: اسماعیل بازیکن تیم العین پس از چند ضرب در دهانه دروازه به توپ ضربه زد که توپ او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 85: ضربه عمر عبدالرحمن با فاصله کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
 
بهترین بازیکن:
رشیدمظاهری دروازه بان ذوب آهن با درخشش فوق العاده مقابل مهاجمان حریف بارها توانست از باز شدن دروازه ذوبی ها جلوگیری کند. رشید خصوصا در نیمه اول بارها با واکنش های به موقع خود مانع گلزنی بازیکنان حریف شد. در طرف مقابل عمر عبدالرحمان که برای تمام تیم های آسیایی شناخته شده است نیز با بازی موثر خود بارها تا فروریختن دروازه ذوب آهنی ها پیش رفت هرچند موفق نبود اما به عنوان موتور اصلی العین از پس بازی برآمد.
 
اتفاق ویژه:
ذوب آهن نیز به مانند 2 تیم دیگر ایرانی از روی نقطه کرنر دروازه خود را باز شده دید. علاوه بر ذوبی ها استقلال و پرسپولیس نیز از همین منطقه اسیر مهاجمان حریف شدند و به نوعی ضربات کرنر تبدیل به پاشنه آشیل تیم های ایرانی شد.
اتفاق دیگری که در این بازی می توان به آن اشاره کرد یک امتیاز ارزشمند و حساس ذوبی ها بود که از امارات و یاران عموری به دست آوردند، امتیازی که می تواند در آینده به کار این تیم بیاید
 
درحاشیه :
* غیبت مرتضی تبریزی در ترکیب ثابت ذوب آهن نکته جالب توجه این بازی بود. جری بنگستون به جای او در نوک خط حمله ذوب آهن به میدان رفته بود.
* مهران درخشان مهر، مدافع چپ بسیار جوان ذوب آهن پس از نمایش ضعیف قنبری دوباره به ترکیب ثابت ذوب آهن راه یافته بود.
* حضور سه برادر در ترکیب العین یعنی عمر، محمد و خالد عبدالرحمان نکته جالب این بازی بود.
* ربیع عطایا، هافبک لبنانی ذوب آهن ساعاتی پیش از آغاز بازی صاحب یک فرزند شد.
* العین در اواسط نیمه نخست توسط دیاکی به گل رسید که داور گل را آفساید گرفت.
* عمر عبدالرحمان، بازیکن سال آسیا پس از سوت پایان نیمه اول به داور معترض شد و به نظر می رسید اعتراض او به خاطر عدم اعلام وقت اضافه توسط داور بود.
* مجتبی حسینی، سرمربی ذوب آهن پس از گلزنی ذوب آهن در آغوش جلال امیدیان، مربی این تیم قرار گرفت.
* مرتضی تبریزی در دقیقه 73 به جای جری بنگستون وارد زمین شد و در نوک خط حمله ذوب آهن قرار گرفت.
* عمر عبدالرحمان در نیمه دوم عصبی بازی می کرد و این مسئله در بازی او نیز تاثیر گذار بود.
* قاسم حدادی فر پس از هفت ماه مصدومیت در اواخر بازی با العین به جای رجب زاده وارد زمین شد. البته حدادی فر در بازی با استقلال در لیگ برتر نیز دقایقی برای ذوب آهن به میدان رفته بود.
 

تگ ها


فوتبال