Banner

المپیک احتمالا با تاخیر چند ماهه برگزار خواهد شد

وزیر ورزش و جوانان گفت : امیدواریم با وحدت ملی و همکاری ملی و هماهنگی و اقتدار که ناشی از اراده ملی است، این بیماری منحوس را از کشور دور کنیم....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، دکتر مسعود سلطانی فر  در جلسه ستاد مبارزه با ویروس کرونا که عصر امروز  برگزار شد؛ ستاد مبارزه با ویروس کرونا در ورزش بلافاصله پس از شیوع این بیماری که از ۳۰ بهمن ماه آغاز شد، فعالیت خود را آغاز کرد و در ابتدا با توجه به مصوبه ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا ، مسابقات را در دو هفته بدون تماشاگر برگزار کردیم اما پس از آن بدلیل گسترش این بیماری و اهمیت حفظ سلامتی ورزشکاران و تماشاگران مسابقات در رشته های مختلف لغو شد و در مرحله بعدی با تدبیری که اتخاذ شد ، فعالیت باشگاه های خصوصی را نیز تعطیل اعلام کردیم .

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: شیوع ویروس کرونا که ۱۲۰ کشور دنیا را درگیر کرده است مشکلاتی را برای مسابقات کسب سهمیه های بازی های المپیک بوجود آورده است که مسابقات احتمالا با تاخیر چند ماهه انجام خواهد شد. بر همین اساس رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا و مرحله برگشت مقدماتی جام جهانی هم به تاخیر افتاده است که بر اساس اعلام زمانبندی جدید برنامه ریزی لازم صورت خواهد گرفت .

سلطانی فر گفت : بر اساس تدابیری که اتخاذ شد ، تعدادی از ملی پوشان رشته های مختلف که درگیر مسابقات کسب سهمیه المپیک بودند ، به کشور بازنگشتند و برای ادامه مسابقات به کشورهای غیر درگیر با کرونا رفتند .

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اهمیت حفظ سلامت مردم و جامعه ورزش ادامه داد: بر اساس دستوری که به مدیران کل ورزش و جوانان استان ها ارسال شده ، سالن ها و اماکن ورزشی برای قرنطینه و استفاده درمانی در اختیار ستادهای استانی مبارزه با کرونا قرار گرفته و مدیران استانی و روسای فدراسیونها هم موظفند نهایت همکاری را با ستادها داشته باشند.

سلطانی فر با اشاره به اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان که اجاره داده شده است، گفت: با توجه به این مهم که فعالیت های ورزشی تعطیل شده است، ادارات کل ورزش و جوانان استان ها موظف شدند اجاره اسفندماه را بدلیل تعطیلی دریافت نکنند و در ادامه هم با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا و تعطیلی اماکن ورزشی، تصمیم بر این بخشودگی استمرار خواهد داشت .

وزیر ورزش و جوانان ضدعفونی کردن اماکن ورزشی را نیز یکی دیگر از اقدامات برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا عنوان و ابراز امیدواری کرد که با وحدت ملی و همکاری ملی و هماهنگی و اقتدار که ناشی از اراده ملی است، این بیماری منحوس را از کشور دور کنیم .

بیشتر بخوانید:
کمک‌ محسن بنگر علیه کرونا به مردم مازندران
هر کسی به بیمارستان می‌رود، با یک تست می‌گویند کرونا دارد!

تگ ها


وزارت ورزش و جوانان مسعود سلطانی‌فر فوتبال ایران کرونا