المپیک به تعویق نمی‌افتاد، کریمی به توکیو نمی‌رسید

مربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: کادر فنی پاسخگو نتایج خواهد بود و بهترین نفرات را برای تیم ملی انتخاب می‌کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، ابراهیم مهربان در گفت‌وگو فارس، در خصوص شرایط کشتی‌گیران و پیگیری تمرینات‌شان اظهار داشت: تمرینات را بیشتر به صورت تلفنی زیر نظر داریم. در پیام‌رسان‌ها با هم در ارتباطیم و  تمرینات را مرور می‌کنیم.

وی در رابطه با شرایط حسن یزدانی و علیرضا کریمی عنوان کرد: حسن دوران نقاهت و بازپروری را به خوبی پشت سر گذاشته و تمرینات تخصصی‌اش را شروع کرده است. به دلیل شیوع ویروس کرونا به جویبار رفته و آنجا تمریناتش را پیگیری می‌کند. با هم در تماس هستیم و تمریناتش را زیر نظر داریم. علیرضا کریمی، با برگزاری کمیسیون پزشکی تصمیم گرفته شد که پایش را جراحی کند. امیدوارم بعد از دوران نقاهت و فیزیوتراپی به زودی به تشک کشتی بازگردد.

وی با اشاره به شرایط خاص کریمی افزود: دو برنامه مجزا برای کریمی اتفاق افتاد. اگر المپیک در همان زمان قبلی برگزار می‌شد، طبیعتاً با جراحی که روی پایش انجام می‌داد به المپیک نمی‌رسید. با توجه به تعویق یکساله المپیک صلاح دیده شد جراحی شود و امیدواریم به المپیک برسد.

وی در خصوص تقابل سنگین‌وزن‌ها برای حضور در تیم ملی عنوان کرد: ‌سنگین‌وزن‌ها به لحاظ اخلاقی سلامت هستند و بحث پیشکسوت را رعایت می‌کنند و می‌دانم هیچکدام اهل حاشیه‌سازی نیستند.

مهربان در رابطه با مدت زمان زیادی که تا المپیک مانده و حفظ شرایط آمادگی کشتی‌گیران تأکید کرد:‌ در این وقفه یکساله نحوه تمرینات باید تغییر کند. با هماهنگی مربیان می‌توان برنامه‌ریزی انجام داد که بدن‌ها آماده شود. نیاز نیست تمام این مدت را در اوج آمادگی قرار داشته باشند با نزدیک شدن به مسابقات با برنامه فدراسیون خودشان را آماده می‌کنند.

وی در خصوص سهمیه‌های باقیمانده عنوان کرد:‌ باید بدانیم مسابقات در چه تاریخی برگزار می‌شود به دلیل کرونا تمام مسابقات لغو شده، خودمان هم تکلیف‌مان را نمی‌دانیم. باید مشخص شود مسابقات داخلی و بین‌المللی در چه تاریخی برگزار می‌شوند. در حال حاضر تمرینات هم ممنوع است و نمی‌توانند فعالیت کنند.

مربی تیم ملی در خصوص برگزاری چرخه انتخابی گفت: من هم در همین حد می‌دانم که قرار است یک چرخه انتخابی برگزار شود. کادر فنی بهترین نفرات را انتخاب می‌کند و با توجه به خرد جمعی بهترین تصمیمات را می‌گیرد.کادر فنی پاسخگوی نتایج کسب شده است. سرمربی درباره این چرخه حتما صحبت می‌کند. سعی می‌شود کادر فنی با کمترین اشتباه تیم را انتخاب کند و روانه المپیک کند.

بیشتر بخوانید:

قول افزایش بودجه کشتی در سال المپیک

۷۰ میلیارد برای اداره کشتی در سال ۹۹

 

 

تگ ها


کشتی آزاد کشتی