النصر عربستان زیر ذره‌بین مدال

در فاصله کمتر از یک روز تا بازی ذوب‌آهن و النصر عربستان وضعیت فعلی حریف فردای ذوب‌آهن را مورد بررسی قرار داده‌ایم....

در فاصله کمتر از یک روز تا بازی ذوب‌آهن و النصر عربستان وضعیت فعلی حریف فردای ذوب‌آهن را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

در فاصله کمتر از یک روز تا دیدار ذوب‌آهن و النصر عربستان در لیگ قهرمانان آسیا نگاهی داشته‌ایم به آخرین وضعیت این تیم عربستانی.
به گزارش خبرنگار مدال، ذوب‌آهن فردا در دومین دیدار خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف النصر عربستان خواهد رفت. این تیم متمول عربستانی با کسب عنوان سومی فصل گذشته لیگ برتر عربستان مجوز حضور در این رقابت‌ها را کسب کرده و با پیروزی مقابل AGMK ازبکستان در مرحله پلی‌آف به دور گروهی رسید. در ادامه وضعیت این تیم عربستانی را با جزئیات بیشتری مورد بررسی قرار خواهیم داد.

7 قهرمانی در لیگ
با 7 قهرمانی در لیگ، النصر پس از الهلال و الاتحاد سومین تیم پرافتخار لیگ برتر عربستان محسوب می‌شود. نخستین قهرمانی این تیم در لیگ به فصل 80-1979 باز می‌گردد جایی که النصر با درخشش ماجد عبدالله یکه‌تاز فوتبال عربستان بود و آخرین بار نیز این عنوان در فصل 15-2014 برای این تیم حاصل شده است. النصر همچنین 6 بار در جام پادشاهی عربستان و 3 بار نیز در جام ولی‌عهد این کشور موفق به کسب قهرمانی شده است. این تیم همچنین سابقه قهرمان در جام برندگان آسیا را داشته و یک بار نیز به فینال جام باشگاه‌های آسیا رسیده است.

به دنبال روزهای متفاوت با سرمربی اسبق بنفیکا
النصر فصل را با دنیل کارنیو 55 ساله و اهل اوروگوئه آغاز کرد. وی که سابقه قهرمانی با النصر در لیگ برتر عربستان را در فصل 14-2013 داشت فصل را با 6 پیروزی متوالی آغاز کرد اما کسب یک تساوی در هفته هفتم و شکست مقابل الاهلی در هفته هشتم سبب شد تا کار وی در این تیم به پایان برسد. پس از وی هلدر کریستوائو مدیر آکادمی پرتغالی این تیم به طور موقت هدایت النصر را برعهده داشت و پس از وی، روی ویتوریای 48 ساله و پرتغالی هدایت النصر را برعهده گرفت. ویتوریا تا چند ماه پیش هدایت بنفیکا را عهده‌دار بود و با این تیم سابقه قهرمانی در دو فصل لیگ پرتغال را داشته است. وی در فصول 16-2015 و 17-2016 به عنوان بهترین سرمربی سال پرتغال انتخاب شده و نخستین چالش خود در خارج از پرتغال را تجربه می‌کند. تحت هدایت این مربی پرتغالی، النصر در 11 بازی 9 پیروزی کسب کرده و دو بار نیز مغلوب شده است.

7 بازیکن ملی‌پوش
النصر در ترکیب خود 7 ملی‌پوش دارد. از میان بازیکنان فعلی این تیم، عمر هوساوی، یحیی الشهری و محمد السهلاوی سابقه حضور در ترکیب تیم ملی عربستان در جام جهانی 2018 را داشته‌اند که الشهری و هوساوی همچنان در تیم ملی عربستان به میدان می‌روند و السهلاوی پس از جام جهانی به این تیم دعوت نشده است. همچنین سلطان الغنام، ابراهیم غالب، ولید علی و عبدالرحمان الدوسری نیز اخیرا از ترکیب این تیم به تیم ملی عربستان دعوت شده‌اند. 

نامداران خارجی در ترکیب
طبق قوانین فوتبال عربستان، هر تیم لیگ برتری این کشور مجاز به جذب 8 بازیکن خارجی است با این حال با توجه به محدودیت‌های لیگ قهرمانان آسیا، النصر نیز به مانند سایر تیم‌ها تنها مجاز به استفاده از 4 بازیکن خارجی در این بازی‌ها است. در میان بازیکنان خارجی النصر، برد جونز 37 ساله و استرالیایی که سابقه بازی در لیورپول را داشته درون دروازه این تیم به میدان می‌رود. مایکون 30 ساله و برزیلی که سابقه سال‌ها بازی در خط دفاعی را پورتو را داشته دیگر بازیکن خارجی این تیم است و جولیانو هافبک تهاجمی 28 ساله برزیلی با سابقه بازی در تیم ملی این کشور و عبدالرزاق حمدالله 28 ساله و مراکشی که در خط حمله به میدان می‌رود دیگر بازیکنان خارجی النصر محسوب می‌شوند.

النصر عربستان زیر ذره‌بین مدال