الهامی: روزهای خوب تراکتور در راه است

ساکت الهامی مربی تیم فوتبال تراکتور در نشست خبری پس از بازی این تیم با فولاد مدعی شد این تیم در آینده روزهای بهتری را تجربه خواهد کرد....

به گزارش مدال، ساکت الهامی پس از پیروزی یک بر صفر تیم تراکتور مقابل فولاد خوزستان در نشست خبری گفت: خوشحالم که بعد از اول فصل که از تراکتور جدا شدم خدا توفیق داد و دوباره به تراکتور بازگشتم. بازی سختی داشتیم و تیم ما روزهای سختی را گذرانده بود.

وی ادامه داد: بعد از بازی با ماشین‌سازی که به تراکتور آمدم کار سخت پیش می‌رفت اما بسیار با برنامه بازی کردیم و تا دقیقه 85 یک فرصت هم به حریف ندادیم. بچه‌ها به خواسته ما عمل کردند و فکر می‌کنم این برای یک یا دو روز که با آنها کار کردیم خیلی خوب است. بازیکنان نشان دادند تراکتور هنوز تراکتور است. انشاالله روزهای سخت به پایان می‌سد و تیم خوبی می‌سازیم. مطمئنم روزهای خوبی در انتظارمان است اما رسیدن به این روزها سخت است.

الهامی عنوان کرد: به جز 10 دقیقه پایانی که بچه‌ها به طور طبیعی عقب نشستند در سایر دقایق خوب بودیم. مقابل تیمی پیروز شدیم که پیروز شدن مقابل آن سخت است. نباید خودمان را گول بزنیم؛ ما اول راه هستیم. تیمی که می‌خواهد قهرمان شود باید بیشتر کار کند. بچه‌ها امروز رشادت کردند. امروز چند بازیکن ما در رختکن خونین و رنگین بودند. اگر خوب بازی کنیم هواداران بازهم به ورزشگاه می‌آیند. این تیم همان تیمی است که ابتدای فصل 80 هزار نفر به استادیوم آمدند. این تیم با پشتوانه هواداران و رسانه‌ها روزهای خوبی خواهد داشت.

مربی تیم تراکتور در مورد لغزندگی زمین بازی گفت: زمین اگر کیفیت خود را از دست بدهد کار برای تیمی که می‌خواهد برنده شود سخت می‌شود. فولاد خیلی شکل تیمی خوبی داشت، بخصوص در زمین خودش عملکرد خوبی نشان داد. فولادی‌ها ساختار خوبی دارند و ما هم این را می‌دانستیم و در دو روز گذشته به اندازه 10 روز تمرین کردیم، البته این وظیفه ماست و این یک واقعیت است که بچه‌ها بیشتر از پتانسیل خودشان در زمین بازی کردن دو خیلی زحمت کشیدند.

الهامی در پاسخ به این پرسش که آیا اُفت بدنی بازیکنان تراکتور به دلیل تمرینات سنگین هفته گذشته است یا کیفیت بد زمین،‌ عنوان کرد: همه موارد در این مورد دخیل است. هم زمین و هم شرایط بدنی، اما از طرفی استرس بازی هم تأثیرگذار بود. بچه‌های ما می‌خواستند هر طور شده برنده باشند. امروز به تیمی از روی ضربه ایستگاهی گل زدیم که خودش بیشترین گل زده از این راه را دارد.

وی در مورد تغییرات در خط هافبک تراکتور گفت: بچه‌های ما این پتانسیل را دارند که با عملکرد خوبشان نتایج خوبی بگیرند، اما به زمان نیاز داریم و تلاش می‌کنیم این زمان را کاهش دهیم. خیلی از تیم‌ها آرزو می‌کنند بازیکنان ما را داشته باشند. همه تیم‌ها بازیکنان ما را می‌خواهند، نمی‌خواهم به عقب بازگردم، اما قطعا تلاش می‌کنیم تراکتور در روزهای آینده به روزهای خوب خود بازگردد.

مربی تراکتور درباره بازی خوب تیمش در این بازی و اینکه مشکل این تیم چه بوده است؟ گفت: مساعد شدن شرایط روحی و روانی فقط به خاطر من نبود، بزرگان تیم سنگ تمام گذاشتند. مسعود شجاعی، اشکان دژاگه و سایرین تلاش کردند. امروز مسعود در تیم نبود، اما کنار ما بود و حتی تیم را گرم کرد. از همه بچه‌ها تشکر می‌کنم اما از شجاعی بیشتر، او در رختکن بغض کرده بود و واقعاً کاپیتان تیم ملی و تراکتور است. من بچه همین جا (تبریز) هستم و به این موضوع افتخار می‌کنم. روزی که از تراکتور رفتم ناراحت نشدم، الان هم که آمدم مثل یک سرباز در خدمت تیم هستم. به این فکر نمی‌کنم که حلّال مشکلات تیم بوده‌ام. آمده بودم به تیم کمک کنم و بچه‌ها کمک کردند عزت و سربلندی ما بیشتر شد.

«شما از بزرگان تیم تشکر کردید اما هواداران احساس می‌کنند برخی‌ها در تیم در جایگاه خودشان نیستند و بازیکن باید در جایگاه خودش قرار داشته باشد، همچنین در برخی از لحظات بازی احساس می‌شد تیم بی‌هدف بازی می‌کند». الهامی در واکنش به طرح این سوال‌ها از سوی خبرنگاری گفت: اگر بازی خوب بوده پس چرا می‌گویید بی‌هدف بازی کرده‌ایم؟ هیچ تیمی به اندازه تراکتور مقابل فولاد موقعیت نداشته است. در مورد بزرگترها هم من نگفتم فقط آنها تأثیرگذار بودند،‌ من همه بچه‌ها را گفتم. در دو روز حضور من در تیم نمی‌شود کاری کرد و فقط بزرگترها می‌توانستند این کار ار انجام دهند. در این مدت نمی‌توانم جواب شما را بدهم. شما لایق بهترین‌ها هستید، در مورد قهرمانی تراکتور صحبت کنید. درست است روزهای سختی پشت سر گذاشتیم، اما به شما قول می‌دهم که تیم روز به روز پیشرفت می‌کند. در مورد کسب جام قول نمی‌دهم اما قول می‌دهم هفته بعد فوتبال‌مان بهتر از این باشد.

وی درباره غیبت مسعود شجاعی در این بازی و اینکه آیا عدم حضور او در تیم تراکتور تأثیرگذار بود یا خیر؟ گفت: من در مورد این بازی می‌توانم صحبت کنم. امروز تیمی، دفاع و حمله می‌کردیم، چون راه دیگری نداشتیم. باید از این برهه عبور می‌کردیم، تمام تلاش‌مان این است که تیم خوبی داشته باشیم. خوشحالم که به تیم حریف یک نصفه موقعیت هم ندادیم. امیدوارم این روند را ادامه دهیم تا تراکتور به عنوان سمبل هواداران تبریزی مردم را خوشحال کنند. آنهایی که امروز در زمین بودند همه تلاش کردند و آنهایی هم که نبودند قطعا یا مصدوم یا محروم بودند. فقط در مورد رشید مظاهری داور کمی عجله کرد اما جا دارد از آنها هم تشکر کنم که امروز قضاوت خوبی داشتند.

اخبار مرتبط:
تراکتور 1 فولاد 0 ؛ یک گل برای طلسم‌ شکنی کافی بود 
خلاصه بازی تراکتور 1 فولاد 0/ ویدیو

تگ ها


تراکتور اخبار تراکتور تراکتور فولاد نشست خبری ساکت الهامی ساکت الهامی هفته پانزدهم لیگ نوزدهم هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال ایران هفته پانزدهم لیگ برتر لیگ برتر ایران فوتبال ایران فولاد خوزستان Tractor Tractor-فولاد خوزستان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال