الهامی: بازیکنان در معرض آسیب هستند

سرمربی تراکتور معتقد است تمرینات پُرفشار و سنگین موجب مصدومیت بازیکنان خواهد شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش 3، ساکت الهامی درباره تعویق زمان آغاز تمرینات تراکتور اظهار کرد: واقعیت این است که قرار بود از فردا تمرینات ما شروع شود ولی باتوجه به تاکید ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا و وزارت ورزش، به بازیکنان اعلام کردیم تمرین نخواهیم داشت.

او ادامه داد: ما تابع قوانین و دستورات مسؤولان هستیم تا به پایان شیوع ویروس کرونا در کشور کمک کنیم. مطمئنا مسؤولان صلاح دانستند که تعطیلی تمرینات به نفع سلامتی بازیکنان و خانواده‌هایشان است و ما نیز به این توصیه‌ها احترام می‌گذاریم و آن را اجرا می‌کنیم.

سرمربی تراکتور یادآور شد: البته واقعیت این است که چنین شرایطی به نفع هیچ یک از تیم‌ها، مربیان و بازیکنان نیست؛ به ویژه تیم‌هایی مثل ما که در بالای جدول و در رقابت با دیگر تیم‌ها هستند و تمرین نکردن، ممکن است از نظر فنی به ضررمان شود. امیدوار هستم هرچه زودتر یک تصمیم قاطع و نهایی درباره چگونگی برگزاری بازی‌ها و زمان آغاز تمرینات اعلام کنند تا ما نیز برنامه‌ریزی درستی داشته باشیم.

الهامی درباره تاثیر آغاز تمرینات بر عملکرد بازیکنان گفت: مطمئنا وقتی این وقفه طولانی مدت در تمرینات و بازی‌ها افتاده، بازیکنان نیز بعد از آن با مصدومیت‌های بیشتری مواجه می‌شوند. ما بعد از تعطیلات و در صورت ادامه لیگ، مجبور هستیم تا فشار بیشتری به بازیکنان بیاوریم تا به شرایط خوبی برگردند ولی انجام این کار مطمئنا به ضرر بازیکنان است. مگر اینکه اگر قرار به ادامه بازی‌ها بود، بعد از پایان شیوع کرونا، زمان مناسبی برای آماده‌سازی دوباره تیم‌ها بدهند.

او تاکید کرد: مطمئن باشید هیچ‌کس در این مدت تمرین پُرفشاری انجام نداده و اصلا شرایط‌اش را نداشته است. همه تیم‌ها و بازیکنان در استراحت مطلق بودند و درصورت شروع ناگهانی تمرینات و بر اثر کالری و انرژی‌ای که توسط بازیکنان مصرف می‌شود، ایمنی بدن آنها پایین آمده و مصدومیت‌شان را در جریان تمرینات پُرفشار به همراه دارد و حتی موجب ابتلا شدن به کرونا می‌شود. از طرف دیگر اگر هم ما تمرینات پُرفشار نگذاریم، تیم به شرایط آرمانی برنمی‌گردد و متضرر خواهد شد.

سرمربی تراکتور تصریح کرد: کرونا یک روزه ریشه‌کن نمی‌شود و زمان می‌برد تا از بین برود. با افزایش شیوع کرونا و مبتلایان به این ویروس، مطمئنا تمرینات باشگاه‌ها نیز به این زودی‌ها شروع نمی‌شود؛ بنابر این، نیاز است تا مسؤولان فدراسیون و سازمان لیگ تصمیم کارشناسانه‌ای در این باره بگیرد.

الهامی عنوان کرد: امیدوار هستم هرچه زودتر از این وضعیت فاجعه‌بار خارج شویم. شرایط طوری است که خیلی از خانواده‌های داغدار، نمی‌توانند برای عزیزان از دست رفته‌شان عزاداری کنند و گستردگی و انتقال سریع این ویروس، نه فقط در فوتبال، بلکه در تمام امور جامعه تاثیر گذاشته است.

او ادامه داد: درست است که شرایط مبتلایان و شیوع کرونا در تبریز و آذربایجان شرقی به نسبت سایر استان‌ها بهتر بوده و هست، اما هجوم مسافرین به این شهر در ایام نوروز موجب شده تا احتمال افزایش مبتلایان وجود داشته باشد. از مردم تقاضا می‌کنم مثل ما مربیان و بازیکنان که به تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا توجه کردیم، در خانه بمانند و مسافرت نکنند.

بیشتر بخوانید:
کریمی: پنالتی دربی، بدترین شب زندگی ام را ساخت
مصلح: با انتشار فیلم خصوصی‌ام به دردسر افتادم
مطهری: بچه ها تمرین کنند روی فرم بمانند

تگ ها


ساکت الهامی تراکتور فوتبال ایران اخبار تراکتور Tractor لیگ برتر خلیج فارس فوتبال