الهلال، بر فراز فوتبال عربستان

تیم الهلال عربستان شب گذشته شانزدهمین قهرمانیش در لیگ عربستان را جشن گرفت و دست نیافتنی تر از قبل شد....

به گزارش "ورزش سه"، الهلال که با پیروزی ۴ بر یک در دیدار هفته بیست و هشتم لیگ حرفه ای عربستان به مقام قهرمانی رسیده بود، شب گذشته و با پایان رقابت های این فصل از لیگ عربستان، جشن قهرمانیش را برپا کرد.


آبی های ریاض دو هفته پیش از پایان رقابت های لیگ عربستان الحازم را با هت تریک بافتیمبی گومیس و تک گل سالم الدوسری در هم کوبیدند و بالاتر از النصر و الاهلی شانزدهمین قهرمانیشان را در لیگ عربستان جشن گرفتند.


باشگاه الهلال که در ۱۶ اکتبر ۱۹۵۷ (۶۲ سال پیش) پایه گذاری شد، پرافتخارترین باشگاه عربستانی است. آنها علاوه بر ۱۶ قهرمانی در لیگ این کشور، ۳۰ قهرمانی دیگر در جام های مختلف در کشور عربستان را در کارنامه دارند. نزدیکترین تیم به الهلال از بابت قهرمانی در لیگ عربستان، النصر است که ۹ بار به عنوان قهرمانی لیگ عربستان دست یافته و پس از آن الاتحاد با ۸ قهرمانی حضور دارد. نکته جالب اینکه از زمان برگزاری لیگ عربستان از سال ۱۹۷۵، تنها ۷ تیم توانسته اند در این کشور به عنوان قهرمانی دست پیدا کنند.


الزعیم ها یا قهرمان سرگروهان ها که لقب تیم الهلال است، با ۳ قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا پرافتخارترین تیم قاره هستند. روند رو به رشد این باشگاه عربستانی در سالهای اخیر به وضوح قابل مشاهده بوده است. آنها با جذب بازیکنان طراز اول و جهانی نظیر سباستین جیووینکو و گومیس، توانسته اند طی ۳ سال اخیر، دو مرتبه به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کنند.


الهلال که در گروه B رقابت های لیگ قهرمانان آسیا با شهرخودرو مشهد همگروهی است،  توانست در این فصل از لیگ عربستان ۷۴ بار دروازه رقیبان را باز کند. این بیشترین تعداد گل برای یک تیم در تاریخ لیگ عربستان است.


بافتیمبی گومیس در فصل گذشته لیگ عربستان، ۲۷ گل برای الهلال به ثمر رساند. پس از او، کارلوس ادواردو قرار دارد که ۱۲ بار برای این تیم موفق به گلزنی شد. سباستین جیووینکو و سالم الدوسری نیز با ۷ پاس گل، بهترین پاسورهای الهلال بودند.


با از سرگیری رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، الهلال باید در نخستین بازی خود به مصاف تیم پاختاکور ازبکستان برود. هر دو تیم با پیروزی در دو بازی ابتدایی خود، ۶ امیتازی هستند.

تگ ها


الهلال عربستان عربستان سعودی