الهلال عربستان؛ از انصراف در آسیا تا بازگرداندن بازیکن بازنشسته!

تیم فوتبال الهلال عربستان مدافع عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان آُیا با مثبت شدن تست کرونای ۱۳ عضو خود، شرایط عجیبی را در آستانه دیدار با شهرخودرو ایران تجربه می‌کند....

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال الهلال عربستان بیشترین تعداد اعضای کرونایی را در میان تیم های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا داشته است. امروز و با مثبت شدن تست «جووینکو» و «سالم الدوساری» تعداد بازیکنان کرونایی الهلال به عدد ۱۲ رسید و با احتساب یک عضو اداری این باشگاه، تیم سعودی ۱۳ عضو مبتلا به کرونا دارد.

قانون AFC چه می‌گوید؟
طبق قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا، اگر تیمی ۱۳ بازیکن مبتلا به کرونا داشته باشد، می تواند از ادامه حضور در مسابقات انصراف بدهد. کرونایی های الهلال در حال حاضر روی مرز هستند و اگر تست یک بازیکن دیگر این تیم مثبت شود، نماینده عربستان این مجوز را خواهد داشت که لیگ قهرمانان را نیمه تمام بگذارد.

بازیکن بازنشسته برمی‌گردد
الهلال که در گروه دوم لیگ قهرمانان با شهرخودرو ایران همگروه است، در حالی ۱۲ بازیکن کرونایی دارد که فردا باید به مصاف نماینده ایران برود. الهلال برای صعود به مرحله یک هشتم، نیاز به یک امتیاز دیگر دارد ولی حالا در وضعیتی است که نه می تواند از آسیا کنار برود و نه با قدرت به ادامه مسابقات بپردازد. «احمد العجلان» خبرنگار عربستانی امروز در توییتر خود خبر داد الهلال به فکر استفاده از «محمد الشلهوب» ستاره بازنشسته خود و اضافه کردن او به لیست بازی های باقیمانده است. 

AFC: تغییر در لیست آسیایی ممکن نیست
«نواف الاسیوی» دیگر خبرنگار عربستانی بخش دیگری از قوانین AFC را در این ارتباط منتشر کرده و نوشته است: «هیچ باشگاهی امکان تغییر در لیست فعلی خود را تا پایان مسابقات نخواهد داشت مگر در صورتی که دو دروازه بانش مصدوم شوند و ۳۰ روز امکان بازی نداشته باشند. البته الهلال پیش از این مسابقات نام محمد الشلهوب را در لیست قرار داده بود و می تواند از خدمات این بازیکن استفاده کند.

اضافه شدن یک دروازه بان، یک هافبک و یک مهاجم به الهلال
مسئولان تیم الهلال بعد از رایزنی هایی که با کنفدراسیون فوتبال آسیا داشتند سه بازیکن جدید را به دوحه می فرستند. «ترکی المطیری» مهاجم و «عبدالله البیشی» مهاجم و هافبک جوان الهلال پیش از این نامشان در لیست آسیایی قرار داشت و فقط این تیم را در قطر همراهی نمی کردند. همچنین «احمد الجبیع» باتوجه به کرونایی شدن سه دروازه بان الهلال، باوجود اینکه نامش در لیست قرار ندارد، به الهلال اضافه می شود. انتظار می رود این بازیکنان امروز به اردوی الهلال برسند. 

جریمه الهلال در صورت انصراف از آسیا چیست؟
پیش از شروع و ادامه بازی های لیگ قهرمانان آسیا، تیم الوحده امارات به خاطر تعداد زیاد بازیکنان کرونایی از این مسابقات انصراف داد و AFC هم اعلام کرد با توجه به مستندات و طبق قانون، جریمه ای شامل حال الوحده نمی شود. قانون کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره کرونا شفاف است. اگر الهلال هم ۱۳ بازیکن کرونایی داشته باشد، این تیم بدون اینکه جریمه مالی شود و یا برای فصل آینده لیگ قهرمانان دچار محرومیت شود، می تواند مسابقات این فصل را به پایان نرساند.

خبر امیدوارکننده برای الهلال؛ تست ۴ بازیکن منفی شد
نواف الاسیوی خبرنگار عربستانی عصر امروز شنبه خبر داد «سلمان الفرج»، «محمد البریک»، «نواف العابد» و «عبدالله الجدعانی» چهار بازیکن الهلال روز گذشته تست کرونا دادند که جواب تستشان منفی بوده است. این بازیکنان قرار است امروز هم تست دیگری بدهند که پاسخ این تست بازگشت آنها به مسابقه و تمرین را تعیین می کند.

نوازی: می ترسیم و نگران هستیم
تیم الهلال در بازی بعدی خود فردا یکشنبه به مصاف شهرخودرو ایران می رود. نماینده ایران از این مسابقات حذف شده و امیدی به صعود ندارد اما محمد نوازی مربی تیم شهرخودرو در نشست خبری پیش از این بازی از مسائل بهداشتی و سلامت بازیکنان و اعضای این تیم ابراز نگرانی کرد. وی گفت: پاختاکور با الهلال بازی کرده بود. در حال حاضر پاختاکور در هتلی اسکان دارد که بازیکنان ما هستند. از این موضوع و ابتلا به کرونا ترس داریم.

تگ ها


الهلال عربستان تیم فوتبال شهر خودرو مشهد لیگ قهرمانان فوتبال آسیا ویروس کرونا