الهلال 2 - استقلال خوزستان 1 ; حذف آبرومندانه

استقلال خوزستان با وجود ارائه نمایش تحسین برانگیز برابر الهلال، همانند دیدار رفت با نتیجه 2 بر یک شکست خورد تا از لیگ قهرمانان آسیا حذف شود ......

استقلال خوزستان با وجود ارائه نمایش تحسین برانگیز برابر الهلال، همانند دیدار رفت با نتیجه 2 بر یک شکست خورد تا از لیگ قهرمانان آسیا حذف شود.

به گزارش مدال به نقل از  "ورزش سه"، استقلال خوزستان که با خلق شگفتی در رقابت های آسیایی موفق شد به عنوان تیم دوم گروه B به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کند هفته گذشته در عمان بازی رفت را مقابل تیم قدرتمند الهلال عربستان برگزار کرد که با وجود پیروزی یک نیمه ای، در پایان با نتیجه 2 بر یک شکست خورد.
بامداد روز چهارشنبه هم تمام اتفاقات دور رفت تکرار شد؛ بازیکنان با غیرت استقلال خوزستان که با دست خالی یک فصل را سپری کرده بودند تا نفس آخر برابر الهلال عربستان جنگیدند ولی دوباره 2 بر یک شکست خوردند تا از لیگ قهرمانان آسیا وداع کنند.

 دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا
استادیوم: الغرافه قطر/ تماشاگر: 2 هزار نفر
داور: ایدا جیومبی(ژاپن)

الهلال عربستان

عبدالله المعیوف، محمد البریک، عبدالله الحافظ، عبدالله الزوری، سلمان الفرج(58- سالم الدوساری)، عبدالله عطیف(88- عبدالمالک الخیبری)، نیکولاس میلیسی، نواف العابد، کارلوس ادواردو ، محمد جحفلی و عمر خربین(2+90- یاسر القحطانی)
سرمربی: رامون دیاز

 استقلال خوزستان

وحید شیخ ویسی، محمد طیبی، ابوالفضل علایی(83- عقیل کعبی)، دانیال ماهینی، پیمان شیرزادی، علی اصغر عاشور(75- آرش افشین)، فرشاد سالاروند، مهدی زبیدی(68- سلمان بحرانی)، حسن بیت سعید، مهدی مومنی و آلویس نانگ.
سرمربی: سید سیروس پورموسوی

 اخطار

محمد جهفالی(6) - سلمان الفرج(58) - عبدالله اوتایف(55) از الهلال

فرشاد سالاروند(72) از استقلال خوزستان

شرح گل ها

الهلال 0 - استقلال خوزستان 1(دقیقه 12: آلویس نانگ): زبیدی با حرکت انفرادی عالی و زدن دو سر توپ به مدافع مقابل خود، از سمت چپ محوطه جریمه توپ را با پاس زمینی محکم به مقابل دروازه خالی الهلال فرستاد تا نانگ به راحتی دروازه تیم عربستانی را باز کند.

الهلال 1 – استقلال خوزستان 1 (دقیقه 16: عمر خربین): ارسال کوتاه محمد البریک از داخل محوطه جریمه را خربین در شرایط نامتعادلی به حالت درازکش با ضربه سر تبدیل به گل کرد.

الهلال عربستان 2 - استقلال خوزستان 1(دقیقه 82: سالم الدوساری): پاس در عمق ادواردو به منطقه خالی از مدافعان استقلال خوزستان، در داخل محوطه جریمه به سالم الدوساری رسید تا او با شوت محکم که برای شیخ ویسی قابل مهار نبود دومین گل نماینده عربستان را به ثمر رساند.

شرح بازی

استقلال خوزستان همانند هفته گذشته بازی را خیلی خوب شروع کرد و با در دست گرفتن بازی، در دقیقه 12 روی حرکت انفرادی زبیدی و ضربه تمام کننده نانگ به گل رسید اما بلافاصله پس از آن نمایش نماینده ایران ضعیف بود و همین اتفاق موجب شد الهلال روی توپی که خطرناک هم نبود با یک سانتر گل تساوی را بزند؛ بعد از آن دوباره الهلال با در دست گرفتن میانه میدان نمایش خوبی ارائه کرد ولی شاگردان پورموسوی که نمی خواستند بازنده باشند با ارسال های متعدد موقعیت ایجاد کردند و روی دروازه المعیوف خطرساز شدند ولی حملات آنها راهی به گل نداشت تا دو تیم با تساوی یک بر یک به رختکن بروند.
بازی در نیمه دوم تب و تاب 45 دقیقه ابتدایی را نداشت و دو تیم خیلی برای زدن گل تلاش چندانی نمی کردند؛ بازیکنان استقلال خوزستان با وجود دوندگی زیاد نمی توانستند از خط دفاعی الهلال عربستان عبور کنند و خطرساز ظاهر شوند و تنها چند بار روی ارسال ها فرصت به وجود آوردند؛ در سمت مقابل الهلال که به نتیجه دلخواه خود رسیده بود بدون استرس کار می کرد و بازی را در دست داشت تا اینکه در دقایق پایانی یک گل دیگر به ثمر رساند تا این دیدار را با پیروزی به سود خود تمام کند.

بهترین بازیکن

کارلوس ادواردو برزیلی بارها با پاس ها، قدرت دریبل زنی و موقعیت سازی ای که انجام داد مدافعان استقلال خوزستان را آزار داد تا ستاره الهلال در این مسابقه باشد؛ او روی گل دوم تیم عربستانی نیز پاس گل خوبی به سالم الدوساری داد.


اتفاق ویژه

شکست 2 بر یک در هر دو بازی رفت و برگشت برابر یکی از تیم های قدرتمند و متمول آسیا نمی تواند چیزی از شایستگی های استقلال خوزستان کم کند؛ شاگردان پورموسوی بعد از یک سال سخت که با بی پولی پشت سر گذاشتند امشب فصل را با وداع در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به پایان بردند.

 در حاشیه

 * به دلیل اینکه بازی در زمین بی طرف برگزار می شود تماشاگر زیادی ندارد.

* اوسامه هوساوی، یاسر الشهرانی و موناتینی سه بازیکن غائب الهلال هستند.
*
عقیل کعبی از اواسط نیمه دوم مشغول گرم کردن شد.
*
تماشاگران معدود الهلال عربستان سر و صدای زیادی در ورزشگاه بر پا کرده اند.
*
پورموسوی با جدیت بازی را زیر نظر گرفته و به دنبال راهی برای باز کردن دوباره دروازه الهلال است.

* تنها یک خانواده 5 نفره ایرانی برای حمایت از استقلال خوزستان در ورزشگاه حضور دارند.

* خربین، ستاره سوری الهلال به دلیل مصدومیت در دومین دقیقه وقت های اضافه نیمه دوم تعویض شد تا یاسر القحطانی برای آخرین بار در فوتبال در ترکیب این تیم عربستانی قرار بگیرد

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال