الوحده امارات 2 - پرسپولیس 3؛ آتش گلستان شد!

پرسپولیس در یک بازگشت فوق العاده توانست شکست را در دقایق پایانی به یک برد شیرین خارج از خانه تبدیل کند ......

پرسپولیس در یک بازگشت فوق العاده توانست شکست را در دقایق پایانی به یک برد شیرین خارج از خانه تبدیل کند.
 
به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، شاگردان برانکو ایوانکوویچ که پس از تساوی مقابل الهلال بلافاصله با حضور در امارات اردوی خود در باشگاه ایرانیان را برای آماده سازی مقابل الوحده برگزار کردند، امشب امیدوار به کسب اولین پیروزی در لیگ قهرمانان هستند.
استادیوم: آل نهیان ـ ابوظبی
تماشاگر: 2500نفر
داور: محمدتقی الجعفری (سنگاپور)
کارت زرد
سلطان القصری از الوحده
محسن مسلمان از پرسپولیس
سروش رفیعی از پرسپولیس
علیرضا بیرانوند از پرسپولیس
الوحده:
راشد علی السویدی، سالم سلطان، محمد عبدالبسیت، سلطان علی الغرفی، حمدان الکمالی، جرج والدیویا، سباستین تالیابو، بالاز ژودزاک، ریم چانگ وو، تارکیو احمد الانتلی و محمد رشید الحمدی
سرمربی: خاویر آگیره
پرسپولیس:
علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی(71 محسن ربیع خواه)، حسین ماهینی، محمد انصاری، فرشاد احمدزاده، صادق محرمی، کمال کامیابی نیا، محسن مسلمان(81 سامان نریمان جهان)، سروش رفیعی(92 شهاب کرمی)، مهدی طارمی و وحید امیری
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ
شرح گل ها:
الوحده امارات 0 پرسپولیس 1: (دقیقه 3، وحید امیری): پاس عمقی صادق محرمی طارمی را در محوطه جریمه پا به توپ کرد و این بازیکن با پاس عرضی خود وحید امیری را در موقعیت گل قرار داد تا او در آستانه دروازه دروازه حریف را باز کند.
الوحده 1 پرسپولیس 1: (دقیقه 59، اسماعیل مطر): اسماعیل مطر که در نیمه دوم به زمین آمده بود، توانست روی یک همکاری درون محوطمه جریمه صاحب موقعیت شود و با استفاده از خروج اشتباه بیرانوند توپ را درون دروازه پرسپولیس قرار دهد.
الوحده 2 پرسپولیس 1:( دقیقه 66، والدویا): ارسال از سمت چپ پرسپولیس با اشتباه عجیب سیدجلال حسینی همراه شد تا این مهاجم شیلیایی الوحده باشد که با ضربه تمام کننده خود نتیجه را به سود شاگردان خاویر آگیره تبدیل کند.
الوحده 2 پرسپولیس 2: (دقیقه 81، مهدی طارمی): مهاجم جنوبی پرسپولیس تنها در این بازی به پاس همشهری خود برای گل زدن نیاز داشت تا سرش به گلزنی باز شود. ارسال از سمت چپ توسط ماهینی با ضربه سر طارمی یک گل بوشهری برای پرسپولیس در امارات به جا گذاشت.
الوحده 2 پرسپولیس 3: (دقیقه 89، مهدی طارمی): ضربه ایستگاهی برای پرسپولیس با ضربه چیپ و فوق العاده از سوی سروش رفیعی به طارمی این بازیکن را در آستانه دروازه خالی قرار داد تا او گل برتری را به ثمر برساند.
شرح نیمه اول
برخلاف بازی اول برابر الهلال، پرسپولیس در این مسابقه با ایجاد موقعیت روی دروازه حریف عملکرد بهتری داشت و اگر مهدی طارمی نمایش خوبی از خود ارائه می کرد سرخ پوشان می توانستند با بیش از یک گل که توسط وحید امیری به ثمر رسید، به رختکن رفتند؛ پرسپولیس با پاس های تک ضرب و نفوذ از جناحین بارها قصد به گل رسیدن داشت اما بی دقتی در زدن ضربات آخر آنها را ناکام گذاشت؛ الوحده نیز بعد از دریافت گل روی دو صحنه می توانست بازی را مساوی کند اما تیرک دروازه و همچنین بی دقتی تالیابو مانع از دستیابی نماینده امارات به گل شد.
دقایق حساس:
دقیقه 13: فرار سروش رفیعی از سمت راست و ارسال زمینی او با اشتباه دروازه بان توپ را پشت شش قدم در اختیار مهدی طارمی قرار داد که ضربه این بازیکن با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 20: در اشتباه عجیب مدافعان پرسپولیس توپ در شش قدم به مهاجمان الوحده رسید که ضربه سر بازیکن حریف با خوش شانسی بیرانوند با برخورد به تیرک افقی بازگشت و تا محرمی این موقعیت را دور کند.
دقیقه 26: پاس در عمق وحید امیری برای طارمی فرصت خوبی در محوطه جریمه برای مهاجم سرخپوشان شکل داد که تعلل او مانع از ثبت گل دوم پرسپولیس شد.
دقیقه 31: ارسال از سمت چپ دفاعی پرسپولیس با ضربه نوک پای تالیبو همراه شد که توپ با اختلاف کمی از کنار دروازه بیرانوند به بیرون رفت.
دقیقه 33: حرکت پا به توپ مسلمان پشت محوطه جریمه با پاس فوق العاده ی کامیابی نیا را صاحب فرصت کرد و این بازیکن در تک به تک با راشد نتوانست توپ را از دستان او عبور دهد و یک کرنر برای این تیم شکل گرفت.
دقیقه 34: ارسال کرنر از سمت راست توسط مسلمان با ضربه سر کامیابی نیا از کنار دروازه به بیرون رفت و شانس گل دوم را از سرخپوشان گرفت.
دقیقه 45: در آخرین ثانیه های نیمه اول، وحید امیری طارمی را با دروازه بان الوحده تک به تک کرد اما این طارمی بود که بار دیگر با تعلل خود مانع از شکل گرفتن گل دوم پرسپولیس شد.
دقیقه 49: شوت اسماعیل مطر از پشت محوطه جریمه به بیرون رفت تا اولین موقعیت نیمه دوم برای الوحده اینگونه از دست برود.
دقیقه 57: مهدی طارمی در ضد حمله می توانست وحید امیری را صاحب دومین موقعیت گل کند اما اشتباه او در ارسال پاس، توپ را در اختیار دروازه بان الوحده قرار داد.
دقیقه 58: ضربه به توپ توسط سروش رفیعی بعد از سوت داور به نشانه آفساید با جریمه کارت برای او همراه شد.
دقیقه 64: ارسال زمینی به شش قدم با اشتباه مدافعان الوحده توپ را در اختیار مهدی طارمی قرار داد که ضربه کم جان این بازیکن به راحتی در اختیار برانکو قرار گرفت.
دقیقه 71: حرکات تکنیکی و فوق العاده ی فرشاد احمدزاده تا شش قدم الوحده ادامه یافت و در نهایت ضربه ناقص او در برخورد با مدافع حریف به طارمی رسید و ادامه فرصت سوزی این مهاجم برترین موقعیت برای تساوی کشاندن بازی را به وجود آورد.
دقیقه 85: فرار اسماعیل مطر پشت مدافعان پرسپولیس با خروج به موقع بیرانوند و تکل این دروازه بان یک کارت زرد برای گلر پرسپولیس و یک ضربه ایستگاهی برای الوحده به همراه داشت.
دقیقه 86: ضربه ایستگاهی الوحده را اسماعیل مطر به زیبایی نواخت که بیرانوند در آستانه دروازه آن را دفع کرد.
دقیقه 90: ارسال به محوطه شش قدم پرسپولیس با خروج اشتباه بیرانوند یک فرصت ایده آل برای الوحده ایجاد کرد که ضربه بازیکن حریف به شکلی خطرناک به بیرون رفت.
در حاشیه:
* یاد و خاطره هادی نوروزی در استادیوم آل نهیان نیز از سوی هواداران پرسپولیس زنده نگه داشته شد و هواداران در دقیقه 24 به تشویق کاپیتان شماره 24 ابدی خود پرداختند.
 

تگ ها


فوتبال