الوصل امارات ۱ – ۳ ذوب‌آهن ایران/ صدرنشینی شاگردان منصوریان

تیم ذوب‌آهن با کسب برتری برابر الوصل امارات به پیروزی شیرینی دست یافت و در صدر جدول گروه خود قرار گرفت....

تیم ذوب‌آهن با کسب برتری برابر الوصل امارات به پیروزی شیرینی دست یافت و در صدر جدول گروه خود قرار گرفت.

به گزارش مدال، دقایق پیش تیم ذوب آهن با کسب برتری مقابل الوصل امارات در ورزشگاه زعبیل دبی به دومین پیروزی متوالی خود در لیگ قهرمانان آسیا دست پیدا کرد حالا با هفت امتیاز در صدر جدول گروهش قرار دارد. آنها به واسطه این برد در آستانه صعود به مرحله حذفی قرار گرفتند و حالا چشم انتظار نتیجه دیدار الزورا و النصر خواهند بود.

خلاصه این بازی را می‌توانید در این لینک تماشا کنید.

شناسه بازی:
ساعت ۲۰:۱۰/ دوشنبه ۱۹ فروردین/ ورزشگاه زعبیل دوبی

تیم داوری:
داور وسط: یاماتو یودی/ کمک داوران: هیروما ریو و نیشی هاشی ایسائو/ داور ذخیره: توجو مینرو (همگی از ژاپن)/ ناظر داوری: عبدالوف فرخاد از ازبکستان

کارت زرد:

زبیر نیک‌نفس (ذوب‌آهن)

خمیس اسماعیل (الوصل)

خالد جمال سالم (الوصل)

عبدالرحمن (الوصل)

ال بلوشی (الوصل)

ترکیب الوصل:
حمید عبدالله، عبدالله جاسم، عبدالله صالح، سالم جمعه، حزاع الفارسی، علی سالمین، خمیس اسماعیل (ال بلوشی)، علی صالح، خلیل خمیس، کایو و یوسف احمد (طاهر)/ سرمربی: لارنسیو رگکامف

ترکیب ذوب‌آهن:
محمدرشید مظاهری، هادی محمدی، محمد نژاد مهدی، حمید ملکی، میلاد فخرالدینی (مجتبی مقتدایی)، حمید بوحمدان، قاسم حدادی فر (علیرضا چراغعلی)، زبیر نیک‌نفس (رضا حبیب‌زاده)، ارسلان مطهری، سیدمحمدرضا حسینی و کریستین اوساگونا/ سرمربی: علیرضا منصوریان

شرح نیمه اول:
 
نماینده سبزپوش ایران بازی را هجومی آغاز کرد و می‌توانست در دقیقه دو توسط ارسلان مطهری به گل اول دست پیدا کند که ضربه سر این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت. در دقیقه 15 با حرکت زیبای کایو و اشتباه مدافع ذوب‌آهن گل اول الوصل در قعر دروازه مظاهری قرار گرفت. اما مهمان تنها یک دقیقه فرصت لازم داشت تا نتیجه را به تعادل بکشد. ملکی از سمت چپ سانتری را به دهانه دروازه انجام داد و ضربه سر استثنایی اوساگونا گل اول را برای ذوب‌آهن به دست آورد. در ادامه شاگردان منصوریان باز هم نبض بازی را در دست گرفتند و موقعیت‌های نصف و نیمه پدید آوردند. در نهایت نیز در دقیقه 36 پرتاب اوتی از سمت چپ برای آن‌ها به دست آمد و مطهری از ضربه سر اوساگونا نهایت استفاده را برد و با شوتی زمینی از داخل محوطه جریمه گل دوم را وارد نجار کرد تا تیمش برنده به رختکن برود.
 
شرح نیمه دوم:
 
توپ و میدان در نیمه دوم به طور کامل در اختیار ذوب آهن قرار داشت و آنها با در دست داشتن نبض بازی سعی در ایجاد موقعیت و همچنین بیشتر کردن اختلاف خود با میزبان داشتند. چند موقعیت خطرناک از شوت از راه دور برای شاگردان منصوریان به دست آمد که همه آنها از کنار دروازه به بیرون رفت. سرانجام در دقیقه ۸۶ این مسابقه اوساگونا از گوشه محوطه جریمه پاسی را به بیرون ارسال کرد تا بوحمدان  با شوتی دقیق و زمینی تیر خلاص را بر الوصل شلیک کند و اینگونه برد شیرینی برای نماینده ایران به دست آید.

شرح گل‌ها:

کایو (دقیقه 15)، الوصل ۱ - ۰ ذوب‌آهن: علی صالح از سمت راست پاس روی زمینی را برای کایو فرستاد که کاپیتان الوصل با چرخش بسیار زیبایی توپ را به کنج دروازه مظاهری فرستاد.

اوساگوآنا (دقیقه 16)، الوصل ۱ - ۱ ذوب‌آهن: از سمت چپ زبیر نیک نفس سانتر زیبایی را به محوطه جریمه ارسال کرد و این مهاجم نیجریه‌ای یک  دقیقه بعد از گل میزبان نتیجه را به تعادل کشید.

ارسلان مطهری (دقیقه 36)، الوصل ۱ - ۲ ذوب‌آهن: حمید بوحمدان از سمت راست پرتاپ اوت بلندی را به محوطه جریمه انجام داد و اوساگونا به ضربه سر مطهری را صاحب موقعیت کرد که شوت این بازیکن با رفتن به قعر دروازه گل دوم را برای ذوب‌آهن به ارمغان آورد.

حمید بوحمدان (دقیقه 86)، الوصل ۱ - ۳ ذوب‌آهن: اوساگونا باز هم درخشید و از کنار محوطه جریمه پاسی را به پشت محوطه جریمه ارسال کرد و‌ شوت محکم و زمینی بوحمدان به گوشه دروازه الوصل رفت.