الکس نوری: بازیکنان دربی با بدن درد به خانه رفتند

الکساندر نوری سرمربی ایرانی سابق وردربرمن اعلام کرد که مهدی قایدی آینده درخشانی را پیش روی خواهد داشت....

به گزارش "ورزش سه"، الکساندر نوری درباره ارزیابی اش از دیدار استقلال و پرسپولیس در نیمه نهایی جام حذفی گفت: از دعوت شما خیلی ممنونم. معذرت میخوام که فارسی من خیلی خوب نیست. از نظر من بازی بسیار جذابی را شاهد بودیم. هر دو تیم به شدت مایل بودند برنده شوند و به فینال برسند. در نیمه اول شاهد بودیم استقلال کمی برتر بود و پرسپولیس خیلی تدافعی ظاهر می شد و توپ های زیادی از دست داد. مهدی قایدی گل زیبایی برای استقلال به ثمر رساند.


وی افزود: در نیمه دوم شاهد یک سری تغییرات بودیم و پرسپولیس کارش را تا حدودی برتر شروع کرد. علی علیپور در هر دو گل نقش داشت. او گل اول را به زیبایی ساخت. بشار رسن گل بسیار زیبایی به ثمر رساند. از نظر من پرسپولیس بعد از گل دومش خیلی عقب کشید و گل تساوی حاصل همین عقب کشیدن بود که دانشگر با ضربه سر وارد دروازه پرسپولیس کرد.


سرمربی سابق تیم هرتابرلین آلمان ادامه داد: در وقت های اضافه بازی متعادلی بود و هر دو تیم می توانستند بازی را ببرند. هر دو تیم خیلی جنگنده ظاهر شدند و کارتهای زرد زیادی در داخل و بیرون از زمین مسابقه نشان داده شد. به استقلال بابت این پیروزی تبریک می گویم. 


نوری درباره عملکرد مهدی قایدی مهاجم استقلال تصریح کرد: قایدی بسیار بازیکن با استعدادی است وخیلی روی توپ مسلط است. او با توپ خوب مانور می دهد. قائدی کیفیت خود را در یک سوم منطقه حریف به خوبی نشان می دهد. روی گل اول استقلال دیدیم که این بازیکن دریبل فوق العاده ای زد و ضربه اش گل شد. من فکر میکنم که او آینده بزرگی در پیش دارد اگر بتواند از نظر بدنی خودش را قوی تر و به استانداردهای جسمانی نزدیکتر کند. 


وی در خصوص ارزیابی اش از عملکرد فرهاد مجیدی و یحیی گل محمدی گفت: همچنین مسابقه ای در جام حذفی، یک دیدار سنگین است. در این مسابقه تلاش بر این است که ریسک کمتری رخ می دهد. من تعجب می کردم که هر دو تیم از دقیقه نخست دنبال پیروزی بود. برای استقلال ضد حملات هم مهم بود. آنها توپ را به پرسپولیس می دادند و تلاش می کردند بازی را سریع از دفاع به حمله منتقل بکنند. پرسپولیس زیاد توپ را از دست می داد و در بعضی مناطق که نیاز نبود، توپ را زیاد نگه می داشت که خطرناک بود. این باعث می شد فضا در اختیار استقلال قرار بگیرد که می توانست از آن استفاده کند. باید بگویم که هر دو تیم شایسته ظاهر شدند و استحقاق پیروزی داشتند.


نوری که با برنامه «شب های فوتبالی» صحبت می کرد، درباره تاثیر عدم حضور تماشاگران در ورزشگاه اظهار کرد: جای هواداران خیلی خالی بود. فوتبال بدون تماشاگر جذابیت کمتری دارد. همه ما برای تماشاگران فوتبال بازی می کنیم. انرژی تماشاگران به بازیکنان انگیزه می دهند. من با تیم وردربرمن جلوی ۹۰ هزار تماشاگر حضور داشته ام؛ در دورتمند با آن اتمسفر که خیلی خاص بود. تماشاگر واقعا یک جادویی است که باعث می شود بازیکن از توان خودش فراتر برود. حیف است و جای تماشاگران خالی است.


وی در پاسخ به این سئوال که نقاط ضعف و قوت استقلال و پرسپولیس در دربی چه بود؟ گفت: علیپور در خط حمله پرسپولیس بازیکن ارزشمندی است و در هر دو گل نقش داشت. در سمت دیگر مهدی قائدی با حرکات تکنیکی خودش توانست تفاوت ها را نشان بدهد. فکر می کنم در هر دو تیم تمام بازیکنان نهایت تلاش خود را انجام دادند و در نهایت مطمئن باشید این بازیکنان با بدن درد از زمین خارج شدند!


سرمربی ایرانی سابق تیم وردربرمن آلمان در پایان گفت: برای اولین بار نبود که یک بازی آسیایی را تماشا می کردم. بازی های لیگ را هم تماشا کرده بودم از جمله دربی در لیگ که با نتیجه تساوی ۲ - ۲ تمام شد. در فضای مجازی هم بازی ها را دانلود و دنبال و آنالیز می کنم و من این مسابقات را خیلی مشتاقانه دنبال می کنم.

تگ ها


دربی استقلال تهران الکساندر نوری پرسپولیس تهران اینگول اشتات