ال کلاسیکویی که بدون رونالدو و مسی جذاب تر بود

ال کلاسیکو در یک دهه اخیر هیجان رقابت دو تیم رئال مادرید و بارسلونا را زیر سایه حضور لیونل مسی و کریستیانو رونالدو می دید تا طعم جذاب نبرد دو غول اسپانیایی چشیده نشود ......

ال کلاسیکو در یک دهه اخیر هیجان رقابت دو تیم رئال مادرید و بارسلونا را زیر سایه حضور لیونل مسی و کریستیانو رونالدو می دید تا طعم جذاب نبرد دو غول اسپانیایی چشیده نشود.

به گزارش مدال،  برای آنهایی که نگران دنیای بدون مسی و رونالدو بودند قطعا تماشای ال کلاسیکو دور رفت لالیگا 2018/19 توصیه می شود، برای افرادی که فانتزی های ایده آلشان را در فقط در حرکات لیونل مسی و کریستیانو رونالدو می دیدند، تماشای چندین و چند باره سوارز، کوتینیو، دمبله چندین و چند بار پیشنهاد می گردد!

 

محال است دنیای فوتبال در قحطی ستاره باقی بماند، این یک واقعیت است! ال کلاسیکو اولین واکنش خود را به دنیای بدون ابر هیولا ها نشان داد، واکنش ال کلاسیکو به این ماجرا کاملا مثبت و جذاب بود؛ غیر ممکن است کسی از تماشای این نبرد پر گل و سراسر هیجان لذت نبرده باشد، حتی  رئال مادریدی که با نتیجه ای تحقیر آمیز متحمل شکست شد، تا اواسط کار امید بازگشت را در خود می دید! آیا این بار هم ناجیان فرا انسانی چنین ماجرایی را رقم زدند؟!

 

شاید این ابهام به وجود بیاید که رئال مادرید در نبود رونالدو متحمل چنین شرایطی شده است، اما واقعیت این نیست، چرا که رئال مادرید سال هاست جرات باز کردن چشمانش را بر روی اسامی جدید نداشته است، بازیکنانی که رفته رفته پا به سن می گذارند و نسبت به 4 سال گذشته تغییری اساسی را تجربه نکرده اند، گرت بیل ستاره ای که ظرفیتش در رئال مادرید به پایان رسیده، کریم بنزمایی که تاریخ انقضایش سال هاست تمام شده، لوکا مودریچ اشباع شده، راموس بی انگیزه، کروس خسته از نبرد، ایسکو کلافه و ناواس بر روی نیمکت تلف شده؛ تنها باید پرز را مورد انتقاد قرار داد، نه رونالدو و رفتنش را، چرا که اگر او هم در این دیدار حضور می داشت این شکست رقم می خورد.

 

سوای بر تمام کنندگی های قابل تحسین لوئیز سوارز، به ستارگان بارسلونا دقت کنید، فیلیپه کوتینیو، عثمان دمبله، آرتورو ویدال، نلسون سمدو و حتی لنگلت! تمامی آنها خرید های تازه بلوگرانا هستند، آنها ابر ستاره نیستند، اما ستاره هایی قابل اعتمادند که می توانند پایه گذار یک پیروزی خارق العاده در ال کلاسیکو باشند، حتی بدون حضور مسی!

 

نام های بزرگ را دیگر نباید بهانه کرد، مسی هم بر روی سکو های نیوکمپ متوجه این واقعیت شد که بارسلونا فراتر از یک باشگاه است و بدون او راه بزرگش را می رود؛ جالب اینجاست که در نبود لئو آبی و اناری ها پویا تر هم ظاهر شدند؛، چرا که دیگر همه چیز به یک بازیکن ختم نمی شد و توپ به نوبت از خط دفاع گرفته تا خط حمله در اختیار بازیکنان این تیم قرار می گرفت.

 

این یک آغاز بر عصر بدون مسی و رونالدو بود تا ستاره های متواضع تر که وزن نبرد را تا حدودی برابر تر می کنند، 90 دقیقه ای جنجالی و خاص را رقم بزنند، نبردی که اعداد و آمار برای بازی های تبلیغاتی برند ها لحظه به لحظه درهم نمی شکنند، بلکه سد های دفاعی با شلیک توپ برای وارد شدن به دروازه دشمن در هم می شکنند!

تگ ها


لالیگا فوتبال