امارات 0 - 4 قطر؛ حماسه عنابی‌ها با تحقیر میزبان

عنابی‌پوشان قطر با برتری قاطع مقابل میزبان راهی فینال شدند...

قطر با این برتری پرگل حریف ژاپن در فینال شد.

به گزارش مدال، در دومین دیدار نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا2019 از ساعت 17:30 تیم‌های ملی امارات و قطر رو در روی هم قرار گرفتند.

ترکیب امارات
خالد عیسی، اسماعیل احمد، فارس جمعه السعدی، خمیس اسماعیل، ولید عباس، اسماعیل الحمدی، علی حسن سالمین، سیف رشید، عامر عبدالرحمان، بندر محمد و علی مبخوت

ترکیب قطر
سعد الشیب، بوعلام خوخی، عاصیم مادیبو، میگل پدرو کوریرا، عبدالکریم حسن، طارق سلمان، سالم الحجری، حسن الهیدوس، کریم بوضیاف، اکرم حسن عفیف و المعز علی

مناقشات سیاسی دو کشور و میزبانی اماراتی‌ها باعث شد تا قاره آسیا یکی از خاص‌ترین نیمه‌نهایی‌های تاریخ خود را شاهد باشد.

شاگردان فلیکس سانچس در نیمه نخست این دیدار فوتبال حساب شده‌تری را ارائه دادند و توانستند در دقایق 22 و 37 از روی دو شوت از راه دور  بوعلام خوخی و المعز علی عبدالله به گل برسند.  در ادامه بازیکنان تیم میزبان تلاش زیادی برای جبران نتیجه انجام دادند اما در نهایت نیمه نخست با برتری 2-0 عنابی‌ها به پایان رسید.

در شروع نیمه دوم زاکرونی با ایجاد چند تغییر قصد داشت تا روند بازی را عوض کند، اما هوشیاری قطری‌ها به‌خصوص سعد الشیب گلر این تیم تلاش سفیدپوشان اماراتی‌ها را بی‌نتیجه گذاشت تا این که در اواخر بازی حسن الهیدوس و اسماعیل کار را برای تیم میزبان یک‌سره کردند. این دیدار در نهایت با برتری 4-0 تیم ملی قطر به پایان رسید.

پرتاب بطری آب به سمت بازیکنان تیم ملی قطر یکی از نکات زشت این دیدار بود که قطعا با واکنش AFC رو به رو خواهد بود.

دیگر نکته حائز اهمیت این دیدار گلزنی المعز علی بود، مهاجم جوان قطری‌ها با گلزنی در این بازی شمار گل‌های خود در این تورنمنت را به عدد 8 رساند و در فاصله یک دیدار مانده به پایان بازی‌ها به رکورد علی دایی رسید.

گفتنی است که تیم ملی قطر با بسته نگه داشتن خود در این دیدار بدون دریافت حتی یک گل در طول تورنمنت به فینال بازی‌ها رسید.