امباپه: ارزش جام جهانی را پایین نیاورید

کیلیان امباپه نیز به صف مخالفان برگزاری هر دو سال یک بار جام جهانی ملحق شده است....

به گزارش "ورزش سه"، فیفا در سال های اخیر تلاش زیادی برای افزایش تعداد مسابقات فوتبال در جهان کرده و اخیرا نیز طرح برگزاری هر دو سال یک بار رقابت های جام جهانی را با جدیت دنبال می کند. اما بسیاری از ستاره های بزرگ دنیای فوتبال علاقه ای به شلوغ تر شدن تقویم در آینده ندارد و کیلیان امباپه، ستاره فرانسوی پاری سن ژرمن در مراسم گلوب ساکر مدعی شد برگزاری هر دو سال یک بار جام جهانی از اهمیت این تورنمنت خواهد کاست.

کیلیان امباپه گفت: "جام جهانی بهترین رقابت فوتبال در جهان است. اگر شما این تورنمنت را هر دو سال یک بار برگزار کنید، بازی در جام جهانی دیگر برای همه عادی شود. به نظر من این تصمیم عادی و طبیعی نیست و شرکت در جام جهانی باید دستاورد شگفت انگیزی برای یک بازیکن باشد.

ما بیش از ۶۰ بازی در یک سال انجام می دهیم. یورو، جام جهانی، لیگ ملت های اروپا و در کل مسابقات زیادی وجود دارد. البته ما خوشحالیم که فوتبال بازی می کنیم، اما باید زمان برای ریکاوری نیز وجود داشته باشد و ما باید بتوانیم با آرامش بازی کنیم. اگر مردم دوست دارند فوتبال کیفیت ببینید، باید بدانیم که چه چیزی باعث زیبایی فوتبال می شود و من فکر می کنم باید به سلامت بازیکنان احترام بگذاریم."

تگ ها


پاری سن ژرمن کیلیان امباپه