امباپه این‌بار دیگر از چنگ مادریدی‌ها سُر نمی‌خورد!

گفته می شود که اگر PSG قصد فروش امباپه را داشته باشد، رئال مادرید پیشنهادی ۱۶۰ میلیون یورویی برای این تیم دارد!...

به گزارش "ورزش سه"، اگر کیلیان امباپه در تابستان در فهرست فروش پاری سن ژرمن قرار بگیرد، رئال مادرید همچنان به دنبال امضای قرارداد با او خواهد بود. هر چند در این مدت پیام های محتاطانه ای بین دو طرف رد و بدل شده و باشگاه پاریسی پرداخت دستمزد امباپه را برای هر باشگاهی غیرممکن نامیده، اما مارکا گزارش کرده که در کمپ رئال مادرید تصمیم برای خرید امباپه قطعی است و با توجه به روابط خوب مدیران دو باشگاه و مذاکراتی که بین دو طرف در جریان بوده، رئالی ها منتظر پاسخ PSG هستند.

امضای قرارداد با امباپه در چنین شرایط نامطمئنی آسان نخواهد بود، اما با وجود بحران مالی ناشی از شیوع کرونا، رئالی ها می دانند که برای شروع دوباره پروژه بازسازی لوس‌بلانکوس، هم در زمین فوتبال و هم از نظر اقتصادی، حضور یک ستاره جهانی در این تیم الزامی است و این بار دیگر رئال قصد ندارد این فرصت را از دست داده و پا پس بکشد.

آنها یک بار در تابستان سال ۲۰۱۷ فرصت توافق با کیلیان امباپه را از دست دادند. رئال نتوانست با اجبار گرت بیل به ترک باشگاه، به امباپه و پدرش نشان دهد که در تصمیم خود برای امضای قرارداد با کیلیان ۱۸ ساله جدی هستند.

آنها در ماه جولای سال ۲۰۱۷ با باشگاه موناکو بر سر خرید امباپه با قراردادی به مبلغ ۱۸۰ میلیون یورو به توافق رسیدند، خبری که در روزنامه ها نیز اعلام شد. اما آنها اجازه دادند تا این استعداد بزرگ جهان فوتبال از چنگشان لیز بخورد. رئالی ها یک سال بعد و پس از رفتن کریستانیا رونالدو به شدت از تعلل خود در نهایی کردن قرارداد با امباپه پشیمان شدند.

اکنون اما با توجه به بحران اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، موقعیت متناقضی ایجاد شده که گاهی به نظر می رسد PSG نیز تمایل دارد در تابستان امباپه را با فروش برساند، مخصوصا که تنها یک سال از قرارداد این ستاره فرانسوی با باشگاه پاریسی باقی مانده و مدت هاست تمدید قرارداد را به تعویق می اندازد.

از طرفی آنها می گویند که بدون یک لحظه تردید با مسی، در صورت ترک بارسا، قرارداد خواهند بست و از سوی دیگر کسر بودجه ۲۰۰ میلیون یورویی آنها، PSG را مجبور خواهد کرد که قبل از توافق با مسی، یکی دو بازیکن خود را بفروشند.

در این سناریو تکلیف امباپه روشن است؛ یا تمدید قرارداد و یا فروش این بازیکن در تابستان و سرازیر شدن سود حاصله به حساب باشگاه.

قبل از بحران های مالی ناشی از کرونا، PSG این توانایی را داشت که حتی از تمدید نکردن قرارداد امباپه نیز خم به ابرو نیاورد، اکنون اما اوضاع کاملا فرق کرده. در واقع مدیران قطری این تیم از همین الان قیمت مد نظرشان برای این بازیکن را، در صورت تمدید نکردن با PSG، مشخص کرده اند: ۱۵۰ تا ۱۶۰ میلیون یورو!

رئال مادرید نیز د رحال دست و پنجه نرم کردن با مشکلات اقتصادی است و برای برداشتن چنین قدمی مجبور به فورش بعضی از ستاره های خود است. لئوناردو، مدیر ورزشی PSG، از گذشته به تیبو کورتوا و وینیسیوس، بازیکنان رئال مادرید، علاقمند بوده. خرید کورتوا از رئال غیرممکن است، اما راجع به وینیسیوس می شود مذاکره کرد! واران نیز دیگر ستاره رئال است که می تواند وارد این مذاکرات شود. کاسمیرو نیز در میان پاریسی ها محبوبیت زیادی دارد.

امباپه اکنون در پاری سن ژرمن دستمزدی ۱۸ میلیون یورویی دریافت می کند و می تواند به عنوان گران قیمت ترین ستاره رئال مادرید، به این تیم منتقل شود. اما رئالی ها معتقدند که این ستاره ها با درخشش در ترکیب تیم، خودشان خرج خودشان را در می آورند!

تگ ها


کیلیان امباپه پاری سن ژرمن رئال مادرید