امباپه در آرزوی بردن توپ طلا؛ می‌خواهم بهترین باشم

کیلیان امباپه، مهاجم PSG، ابراز امیدواری کرده است که بتواند برنده بزرگترین جایزه فردی که در جهان فوتبال وجود دارد، بشود....

به گزارش "ورزش سه"، کیلیان امباپه فاش کرده است که هدفش بردن توپ طلا است و همچنین درباره گزارش هایی که ارزش او را ۱۸۰ میلیون یورو اعلام کرده اند، اظهار نظر کرده است.

امباپه در فصل ۲۱-۲۰۲۰ نیز از یک فصل درخشان از نظر بازی فردی لذت برد و با زدن ۴۰ گل در ۴۵ بازی در تمام رقابت ها بر شهرت خود به عنوان بهترین بازیکن حال حاضر اروپا افزود.

ستاره ۲۱ ساله فرانسوی که امسال یکی از نامزدهای بردن توپ طلا است تایید می کند که بردن این جایزه یکی از آرزوهای بزرگ او در طول دوران بازی اش است.

امباپه گفت: "اولین و مهمترین هدف جمعی ما بردن بزرگترین جام ها است. اما بردن توپ طلا آرزو و هدف هر بازیکنی است که می خواهد در جهان بهترین باشد.

و من هم یکی از همان بازیکنان هستم. اما خیلی خودخواهانه است که در این باره صحبت کنم."

قرارداد امباپه و پاری سن ژرمن در تابستان سال ۲۰۲۲ به پایان خواهد رسید و هنوز آینده او در پاریس نامشخص است. رئال مادرید و لیورپول هر دو قصد دارند در تابستان برای امضای قرارداد با این ستاره جوان اقدام کنند، اما او می گوید که هرگز درباره قیمت نجومی که روی او گذاشته اند فکر نکرده است.

امباپه گفت: "ارزش من در بازار بازیکنان ۱۸۰ میلیون یورو است اما آیا من هر روز صبح که بیدار می شوم به این موضوع فکر می کنم؟ نه اصلا! فوتبال همین است.

این پول که به جیب من نمی رود. من علاقه زیادی به فوتبال دارم و این شانس را دارم که از طریق کارم امرار معاش کنم. من فقط سعی می کنم به تیم هایم (PSG و فرانسه) کمک کنم تا پیروز شوند. "

امباپه در بین دعوت شدگان به تیم ملی فرانسه نیز هست و قرار است در کنار دیگر شاگردان دیدیه دشان در رقابت های یورو ۲۰۲۰ که تا چندی دیگر برگزار می شود، شرکت کند. فرانسوی ها امیدوارند که این بار بتوانند نتایجی بهتر از یورو ۲۰۱۶ به دست بیاورند.

 پس از قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۸ اکنون دشان و شاگردانش این فرصت را دارند تا با قهرمانی در یورو موفقیت های بین المللی خود را دو چندان کنند و امباپه نیز به این موضوع بسیار امیدوار است.

امباپه در این باره افزود: "هدف همیشه در بازی برای تیم ملی یکسان است: تلاش برای پیروزی در مسابقات و تکریم و افتخار آفرینی برای مردم فرانسه با بازی تیمی.

دبل جام جهانی و یورو؟ چه کسی چنین رویایی ندارد؟ من هم استثنا نیستم. ما همیشه می خواهیم پیروزی شویم و این دستاوردی خارق العاده خواهد بود. اینکه تحسین تمام کشور را داشته باشیم برای ما بسیار مهم است و می خواهیم که موفق باشیم."

تیم فوتبال زیر ۲۳ فرانسه نیز پس از پایان یورو ۲۰۲۰ به المپیک توکیو اعزام خواهد شد و امباپه می گوید که دوست دارد یک بار هم که شده در رقابت های المپیک حضور داشته باشد.

او اضافه کرد: "همه می دانند که من همیشه رویای بازی کردن در المپیک را داشته ام. اما خب من تصمیم گیرنده نیستم. اما امیدوارم که حداقل یک بار در زندگی ام در این رقابت ها شرکت کنم."

تگ ها


پاری سن ژرمن کیلیان امباپه یورو ۲۰۲۰