امباپه و هالند؛ دو ستاره و یک سرنوشت

امباپه، هالند و رئال مادرید محکوم به این هستند که یکدیگر را بفهمند. امباپه و هالند دو ستاره در حال ظهورند که به کار رئال مادرید در پروژه آینده این تیم می‌آیند....

به گزارش "ورزش سه"، احتمال بازگشت کریستیانو رونالدو به رئال مادرید، هر چند بیشتر زاییده تخیل رسانه ها است تا واقعیت، به نظر می رسد که هدف حقیقی رئال مادرید را در سایه قرار داده است، اما در سطح مدیریتی اوضاع اصلا چنین نیست.

برای مدیران رئال بسیار واضح و روشن است که این تیم برای فصل ۲۲-۲۰۲۱ باید تغییراتی اساسی کند، اما برای محقق شدن این منظور شرایط اقتصادی باشگاه نیز نیازمند تغییر است.

نقطه شروع می تواند بازگشت هواداران به استادیوم ها باشد و از آنجا باید به فکر عملیات های ممکن، نقل و انتقالات، مبادلات و عملیات اقتصادی... با توجه به تصمیم قطعی مدیران رئال مادرید و در نظر گرفتن کیلیان امباپه و ارلینگ هالند به عنوان موتورهای تغییر و تحولات آینده این باشگاه، آنها قصد ندارند که منتظر والدبباس بمانند.

نام ستاره فرانسوی چهار سال است که در ارتباط با پیوستن به رئال مادرید مطرح می شود و پدیده بیست ساله نروژی نیز یک سال است که موضوع شایعاتی در رابطه با ملحق شدن به تیم زیدان است.

دو ستاره و یک سرنوشت... دو پدیده و یک مقصد!

رئال مادرید در تابستان سال ۲۰۱۹ سرمایه گذاری بسیار عظیمی روی بازیکنان تازه وارد خود کرد؛ مندی، هازارد، یوویچ، میلیتائو و رودریگو با مبلغی نزدیک به ۳۰۰ میلیون یورو به این تیم پیوستند، اما همگی عملکردی سوال برانگیز داشتند و در حد و اندازه مورد انتظار ظاهر نشدند.

تابستان گذشته لوس بلانکوس به بحران مالی مواجه شد و ماجراجویی در بازار نقل و انتقالات را کنار گذاشت.

بهبود و پیشرفت اقتصادی

اکنون واقعیت‌هی ورزشی رئال مادرید را ملزم به تقویت تیم کرده است و همه چیز نشان از آن دارد که این امر به دلیل پیشبینی بازگشت آهسته و آرام اوضاع به حالت طبیعی خواهد بود، اما همه چیز منوط به جدایی تعدادی از بازیکنانی است که هم اکنون در تیم زین الدین زیدان بازی می کنند، تا رئال مادرید بتواند دستمزد بازیکنان جدید خود را بپردازد.

اهداف بزرگ رئال  مادرید کیلیان امباپه، ستاره ۲۲ ساله PSG، و ارلینگ هالند، ستاره ۲۰ ساله دورتموند، هستند؛ پدیده هایی که قرار است در آینده جای مسی و رونالدو را در جهان فوتبال بگیرند.

دو گزینه و دو عملیاتی که در دست انجامند.

در رابطه با امباپه، طبق گزارش مارکا، اوضاع مذاکرات بر سر تمدید قرارداد این بازیکن با PSG اصلا خوب و امیدوارکننده به نظر نمی رسد. اشاراتی که امباپه اخیرا در مصاحبه های خود کرده اصلا نشان نمی دهد که این ستاره قصد دارد پس از پایان قراردادش در ۳۰ ژوئن سال ۲۰۲۲، باز هم در باشگاه پاریسی بماند. این امر موجب خواهد شد که پاری سن ژرمن به اجبار تن به فروش مهاجم استثنایی خود بدهد. نگه داشتن چنین بازیکنی با علم بر اینکه او در تابستان بعد تبدیل به بازیکن آزاد خواهد شد، اصلا انتخاب عاقلانه ای نیست.

علاوه بر این امباپه می خواهد که نقش رهبری یک تیم را بر عهده داشته باشد و می داند با توجه به حضور نیمار در پاریس و همچنین احتمال پیوستن مسی و حتی آگوئرو به PSG، این امر بسیار پیچیده و تقریبا غیرممکن خواهد بود.

در رابطه با هالند هنوز هیچ پیشنهاد و یا قیمت اولیه ای در کار نیست. روابط عالی و صمیمانه فلورنتینو پرز با مدیران بوروسیا دورتموند باعث نشده که شانس رئال برای به خدمت گرفتن هالند از دیگر تیم ها بیشتر شود، اما به مدیران این باشگاه اجازه داده تا از تحرکات احتمالی دیگر تیم ها برای امضای قرارداد با ستاره نروژی با خبر باشند.

طبق گفته مینو رایولا، ایجنت هالند، تمام تیم های بزرگ اروپایی در رابطه با به خدمت گرفتن هالند با او تماس گرفته اند و درباره شرایط امضای قرارداد با هالند تحقیق کرده اند. رایولا حتی گفته که خوان لاپورتا، رییس جدید بارسلونا، نیز درباره هالند پرس و جو کرده است، هر چند با توجه به شرایط مالی کاتالان ها در حال حاضر، به خدمت گرفتن ستاره نروژی برای آنها چیزی نزدیک به محال است.

رایولا در پاسخ به رئال مادرید گفته است که مشتاق است تا با باشگاه سپید پوش مادرید همکاری کند و یکی از بزرگترین انتقالات سال های اخیر را رقم بزنند، همچنین هالند و پدرش که بیشترین تاثیر را روی تصمیمات او دارد نیز، با پیوستن به رئال مادرید مخالف نیستند اما در حال حاضر تردیدهایی دارند.

هالند و پدرش معتقدند که بوروسیا دورتموند بهترین مکان برای به پایان رساندن دوره آموزشی سطح اول فوتبال اروپا برای بازیکنی است که همین ۱۶ ماه پیش در اتریش بازی می کرد!

تگ ها


ارلینگ هالند کیلیان امباپه بروسیا دورتموند پاری سن ژرمن رئال مادرید