امباپه: چرا به پیشنهاد رئال پاسخ منفی دادم؟

کیلیان امباپه سال ۲۰۱۷ چیزی تا پیوستن به رئال فاصله نداشت ولی در نهایت راهی پی اس جی شد....

به گزارش "ورزش سه"، در سال ۲۰۱۷ و بعد از درخشش در لباس موناکو بود که کیلیان امباپه مورد توجه رئال مادرید قرار گرفت و تا آستانه انتقال به این تیم نیز پیش رفت اما در نهایت پاری سن ژرمن گوی سبقت را ربود و این ستاره جوان و فرانسوی را جذب کرد. 

فصل ۱۷-۲۰۱۶ شروع درخشش امباپه جوان در سطح اول فوتبال اروپا بود. یک هفته قبل از پیوستن او به پی اس جی، نشریه مارکا خبر از قطعی بودن انتقالش به رئال داد و حتی تیتر یک این نشریه نیز به امباپه و انتقال ۱۸۰ میلیون یورویی اش به رئال اختصاص داشت ولی در چرخشی غیرمنتظره او به تیم شهر زادگاهش یعنی پی اس جی پیوست.

اکنون تنها یک سال از قرارداد او باقیمانده و در اسپانیا معتقدند رئال همین تابستان هر طور شده امباپه را جذب خواهد کرد.

۴ سال پیش از پیشنهاد دستمزد بالاتر پی اس جی نسبت به رئال به عنوان دلیل اصلی انتقال امباپه به پاریس نام برده شد ولی خود او عقیده ای دیگر دارد.

امباپه امروز در مصاحبه ای با  "L'Obs" و در مورد دلیل رد پیشنهاد رئال گفت:« ۱۴ ساله بودم که به مادرید رفتم و دو هفته در آکادمی رئال حضور داشتم. بودن زیدان در رئال و نیز رونالدو انگیزه بالایی به من داده بود ولی والدینم می خواستند من در فرانسه و با فرهنگ کشورم بزرگ شوم. به همین دلیل از من خواستند فوتبالم را در موناکو  دنبال کنم.

در رئال زیدان حضور داشت که اسطوره ام بود ولی اسپانیا کشوری دیگر با فرهنگی متفاوت بود و والدینم دوست نداشتند خارج از فرانسه رشد کنم.»

تگ ها


پاری سن ژرمن کیلیان امباپه رئال مادرید