امتیازی که سرخابی‌ها از دست دادند؛ تاوانِ استراتژیِ اشتباه

دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با تمرکز روی جذب بازیکنان زیر 23 سال به جای بازیکنان زیر 21 سال عملا بهره‌ چندانی از دو سهمیه امید روی نیمکت ذخیره خود نمی‌برند....

به گزارش خبرنگار مدال، با پایان فصل نقل و انتقالات تابستانی، لیست تیم‌های لیگ برتری تا حدود زیادی مشخص شده و استقلال و پرسپولیس نیز از این قاعده مستثنی نیستند. نگاهی به لیست بازیکنان این دو تیم نشان می‌دهد که سرخابی‌های پایتخت در بخش سهمیه‌های سنی عملکردی کاملا مشابه داشته‌اند و تمرکز هر دو روی جذب بازیکنان زیر 23 سال بوده است.
استقلال در این بخش نهایت استفاده را از ظرفیت 9 نفره کرده است. عارف غلامی، حسین پورحمیدی و محمد بلبلی 3 بازیکن جدید استقلال در این بخش بوده‌اند و سینا خادم‌پور نیز با پایان قرارداد قرضی خود در گل‌گهر به استقلال بازگشته است. مهدی قائدی، رضا آذری و شاهین طاهرخانی از تیم فصل گذشته و امیرحسین کارگر و زکریا مرادی نیز که فصل گذشته برای امیدهای استقلال بازی می‌کردند در این لیست قرار گرفته‌اند.
پرسپولیس نیز 6 بازیکن را در این بخش در اختیار دارد. محمدامین اسدی، سعید حسین‌پور و احسان حسینی از تیم فصل گذشته در این بخش ماندگار شده‌اند و مهدی عبدی با پایان قرارداد قرضی خود در بادران به این تیم بازگشته و امیرحسین بیات و امیر روستایی نیز دو خرید جدید پرسپولیس در این بخش بوده‌اند.
تمرکز این دو تیم روی جذب بازیکنان زیر 23 سال بوده و هر دو تیم تنها یک بازیکن در لیست زیر 21 سال خود در اختیار دارند. سجاد آقایی تنها بازیکن زیر 21 سال استقلال است و ساسان زمانه نیز تنها بازیکن حاضر در لیست زیر 21 سال پرسپولیس؛
این اقدام سرخابی‌ها باعث شده تا عملا دو تیم سرمایه انسانی برای استفاده از دو سهمیه اختصاص داده شده به بازیکنان زیر 21 سال روی نیمکت‌ نداشته باشند طبق قانونی که سازمان لیگ طی سال‌های گذشته مصوب کرده حداکثر تعداد بازیکنان لیست هر تیم برای بازی‌های داخلی از 18 نفر به 20 افزایش پیدا کرده که در این میان 2 بازیکن باید جز بازیکنان زیر 21 سال این تیم‌ها باشند.
با غفلت سرخابی‌ها در جذب بازیکنان زیر 21 سال و تمرکز این دو تیم روی جذب بازیکنان زیر 23 سال، عملا سرخابی‌ها نمی‌توانند از این امتیاز ویژه بهره‌ای ببرند و به همین دلیل است که پرسپولیس در دو بازی گذشته خود 7 بازیکن روی نیمکت داشته و استقلال با حضور سجاد آقایی تعداد نیمکت‌نشینان خود را در دو بازی اخیر به 8 رسانده است. به عبارت بهتر پرسپولیس و استقلال در دو هفته نخست لیگ برتر به ترتیب با دو و یک صندلی خالی روی نیمکت به مصاف رقبای خود رفته‌اند.

بیشتر بخوانید:
کالدرون با بزرگترین شاکی پرسپولیس دیدار کرد+ عکس
فوری/ استقلال و چشمی در بن‌بست!

 

تگ ها


پرسپولیس استقلال اخبار پرسپولیس اخبار استقلال سهمیه امید سهمیه زیر 21 سال سهمیه زیر 23 سال بازیکنان امید نقل و انتقالات نقل و انتقالات پرسپولیس نقل و انتقالات استقلال استقلال پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال