۳ امتیاز حیاتی برای بقا در لیگ/ ماشین و پارس در جدال مرگ و زندگی

تبریز- دو تیم قعر جدولی و از کاندیداهای سقوط به دسته پایین‌تر این هفته رو در روی هم صف آرایی خواهند کرد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، دو تیم ماشین‌سازی و پارس جنوبی از ساعت ۱۹:۴۵ روز دوشنبه بیستم مردادماه در چارچوب رقابت‌های هفته بیست و هشتم مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور، در استادیوم شهید قاسم سلیمانی تبریز و با قضاوت رضا عادل در دیداری حساس و تعیین کننده مقابل هم قرار خواهند گرفت.

دو تیمی که به ترتیب با ۲۷ و ۲۵ امتیاز در رتبه‌های دوازدهم و چهاردهم جدول شانزده تیمی رقابت‌های لیگ برتر جای گرفته‌اند و فاصله ۳ و ۱ امتیازی که با منطقه سقوط دارند، این هفته‌های پایانی لیگ را برایشان بسیار نفس گیر کرده است.

حضور افاضلی دردی دوا نکرد

سبزپوشان ماشین سازی از زمان آغاز سرمربیگری هومن افاضلی در این تیم علی رغم حاشیه‌ها و اعتراضاتی که نسبت به داوری وجود داشت، موفق شدند ذوب آهن را شکست داده و تا حد زیادی به بقا در لیگ امیدوار باشند، اما دو باخت پیاپی برابر گل گهر سیرجان و سایپا که رقبای مستقیم ماشین سازی در ته جدول به حساب می‌آمدند، کار را برای این تیم بسیار پیچیده‌تر از قبل کرده است.

بدون شک ۳ امتیاز دیدار خانگی برابر پارس جنوبی جزو حیاتی ترین امتیازات این تیم در طول فصل خواهد بود و شاید کوچک‌ترین لغزش و اشتباه از طرف کادرفنی و بازیکنان تیم در نهایت باعث سقوط به لیگ دسته پایین‌تر و از دست رفتن سهمیه لیگ برتری برای آذربایجان شرقی شود.

اوضاع مشابه پارس جنوبی در قعر جدول

در سمت مقابل، تیم پارس جنوبی جم قرار دارد که مثل رقیب خود، به کسب تمامی امتیازات این بازی نیازمند است. تیم بوشهری نه چندان شرایطش از ماشین سازی بهتر نیست، که به امتیازات این دیدار نیازمند تر هم هست، پارس جنوبی پس از کسب سه امتیاز شیرین و مهم برابر شهرخودرو توسط پیکان و شاهین شهرداری بوشهر متوقف شدند و به همین علت است که اکنون یکی از کاندیدهای اصلی سقوط به دسته پایین‌تر محسوب می‌شوند.

مشکلات مالی این باشگاه نیز یکی از مهمترین عوامل عملکرد بد آنها در طول فصل بوده است اما فعلاً در هفته‌های پایانی لیگ، زمانی برای این نیست که چندان به مشکلات اینچنینی پرداخته شود و شاگردان پورموسوی در بازی پیش رو برای بقا و پیروزی خواهند جنگید.

تقابل دوباره افاضلی با تیم سابق

یکی اتفاقات جالب این مسابقه نیز تقابل هومن افاضلی با تیم سابق خود خواهد بود؛ افاضلی که مدت کوتاهی را در پارس جنوبی جم گذراند، پس از حواشی لغو دیدار با استقلال و صدور حکم انضباطی مبنی بر بازی این دو تیم از جمع پارسی‌ها جدا شد و بلافاصله با ماشین سازی به توافق رسید که در نوع خود باعث بروز برخی حواشی نیز شد.

افاضلی در نشست خبری پیش از این دیدار گفت: بازی برای من بسیار سخت است به دلیل این‌که تعلق احساسی زیادی به پارس جنوبی دارم؛ آن‌ها بازیکنان باغیرتی دارند که در شرایط سخت برای تیمشان می‌جنگند. همچنین بزرگان خوبی مثل محمد نوری، رضا خالقی‌فر، شهرام گودرزی و محمد ابراهیمی را در تیم‌شان دارند. این تیم جوانان خوبی دارد و من شناخت خوبی از آن‌ها دارد اما متأسفانه باید مقابل هم بایستیم.

در نهایت باید منتظر ماند و دید که یکی از حساس‌ترین و تعیین کننده ترین دیدارهای هفته بیست و هشتم لیگ برتر بین ته جدولی‌های با انگیزه، با چه نتیجه به اتمام خواهد رسید، آیا سبزپوشان تبریز موفق خواهند شد پس از دو باخت پیاپی، بالاخره طعم برد و به تبع آن بقا در لیگ را بچشند یا اینکه پارس جنوبی با حضور بازیکنان با تجربه‌ای چون محمد نوری، رضا خالقی‌فر، شهرام گودرزی و محمد ابراهیمی دست پر زمین مسابقه را ترک کرده و برای حفظ خود در لیگ، به هفته‌های آینده امیدوارتر خواهد بود؟

بیشتر بخوانید:

قلعه نویی - مجیدی؛ جدال برای نیمکت استقلال

عجیب‌ترین خرید خارجی این فصل استقلال هم رسما طلبکار شد

 

 

تگ ها


ماشین سازی تبریز تیم فوتبال پارس جنوبی جم لیگ برتر فوتبال ایران فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال