Banner

امری: اوزیل در آرسنال می‌ماند/ برای بازی با تاتنهام برنامه خاصی داریم

سرمربی اسپانیایی آرسنال از آخرین اخبار تیمش قبل از فرا رسیدن هفته چهارم لیگ برتر گفت و اعلام کرد که اوزیل در این تیم می‌ماند...

به گزارش مدال، اونای امری، سرمربی آرسنال، در نشست خبری خود پیش از رویارویی با تاتنهام در اولین دربی شمال لندنِ فصل ۲۰-۲۰۱۹ حاضر شد.

به گزارش فوتبال لندن، پرسش و پاسخ‌های رد و بدل شده در این نشست از این قرار بودند:

رویارویی با تاتنهام

"می‌خواهم دربی، مسابقه و لحظه جدیدی برای خودمان رقم بزنیم. می‌خواهم (طرفداران تیم) روز خاصی داشته باشند. بله، مقابل آن‌ها بازی کردن با انرژی بالا اهمیت دارد. باید مقابل آن‌ها طرح و برنامه بهتری داشته باشیم. باید هنگام در اختیار داشتن توپ زیرک باشیم و تفاوت را رقم بزنیم. به باور من چالش بزرگی پیش روی ما است."

بازگشت بیرین و تیرنی

"باید آرامش خودمان را حفظ کنیم و در عین حال انتظار بازگشت‌شان را داشته باشیم چون به آن‌ها نیاز داریم. تعطیلات ملی دو هفته به ما فرصت می‌دهد تا بهتر از قبل آن‌ها را بیازماییم. در حال حاضر تمرکزم روی بازیکنانی قرار دارد که می‌توانند یکشنبه بازی کنند و در حال آماده‌سازی آن‌ها هستم. پس از آن بازی شرایط بازیکنان مختلف را برای رسیدن به ترکیب تیم ارزیابی خواهیم کرد."

بازگشت اوزیل؟

"او این هفته خوب تمرین کرده است و از نظر جسمانی پیشرفت داشته است. به ترکیب تیم نزدیک‌تر شده است و فکر می‌کنم برای بازی روز یکشنبه در دسترس خواهد بود."

آیا وقتی دوشنبه از راه برسد، اوزیل همچنان در باشگاه حضور خواهد داشت؟

"بله، پنجره نقل و انتقالات ما بسته شده است و در سایر نقاط اروپا این اتفاق در روز دوشنبه می‌افتد. ما دیگر قادر به جذب بازیکنی نیستیم ولی بازیکنانی داریم که شاید طی چهار روز آتی تیم را ترک کنند. باشگاه در حال انجام دادن تلاش خود است. برخی بازیکنان از شرایط خود مطلع هستند."

آیا امکان جدایی مونرئال وجود دارد؟

"بله، او یکی از افراد است."

بازی کردن دوباره با ۲-۴-۴ الماس

"دلیل طرح این پرسش را درک می‌کنم. ما سال گذشته هم با این سیستم برنده شدیم و هم باختیم. هر دو این احتمالات با سیستم الماس امکان پذیر است. نتیجه بازی یکشنبه (گذشته) به خاطر سیستم الماس رقم نخورد. ما می‌توانیم بر اساس تاکتیک‌های مختلفی بازی کنیم. ما در فصل گذشته هم سیستم‌های مختلفی را امتحان کردیم و نمایش‌های خوبی داشتیم."

حضور همزمان پپه، اوبامیانگ و لاکازت در ترکیب اصلی؟

"بله ولی باید شرایط‌مان در هر لحظه را هم در نظر داشته باشیم. برای مثال لاکازت مشکلی از ناحیه مچ پا داشته است. این هفته شرایطش نسبت به سه هفته گذشته بهتر بوده است. حالا در حال بهبودی است و حس بهتری نسبت به مچ پایش دارد. در مورد پپه هم باید بگویم که او دیرتر از بقیه به اینجا آمد ولی بازی به بازی بهتر می‌شود. اوبامیانگ هم که مهره بسیار ارزشمندی برای ما محسوب می‌شود. او در دو بازی اول، دو گل زد و در بازی با لیورپول هم دو-سه حرکت خوب انجام داد."

انتقادات از داوید لوئیز پس از بازی با لیورپول

"نمی‌توانیم در مورد پنالتی‌ای که روی صلاح اعلام شد، زیاد صحبت کنیم. او بابت خطای اول کارت زرد گرفته بود و بنابراین اگر روی گل دوم صلاح خطا می‌کرد، اخراج می‌شد. می‌توانیم از نکات مثبت و هوشیاری او در آن صحنه بگوییم. در مسیر درستی قرار داریم و من ذهنیت او را می‌پسندم. به جاه طلبی‌اش نیاز دارم و می‌خواهم جاه طلبی او و خودم را به سایر بازیکنان منتقل کنم. در این صورت تیمی اهل رقابت خواهیم بود."

زمانی مناسب برای بازی کردن با تاتنهام؟

"برای ما بازی کردن مقابل تیمی مثل لیورپول در هفته گذشته و این هفته تاتنهام که هر دو فینالیست‌های لیگ قهرمانان بودند، شگفت انگیز هستند. به نظرم این بهترین آزمون است و بازی کردن مقابل آن‌ها در هر شرایطی خوب است. به نظرم یکشنبه این فرصت را داریم تا در حضور طرفداران‌مان از دربی لذت ببریم."

آیا برنامه‌ای برای خنثی کردن هری کین دارید؟

"کین بازیکن بزرگ و خیلی خوبی است ولی ما هم بازیکنان بسیار بزرگی‌ در تیم‌مان در اختیار داریم. ما بر اساس طرح و برنامه خودمان و احترام به حریف بازی خواهیم کرد. به برنامه، بازیکنان و حتی طرفداران خودمان اعتماد داریم زیرا آن‌ها هم یار و یاورمان خواهند بود."

اخبار مرتبط:

برنامه بازی‌های هفته چهارم لیگ‌ برتر انگلیس

تگ ها


اخبار نقل و انتقالات توپچی‌های لندن اونای امری سرمربی اسپانیایی فوتبال جهان تاتنهام آرسنال آرسنال-تاتنهام لیگ برتر فوتبال