امشب؛ خداحافظی اجباری عادل با نود/ وداع بعد از ۲۰ سال

با این که رییس سازمان صدا و سیما عنوان داشته فردوسی پور در شبکه سیما سوم سیما می ماند، اما در ادامه تاکید کرده؛ "از وی در برنامه های دیگری استفاده خواهد شد". این بخش از حرف های وی اما در رسانه ها منعکس نشده است....

با این که رییس سازمان صدا و سیما عنوان داشته فردوسی پور در شبکه سیما سوم سیما می ماند، اما در ادامه تاکید کرده؛ "از وی در برنامه های دیگری استفاده خواهد شد". این بخش از حرف های وی اما در رسانه ها منعکس نشده است.

انتتشار ویدیویی از اظهار نظر عسگری رییس سازمان صدا و سیما منجر به آن شد که همه تصور کنند حذف فردوسی پور از نود برخلاف اخبار منتشره در روز گذشته صحت ندارد اما حالا تاکید می شود عسگری رییس صدا و سیما اگر عنوان داشته فردوسی پور در شبکه سیما سوم سیما می ماند در ادامه هم تاکید کرده؛ "از وی در برنامه های دیگری استفاده خواهد شد" اما این بخش از حرف های وی در رسانه ها  منعکس نشده است. 


به گزارش مدال، مدیر کل روابط عمومی صدا و  سیما دقایقی بعد از آنکه رسانه ها به نقل از عسگری خبر دادند که فردوسی پور در شبکه سه می ماند تاکید کرد این مصاحبه کامل منتشر نشده و از فردوسی پور در برنامه های دیگری استفاده می شود. وی نیز همچون مدیر ورزش شبکه سوم سیما تاکید کرده که نود در سال جدید با ساختار و ترکیب جدید پخش می شود و تلاش می شود فردوسی پور پیشنهاد قائم‌مقامی شبکه ورزش را قبول کند و اگر هم نپذیرد از وی در دیگر برنامه های شبکه سه استفاده  می شود. بدین ترتیب مدیران سیما آب پاکی را روی دست فردوسی پور و حامیانش ریخته و  از پایان نود با اجرای فردوسی پور بعد از بالغ بر  بیست سال خبر داده اند. با این اوصاف نود امشب  برای آخرین بار با اجرای فردوسی پور پخش خواهد شد و برای همه اهمیت دارد که بدانند فردوسی پور در برنامه ای که حکم خداحافظی اش با نود را دارد چه مسایلی را بیان خواهد کرد. 

فردوسی پور اخیرا به هنگام دریافت جایزه بهترین برنامه سیما از نگاه مردم و بهترین تهیه کننده از  نگاه هیات داوران در شرایطی که بغض کرده و منقلب شده بود عنوان داشت؛ در سخت  ترین سال کاری ام از رسانه خودم هم بی مهری دیدم و به همین دلیل این جوایز برای من حکم اکسیر را دارد و نمی دانم چگونه از مردم و سازمان تشکر کنم"

 در آن مراسم فروغی رییس شبکه سه در شرایطی که همه حاضرین در سالن برای عادل دست می زدند سعی کرد جز لبخندی تلخ واکنشی نداشته باشد و حالا رسما اعلام شده است  که نود را باید در  سال جدید بدون فردوسی پور، ساختاری جدید و احتمالا  اجرای محمد حسین میثاقی دید که این روزها روابطش با عادل همچون گذشته نیست. 

نود با فردوسی پور در شرایطی به نقطه پایان رسید که این برنامه طی بیست سال گذشته همواره با اختلافی فاحش نسبت به سایر برنامه ها پربیننده ترین برنامه سیما بود و حتی همین هفته قبل هم با آرای مردم عنوان بهترین برنامه سیما را به خود اختصاص داد و حتی فردوسی پور هم از نگاه هیات داوران صدا و سیما  عنوان بهترین تهیه کننده را بخاطر همین برنامه به خود اختصاص داد. پایان دادن به اجرای  نود با فردوسی پور در چنین شرایطی نشان می دهد که در  تصمیمات اتخاذ شده برخی اختلافات و برخی اخلاف سلیقه ها نقشی تاثیرگذار و غیر قابل انکار داشته است. حالا عادل فردوسی پور که خود را بدرستی فرزند رسانه ملی نامیده از نود می رود و باید دید در واکنش به پیشنهاد قائم‌مقامی شبکه ورزش و یا اجرای برنامه ای دیگر در شبکه سه چه واکنشی خواهد داشت. 

حالا انگار که همه شایعات رنگ واقعیت به خود گرفته اند چرا که  خیلی ها در  ماه های گذشته مدعی بودند تلاش هایی برای تضعیف نود در دستور کار برخی مدیران  قرار گرفته که قرار  است در نهایت منجر به حذف فردوسی پور شود و حالا هر چند که از حذف عادل از شبکه سه تاکید  نمی شود اما نود را از او گرفتن خود از نگاه خیلی ها فراتر از حذف معنا و مفهوم دارد!! 

هر چه بود و هر چه هست نود امشب یا نود پخش نمی شود و عادل حتی با مخاطبان خود خداحافظی هم نخواهد کرد یا برای آخرین بار با اجرای عادل فردوسی پور پخش می شود و این اتفاق تلخی است که قطعا خوشایند  بسیاری از اهالی فوتبال و فوتبال دوستان که سالها عادت به تماشای نود با فردوسی پور داشتند نیست. شما چه دیدگاهی در این باره  دارید؟تصمیم درستی است؟ واکنش عادل از نگاه شما چه خواهد بود؟

حسین قدوسی

امشب؛ خداحافظی اجباری عادل با نود/ وداع بعد از ۲۰ سال