امیدوارم بازیکنی با شروع لیگ مصدوم نشود

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: امید می‌رود با شروع مجدد لیگ برتر به دلیل شرایطی که وجود داشته، هیچ بازیکنی دچار آسیب‌دیدگی شدید نشود....

شاهین بیانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در مورد شروع دوباره لیگ نوزدهم اظهار داشت: با گذشت بیش از چهار ماه، قرار است روز چهارشنبه اولین‌ دیدار پس از شیوع ویروس کرونا بین تیم فوتبال استقلال و فولاد خوزستان در شهر اهواز برگزار شود؛ اگرچه استان خوزستان در حال حاضر یکی از استان‌هایی است که شرایط خوبی ندارد، اما قرار است اولین بازی که به نوعی افتتاحیه هم است، در این شهر برگزار شود و استقلال و فولاد در یک دیدار حساس به مصاف یکدیگر بروند.

وی ادامه داد: آبی‌پوشان تا پایان لیگ ۱۰ بازی دارند و این دیدار می‌تواند برای آنها بسیار حساس و تأثیرگذار باشد، زیرا برد برابر فولاد، آنها را به آینده امیدوار خواهد کرد که بتوانند با روحیه بهتر به فکر ۹ دیدار باقی‌مانده خود باشند.

پیشکسوت باشگاه استقلال افزود: برای این دیدار، کادر فنی ۷ بازیکن خود را به دلیل مصدومیت و عدم آمادگی جسمانی در اختیار ندارد بنابراین تا حدودی دست مجیدی برای این دیدار بسته است و باید از سایر نفراتش به بهترین وجه استفاده کند.

بیانی تصریح کرد: در حال حاضر هیچ‌کس از دو تیم استقلال و فولاد شناخت کافی ندارد زیرا حدود چهار ماه بازی برگزار نشده و اگر این دو تیم هم دیدارهای دوستانه‌ای را انجام دادند، پشت درهای بسته بوده و کسی نمی‌داند آنها با چه ترکیب و تاکتیکی در دیدارهای دوستانه مقابل حریفانشان به میدان رفته‌اند بنابراین تاکتیک دو تیم برای هر دو ناآشناست و به همین دلیل شاهد یک بازی جذاب و حساس خواهیم بود.

وی در مورد شرایط فولاد خوزستان گفت: فولادی‌ها یک مربی خوب دارند؛ جواد نکونام با سابقه سال‌ها حضور در اسپانیا و کار کردن زیر نظر مربیان حرفه‌ای، حضور در تیم ملی و شاگردی کارلوس کی‌روش، به یک مربی پخته و باتجربه تبدیل شده است. بسیاری از افراد اعتقاد دارند نکونام پا جای کی‌روش گذاشته و بیشتر از همان تاکتیکی که سرمربی سابق تیم ملی در فوتبال ایران استفاده می‌کرد، در فولاد از آن بهره می‌برد بنابراین باید منتظر یک دیدار خوب از دو مربی جوان که اتفاقاً هر دو از استقلالی‌های باتعصب هستند، باشیم. همیشه جدال دو مربی جوان، نام‌آشنا و محبوب می‌تواند برای همه بسیار دیدنی باشد.

پیشکسوت باشگاه استقلال درباره شرایط استقلال اظهار داشت: آبی‌پوشان یک ماه است که تمرینات خود را آغاز کرده‌اند، چهار بازی تدارکاتی انجام داده و حالا باید آماده شروع لیگ شوند. مجیدی در آخرین دیدار قبل از شیوع ویروس کرونا، نتیجه قابل قبولی به دست نیاورد اما او می‌تواند از تجربه‌های گذشته استفاده کرده و شروعی خوب در ادامه لیگ داشته باشد اگرچه هفت بازیکن خود را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد، اما سایر نفرات، بازیکنان قابلی هستند و می‌توانند در به دست آوردن نتیجه برابر فولاد، تأثیر بسزایی داشته باشند.

بیانی گفت: یکی از نقاط تاریک این دیدار، خطر مصدومیت بازیکنان است. سه ماه تمرین نکردن به طور حرفه‌ای و کامل، بازیکنان را در شرایط خطرناکی قرار داده اگرچه آنها یک مایل تمرین می‌کنند اما این زمان برای آماده شدن کافی نیست بنابراین باید امیدوار بود نه تنها در دیدار استقلال و فولاد بلکه در ادامه لیگ بازیکنی دچار مصدومیت نشده تا شاهد اتفاقات ناگوار نباشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نبود تماشاگران در ادامه لیگ بسیار ناراحت‌کننده است، حضور آنها که عاشق فوتبال و تیم‌های محبوبشان هستند، می‌توانست در بعضی بازی‌ها تأثیرات بسزایی داشته باشد اما حالا شرایط به گونه‌ای است که باید بازی‌ها بدون حضور تماشاگران برگزار شود که این می‌تواند جذابیت‌های بازی را کم کرده و به ضرر تیم‌هایی باشد که همیشه از حمایت هوادارانشان برخوردار بوده و در موفقیت آنها تأثیر زیادی داشتند.

تگ ها


شاهین بیانی تیم فوتبال فولاد خوزستان تیم فوتبال استقلال تهران ویروس کرونا