امیدواری ایتالیا به شروع دوباره سری آ از تیرماه

رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا ابراز امیدواری کرد که فصل جاری سری آ از ماه تیر یا مرداد از سر گرفته شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، گابریله گراوینا، رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا ابراز امیدواری کرد که ادامه رقابتهای فصل جاری سری آ، لیگ  فوتبال این کشور، از ماه تیر یا مرداد از سر گرفته شده و فصل در نهایت نیمه‌کاره رها نشده و به پایان برسد.

سری آ مثل اکثر لیگهای فوتبال در گوشه و کنار دنیا به دلیل شیوع ویورس کرونا و بحران ناشی از آن در حال حاضر تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده. ایتالیا یکی از بحران‌زده‌‌ترین کشورهای دنیا در مقابله با ویروس  کرونا است و تا این لحظه چیزی نزدیک به ۷۵۰۰ نفر در این کشور جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند.

درحالیکه باشگاه‌های ایتالیایی در روزهای اخیر مشغول بحث و جدل درباره این بوده‌اند که آیا فصل جاری سری آ باید به کل ملغی شود یا رقابتها در ماه‌های آتی از سر گرفته شود، رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا امیدوار است که این رقابتها در طول تابستان بتواند ادامه یافته و به پایان برسد.

رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا در این باره گفت:" من تا وقتی که بتوانم امیدم به شروع دوباره فصل را از دست نخواهم داد. من برای اینکه چنین اتفاقی بیفتد از هیچ کاری فروگذار نخواهم کرد. تسلیم شدن برای من بی‌معنی است".

گراوینا در ادامه صحبتهایش گفت:" می‌دانم هنوز خیلی زود است که بخواهیم درباره تاریخ شروع رقابتها صحبت کنیم ولی باید مثبت فکر کنیم. ما سعی می‌کنیم با درخواست از یوفا و فیفا اگر بشود حتی رقابتها را بعد از شروع تیرماه از سر بگیریم چون در این صورت می‌توانیم از فرصت ماه‌های تیر و مرداد استفاده کنیم. در شرایط فعلی هیچکس نباید به فکر منافع خود باشد. من از همه می‌خواهم منطقی باشند. در نهایت فدراسیون فوتبال ایتالیا است که باید در این باره تصمیم‌گیری کند".  

بیشتر بخوانید؛

فابرگاس و انتقاد تند از بی ملاحظگی مردم فرانسه

تگ ها


ویروس کرونا فوتبال جهان سری آ فوتبال‌کرونا سری آ فوتبال