امیدیان: سپاهان نگرانی‌ای برای بازی با استقلال ندارد

مربی تیم فوتبال سپاهان می گوید، مجموعه اعضای تیم به دیدار برابر استقلال مانند سایر دیدارهای لیگ نگاه می‌کنند و آرامش و تمرکز سولوحه کار تیم خواهد بود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تیم فوتبال سپاهان پس از دو تساوی مقابل سایپا و پارس جنوبی جم و شکست در تبریز مقابل تراکتور، در آخرین بازی خود مقابل نفت آبادان به برتری رسید و حالا فشاری که طی دو سه هفته اخیر در اصفهان ایجاد شده بود، با بازگشت طلایی پوشان به رده دوم جدول رده بندی فروکش کرده است.


جلال امیدیان مربی تیم فوتبال سپاهان در مورد نتیجه به دست آمده مقابل نفت آبادان اینطور حرف هایش را در گفتگو با ما آغاز کرد:« سه هفته ای که ما نتیجه نگرفتیم، طبق آمار در میان بهترین بازی های فصل ما قرار می گیرد. اینکه نتیجه نگرفتیم خیلی از دلایل وجود داشته است که بی دقتی و بدشانسی اصلی ترین هایش بوده است.»
او سپس با اشاره به بازی صنعت نفت بیان کرد:« بازی صنعت نفت یکی از مهم ترین بازی های ما بود تا در کورس سهمیه آسیایی بمانیم. شرایط خیلی سخت بود ولی آقای قلعه نویی با تجربه بسیار بالایی که دارند، تیم را جمع کردند و سه امتیاز را گرفتیم.» 


امیدیان سپس به اتفاقات بازی پرداخت و اضافه کرد:« در این بازی هم علیرغم اینکه بردیم، باز هم بدشانسی های زیادی آوردیم. پنالتی از دست دادیم و موقعیت های زیادی را به گل تبدیل نکردیم. یک نیمه هم که مجبور شدیم ۱۰ نفره بازی کنیم. بچه ها خیلی خوب دفاع کردند و تمام اصول دفاعی مورد نظر کادر فنی را انجام دادند..» 
از جلال امیدیان در رابطه با دلیل بی دقتی و فشاری که روزی بازیکنان وجود دارد پرسیدیم. او در واکنش به این سوال اضافه کرد:« هفته اول بهترین فوتبال را طبق آمار سایت های مختلف انجام دادیم؛ ولی خب در هفته دوم با سایپا بازی کردیم که در مشهد مقابل شهر خودرو نمایش خیلی خوبی داشت و مهدی رحمتی ستاره زمین شد. مقابل این تیم ما طوری بازی کردیم که آمار بازی قابل توجه بود و ۷۰ درصد مالکیت توپ داشتیم و پس از سال ها یک تیم حتی نتوانست یک ضربه هم به سمت دروازه داشته باشد.  این بازی را صفر صفر آمدیم بیرون. دروازه بان حریف هم ستاره بازی شد.»


او سپس با اشاره به اتفاقاتی که منجر به تساوی سپاهان برابر پارس جنوبی جم شد،عنوان کرد:« بعد هم مقابل پارسی بازی کردیم که اگر چند ۹۰ دقیقه دیگر هم مقابل این تیم بازی کنیم، باز هم گل نمی خوریم. بر بازی سوار بودیم ولی روی یک اشتباه فردی گل خوردیم و این گل را در دقیقه ای خوردیم که دیگر وقتی برای جبران نبود.»

امیدیان با اشاره به اتفاقات سه بازی اخیر سپاهان پیش از مصاف برابر نفت آبادان، به سوال ما اینطور پاسخ داد:« خب وقتی شرایط برای یک تیم در سه بازی قبلش اینطور پیش می رود؛ آن هم تیمی که مدعی قهرمانی است، تیم توی فشار می  رود. تماشاگر دوست دارد تیم نتیجه بگیرد و این یک امر طبیعی است. بدشانسی ولی در بدترین برهه ها گریبان ما را گرفت.»


مربی سپاهان سپس به حمله عصبی وارد شده به امیر قلعه نویی پرداخت و افزود:« آقای قلعه نویی به خاطر این فشارهای روحی و روانی مشکل عصبی پیدا کرده و به بیمارستان منتقل شده است. امیدوارم هر چه زودتر خوب شوند. فوتبال برای سلامتی است. فوتبال در این شرایط دلگرمی جامعه است و ما هم برای همین هدف تلاش می کنیم، ولی فشار صفحات مجازی سبب شد تا شرایط به این سو برود. به هر حال هواداران می خواهند تیمشان نتیجه بگیرد ولی این ها واقعیات فوتبال است. ما مقابل تراکتور هم دو موقعیت دادیم و موقعیت هایی هم برای گلزنی داشتیم ولی موقعیت هایی که دادیم را که دیدید به چه شکلی گل شدند و در سوی دیگر از موقعیت های که داشتیم، اصلا استفاده خوبی نکردیم. این ها روی یک مربی فشار می آورد. ایشان یک مربی بزرگ در ایران بوده و هست. بیشترین قهرمانی را دارد. در این دو سه هفته آقای قلعه نویی بیشتر از هر کسی تحت فشار بوده است. تیمش چیزی که می خواهد را در زمین پیاده کرده ولی به نتیجه ای که مدنظرش بوده، منتج نشده است.» 


از امیدیان در رابطه با بازی بعدی استقلال و شرایط تمرینی این تیم پیش از دیدار برابر استقلال پرسیدیم. او در واکنش به این سوال اینطور پاسخ داد:« آقای قلعه نویی باید یک مقدار بگذرد تا شرایط بازگشت به تمرینات را به دست بیاورد. اینجا ولی باید تشکر ویژه‌ای داشته باشیم از آقای عظیمیان و همینطور آقای نیکفر که سر تمرین آمدند. حرف هایی که ایشان زد، خیلی باعث دلگرمی بود و از بعد روانی خیلی با روحیه مجموعه بازیکنان و کادر فنی تیم کمک کرد. آقای عظیمیان نشان داد فوتبال را خیلی خوب می فهمند.» 


سوال پایانی در رابطه با دیدار برابر استقلال بود که او گفت:« بازی استقلال برای ما مثل تمام بازی ها است. تمام بازی‌ها از این نظر سخت است. خدا را شکر بازیکنان سپاهان آنقدر حرفه ای هستند که اصلا نگرانی ای در این موضوع نداریم. با آرامش و تمرکز آماده بازی می شویم و این همان چیزی است که آقای قلعه نویی هم از تیم می خواهد. امیدوارم در بازی های باقی مانده بدشانسی هم دست از سر ما بردارد و بازیکنانمان با دقت بیشتری بازی کنند و بزرگ فکر کنند تا حداکثر امتیازات را بگیریم.»

بیشتر بخوانید:

پزشک: خطری سلامتی قلعه نویی را تهدید نمی کند

قلعه نویی در بیمارستان بستری شد

 

 

تگ ها


فولادمبارکه سپاهان جلال امیدیان فوتبال ایران سپاهان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال