امیدیان: می‌توانستیم پرسپولیس را ببریم

مربی تیم فوتبال گل گهر به تمجید از نمایش تیمی شاگردانش پس از مصاف برابر پرسپولیس پرداخت....

جلال امیدیان مربی تیم فوتبال گل گهرسیرجان در گفتگویی با "ورزش سه" در رابطه بانمایشی که آبی پوشان سیرجانی در مصاف با پرسپولیس ارائه دادند، با تمجید از بازیکنان تیم اینطور حرف هایش را آغاز کرد: اولا ما به این موضوع واقف بودیم که مقابل تیمی بازی می کنیم که قهرمان چند سال اخیر ایران بوده و در آسیا هم نمایش هایی که داشت، همین موضوع را تایید می کند. این یک واقعیت است. وقتی می خواهید مقابل این تیم بازی کنید باید تیمتان از همه لحاظ نظیر مسائل فنی، روحی، روانی و .. در آمادگی کامل باشد و ما بعد از مسابقه ای که با استقلال داشتیم و آن اتفاقات افتاد و بازی را واگذار کردیم، سعی کردیم با یک ریکاوری خوب آماده مصاف با پرسپولیس شویم و آمار نشان می دهد که در این کار موفق بوده ایم.

او در بخش بعدی حرف هایش با اشاره به گل اول پرسپولیس اضافه کرد: به عنوان یک مربی وقتی در کار تیمی اشتباه فردی رخ می دهد، کار خیلی سخت می شود. البته این در تمام دنیا وجود دارد و اشتباه فردی جزئی از بازی است، اما در ایران چون تیم ها دفاع کردن را یاد گرفته اند، وقتی تیمی گل می خورد بازگشت به بازی خیلی دشوار می شود. جدا از اشتباهات فردی وقتی شما اشتباهات داوری هم گریبانتان را می گیرد، کارتان را سخت تر می کند و این فشارها به آقای قلعه نویی و کادر گل گهر وارد شد.


جلال امیدیان که در دوران بازیگری در ذوب آهن به میدان می رفت، در ادامه با تمجید از عملکرد تیمی گل گهر اضافه کرد: با این حال باید به بچه های ما احترام گذاشت. به نظرم تنها تیمی بوده ایم که توانسته تیمی قدرتمند مثل پرسپولیس را تحت فشار بگذاریم. من فکر می کنم بالاترین آمار توپ گیری از پرسپولیس در نبردهای یک در مقابل یک در نیمه دوم را داشتیم. به تیم خودمان و بچه های خودمان می بالیم و آقای قلعه نویی هم همین را به آنها گفت. اما متاسفیم که نتیجه نگرفتیم و در بازی با استقلال هم همین اتفاقات به نوعی تکرار شد.

مربی گل گهر در ادامه با اشاره به صحنه تاثیرگذار مسابقه توضیح داد: بحث داوری خیلی در نتیجه تاثیر داشت. در سپاهان هم همین اتفاقات برای ما رخ می داد. ما دنبال عدالت هستیم، ولی اینبار هم پنالتی ما در دقیقه ۶۰ گرفته نشد. می دانستیم پرسپولیس در زمین چمن مصوعنی بازی کرده و تیم آنها از نظر بدنی خسته است و در نیمه دوم افت می کنند و همین اتفاق هم افتاد. آن پنالتی که آقای خورشیدی نگرفت روی روند بازی تاثیر گذاشت. پنالتی اگر گرفته می شد و بازی ۲ بر ۲ می شد، گل گهر می توانست برنده بازی باشد. خیلی متاسفیم. برای بازیکنان خیلی ناراحتیم که تلاش کردند و کیفیتشان را نشان دادند. پرسپولیس تیم بزرگی است ولی بچه های ما هم با عملکردی که داشتند، بزرگی خودشان را به رخ کشیدند.


امیدیان در ادامه و در پاسخ به این سوال که به نظر می رسد انتظارات از گل گهر که دومین سال حضور در لیگ برتر را تجربه می کند، زیاد است، توضیح داد: دقیقا همینطور است. گل گهر در سال گذشته با شرایط خاص و معجزه وار در لیگ برتر مانده است. آقای قلعه نویی در سال دوم آمده و به تیم شخصیت بسیار خوبی تزریق کرده است. نتایج ابتدای فصل انتظارات را از گل گهر به اشتباه بالا برد.

داشتن ذهن قوی خیلی مهم است. اگر گل گهر یکسال سهمیه بگیرد نگرش بسیار خوبی به تیم وارد می شود. امسال به دنبال این بودیم که به ثبات برسیم که در سال های آینده بهتر کار کنیم. همانطور که گفتم نتایج ابتدای فصل انتظارات را بالا برد و فشار روی تیم را زیاد کرد. با این حال نظرم این است که در سال دوم خیلی خوب بازی کردیم و شب گذشته هم نمایش خیلی خوبی داشتیم و این موضوعی بود که بازیکنان پرسپولیس هم به آن اذعان داشتند. گل گهر تیم کاملا قابل احترامی است که گاهی نتایج به دلیل نوپا بودن علیه ما می شود ولی این تیم حرف های زیادی برای گفتن دارد.


بخش پایانی صحبت های جلال امیدیان در مورد بازی های باقی مانده تیم بود و گفت: ما پنج بازی همچنان در پیش داریم و جام حذفی هم در مقابل ما قرار دارد. طی هفته های اخیر یک مقدار قرعه ما سخت بود، ولی با بازی های خوبی که داشتیم، به این ۵ مسابقه کاملا امیدواریم.

مربی بزرگی داریم که می تواند در این شرایط تیم را جمع کند و مدیریت بسیار خوبی داشته باشد. با مدیرانی که در کارخانه و باشگاه هستند و کارشان را به خوبی بلدند، خیلی امیدوار به آینده هستیم. ما فقط نگران کارگرهایی هستیم که در کارخانه کار می کنند و چشم شان به ویترین باشگاه است. یک جاهایی مظلوم واقع می شویم ولی امیدواریم در ادامه اشتباهات کمتری داشته باشیم و داوری ها هم عادلانه باشد.

تگ ها


گل گهرسیرجان جلال امیدیان