امید ایران به هر ۴ نماینده آسیایی

نمایش چهار نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا هواداران فوتبال را امیدوار به کسب موفقیت هر چهار تیم کرده است....

به گزارش "ورزش سه"، چهار نماینده فوتبال ایران در فصل ۲۰۲۱ لیگ قهرمانان آسیا در حالی هفته اول این رقابت‌ها را با موفقیت پشت سر گذاشتند که عملکرد تک تک آنها قابل ستایش بود و استقلال و پرسپولیس با دو برد و همچنین تراکتور و فولاد با کسب دو تساوی برابر مدعیان قهرمانی آسیا هفته خوبی را داشتند.

* درخشش تیم‌های ایرانی در هفته اول لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ اول از همه مرهون عملکرد شاگردان نکونام بود.


* فولاد پس از برد پرگل در پلی‌آف برابر العین، با ارائه نمایشی حساب شده شاگردان ژاوی را متوقف کردند. البته که السد پرستاره بسیار خطرناک و پرقدرت ظاهر شد، اما کسب یک تساوی در روز نخست معادلات گروه D را به سود خوزستانی‌ها تغییر خواهد داد؛ به‌شرط آنکه آنها مصاف مقابل حریف اردنی را غنیمت بدانند و مثل نماینده عربستان برابر تیم کم نام و نشان گروه غافلگیر نشوند.


* پس از شکست دادن رقیب اماراتی، گذشتن از سد الریان کار صعود پرسپولیس روی غلطک خواهد افتاد. شاگردان گل محمدی البته باید از دیکته کردن بازی خود به رقبا در خط حمله بیشتر بهره گیرند، وگرنه ممکن است همان‌طور که با یک گل سه امتیاز هفته اول را دشت کردند، آن را از دست بدهند.
* تراکتور تک امتیاز سختی از پاختاکور قلدر گرفت. شاگردان رسول خطیبی اگر تمرکز داشتند، حفظ برتری دور از دسترس نبود، اما تیمی که در ۹۰ دقیقه برد- باخت- مساوی را بدست می‌آورد از پس هر کاری برخواهد آمد.


* استراتژی شاگردان خطیبی برای صعود باید ایجاد رقابت بین شارجه و پاختاکور باشد تا خود قربانی گروه B نباشند؛ پس نتیجه‌ی بازی مقابل میزبان گروه بسیار سرنوشت‌ساز و مهم است.


* زدن پنج گل می‌تواند گام بلندی برای صعود باشد؛ کاری که استقلال با الاهلی عربستان کرد؛ میزبان گروه C را به جان الدحیل پرمهره و پرادعا خواهد انداخت. یک تیر و دو نشان. بردن الشرطه عراق به همین دلیل اولویت و اهمیت پیدا کرده است.


* شاگردان مجیدی در خط دفاعی البته برابر رقیبی که قدرت و برنامه‌ای برای پرس کردن نداشت، روی اشتباهات فردی به عمر السومه فرصت گلزنی بخشید؛ اتفاقی که در دیدارهای بعدی نباید تکرار شود.


* رسول خطیبی و جواد نکونام از نظر مهره نسبت به یحیی و فرهاد دست‌شان کمتر پُر است و به همین دلیل، تراکتور و فولاد به انرژی مثبت و جاه‌طلبی و تمرکز احتیاج دارند.


* مهاجمان پرسپولیس و مدافعان استقلال از جانب کادر فنی نیازمند تذکر و توصیه هستند. وقتی حریف گیج است باید مُشت ناک‌اوت را زودتر زد و آنها را از پا انداخت، وگرنه هر تعللی می‌تواند تیم را تنبیه کند.


* گل های پرتعداد دقایق پایانی در هفته نخست رقابت‌ها، نشان دهنده اهمیت این لحظات و البته گویای کنار گذاشتن احتیاط و تحلیل رفتن قوای جسمانی تیم‌هاست. برای به‌دست آوردن یا تثبیت نتیجه مقابل رقبای آسیایی باید حساب ویژه‌ای روی ۱۰ دقیقه پایانی باز کرد.


* ناکامی در میزبانی از رقابت‌ها ناخوشایند و نشانه ناکارآمدی‌هاست، اما برگزاری بازی‌ها به‌صورت متمرکز برای تیم‌های کشورمان که از نظر سازماندهی و کارهای تشکیلاتی مشکلات و ضعف‌های بسیاری دارند، فرصت مغتنمی است. فقط کافی است از به‌وجود آوردن حاشیه و بهم زدن تمرکز نمایندگان ایران توسط میزبانان و صدالبته خودی‌ها جلوگیری کرد.


* برای بردن تیم های عربی روی مهدی‌ها حساب کنید! ترابی در لباس سرخ و قائدی با پیراهن آبی، نظم رقبا را بهم می‌زنند و این علاج عبور از خط دفاعی بسته است.

تگ ها


تراکتور استقلال تهران فولاد خوزستان لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس تهران