امید ها برای بقای سپیدرود در لیگ برتر زنده شد

تقابل پرسپولیسیهای سابق روی نیمکت دو تیم سپیدرود رشت و پارس جنوبی با برتری علی کریمی و زنده ماندن امیدهای یک استان برای بقا در لیگ برتر همراه شد ......

تقابل پرسپولیسی‌های سابق روی نیمکت دو تیم سپیدرود رشت و پارس جنوبی با برتری علی کریمی و زنده ماندن امیدهای یک استان برای بقا در لیگ برتر همراه شد.
علی کریمی که در اولین فصل مربیگری خود بزرگترین چالش را برای بقای همشهریانش پیش‌روی خود می‌بیند، در اولین روز سال نو بزرگترین عیدی را به گیلانی‌ها داد؛ سه امتیاز ارزشمند مقابل شگفتی‌ساز نیم فصل اول لیگ برتر که می‌تواند تضمین کننده بقای آنها در ادامه مسیر باشد.
فضای شهر رشت دیروز  فوق العاده فوتبالی بود و همه جا صحبت از سپیدرود بود و امتیازی که باید در رشت باقی می‌ماند، اتفاقی که باعث می‌شد نزدیک به ۳۰ هزار هوادار بدون توجه به بارش باران و مراسم‌های خانوادگی مربوط به سال نو مسیر استادیوم سردار جنگل را در پیش بگیرند و ۹۰ دقیقه جنون‌بار به تشویق سرخ‌ها بپردازند. تشویق و حمایتی که پتانسیل بزرگ گل سه امتیازی شاگردان علی کریمی بود و آنها اکنون با ۲۶ امتیاز در سودای دستیابی به امتیازات نهایی بقا هستند.
سپیدرود در چهار هفته پایانی ماراتن سنگینی را در پیش خواهد داشت؛ ابتدا در اصفهان به مصاف ذوب آهن خواهد رفت، در ادامه از تراکتورسازی در رشت پذیرایی می‌کند و بار دیگر در رشت با فولاد مصاف خواهد داد و در نهایت در هفته‌ی پایانی با پرسپولیس در استادیوم آزادی دیدار می‌کند. یک ماراتن ۳۶۰ دقیقه‌ای غیرقابل تصور و جذاب که می‌تواند رویای یک شهر را که به سپیدرود فراتر از یک تیم نگاه می‌کنند زنده نگه دارد. سپیدرودی که طی این سال‌‌ها مهجور اما محبوب مانده و نمی‌خواهد افسانه‌ی وفاداری و عشق هوادارانش تنها یک فصل در ذهن فوتبال‌دوستان بماند و مطمئنا پتانسیل قاب گرفتن این عشق و تعصب برای سالیان دراز در سطح اول فوتبال را خواهد داشت.
جادوگر فوتبال ایران ماموریت ۴ هفته‌ای خود را ساعاتی بعد از جشن پیروزی مقابل پارس جنوبی آغاز خواهد کرد و در نبرد با چهار رقیب (نفت تهران، سیاه جامگان، پدیده مشهد، استقلال خوزستان) به دنبال بقای سرخ‌های پرخروش و جذاب است. راهی که هیچ کس در رشت به دنبال مسیر دیگری جز بقا نیست.

تگ ها


اخبار روز لیگ برتر خلیج فارس فوتبال