امیلیانو سالا به قتل رسیده است؟

بر اساس گزارش رسانه‌های ایتالیایی، در سم‌شناسی بدن امیلیانو سالا میزان زیادی مونوکسید کربن وجود داشته و همین ماجرا فرضیه قتل او را پررنگ کرده است....

به گزارش مدال؛ سه روز پس از این که «امیلیانو سالا» مهاجم آرژانتینی باشگاه «نانت» فرانسه به باشگاه «کاردیف سیتی» پیوست، هواپیمای او در جزایر مانش سقوط کرد تا یکی از دراماتیک‌ترین لحظات جهان فوتبال رقم بخورد.

حال بعد از گذشت ماه‌ها از آن سانحه هوایی دلخراش، خبر می‌رسد که سالا پیش از سقوط هواپیما، در معرض سطح بالایی از گاز مونوکسید کربن قرار گرفته است. سم‌شناسی روی بدن امیلیانو نشان داده که میزان مونوکسید کربن خون او به حدی بالا بوده که می‌توانسته پیش از سقوط هواپیما منجر به بیهوشی یا حمله قلبی او شده باشد. غلظت این گاز در خون سالا ۵۸% بوده که می‌تواند به راحتی باعث حمله قلبی شود.

این در حالی‌ست که جنازه خلبان هواپیما کماکان پیدا نشده و ولی به نظر می‌رسد خلبان نیز به دلیل همین گاز دچار بیهوشی شده و هواپیما نیز به همین دلیل سقوط کرده است.

«هاربرت» مسئول تحقیقات، معتقد است هم سالا و هم خلبان پیش از سقوط هواپیما در معرض گاز بوده‌اند. او در این خصوص گفت: «نزدیکی با این گاز در حجم کم باعث خواب‌آلودگی می‌شود اما با افزایش غلظت گاز می‌تواند به بیهوشی و مرگ منجر شود. تحقیقات در حال انجام است و بیشتر قصد داریم بفهمیم این گاز چگونه به کابین این هواپیما وارد شده است.»

وکیل خانواده سالا می‌گوید این گزارش سئوالات جدیدی را در ذهن‌شان ایجاد کرده: «باید گزارشی دقیق و تکنیکی از هواپیما به خانواده امیلیانو ارائه شود. خانواده او و مردم باید بدانند که کربن مونوکسید چگونه توانسته به کابین راه یابد. آیا پای گروه‌های مافیایی در کار است؟ باید مشخص شود که این ماجرا یک سانحه بوده یا یک قتل برنامه‌ریزی شده؟»

بیشتر بخوانید:

کوتینیو به بارسا و نیمار پشت پا زد!

تگ ها


امیلیانو سالا سالا سقوط هواپیما حادثه هوایی قتل سالا نانت کاردیف سیتی نانت لوشامپیونه فرانسه فوتبال