امینی: مدال‌آوری قایقرانی ایران در جهان جا افتاده است

رییس فدراسیون قایقرانی ابراز امیدواری کرد که با تلاش کل این مجموعه مدال آوری ورزشکاران ایران در عرصه جهانی تداوم داشته باشد ......

رییس فدراسیون قایقرانی ابراز امیدواری کرد که با تلاش کل این مجموعه مدال آوری ورزشکاران ایران در عرصه جهانی تداوم داشته باشد.

به گزارش مدال و به نقل از ایسنا، غلامرضا امینی درباره مدال آوری محمدنبی رضایی در رقابت های قهرمانی جوانان جهان اظهار کرد: از قبل گفته بودم که این ورزشکار خوب کار کرده بود و توانایی بالایی داشت. باید تاکید کنم که رضایی زیر نظر ایمان پورعزیز  مربی توانمند خودش تلاش کرد و توانست به این عنوان برسد. پورعزیز هم ثابت کرد که مربیان ایرانی توانایی بسیار خوبی در آب های آرام دارند. رضایی زیر نظر مربی خودش خیلی خوب تلاش کرد و با پیشرفتی که داشت توانست به این عنوان برسد.

رییس فدراسیون قایقرانی ادامه داد: با این نتیجه ما حالا امیدواریم که یک مدال خوشرنگ در قهرمانی آسیا نیز کسب کنیم. با این حال مهم شکسته شدن این رکورد بود که بتوانیم بالاخره در جهانی هم مدال اوری کنیم. قایقرانی ایران مدال آوری اش را از بازی های آسیایی آغاز کرد و توانست در قاره به مدال برسد. این رکورد برای آسیا شکسته شد و اکنون ورزشکاران ما می دانند که در سطح قاره به مدال های گوناگون می رسند و زمان آن رسیده بود که در سطح جهانی هم وارد شویم.

او افزود: باید این رکورد ثبت می شد که قایقران های کشورمان وارد عرصه مدال آوری در جهان هم بشوند که بالاخره این اتفاق افتاد و امیدواریم و البته تلاش می کنیم که ادامه دار هم شود. البته ما در رویینگ مدال جهانی داریم که محسن شادی کسب کرده اما در آب های آرام این اتفاق نیفتاده بود و که بالاخره افتاد و امیدوارم با شایستگی که ملی پوشان ایران دارند، تداوم پیدا کند.

امینی در پاسخ به این سوال که حفظ این روند را چطور می بیند؟ تصریح کرد: قطعا حفظ یک استعداد بسیار دشوارتر از پیدا کردن او است. ما تلاش می کنیم بهترین شرایط را برای او و دیگر استعدادها فراهم کنیم. به احترام او و مربی اش شرایطی ایجاد شد که محمدنبی رضایی ۱۵ ماه با مربی اش در اردو باشد و در کنارش نیز چند جوان دیگر تمرین کنند. اکنون ۸ ورزشکار زیر نظر ایمان پورعزیز هستند و تمرین می کنند که نکته قابل توجه این است که این ورزشکاران از ۶ استان کشورند و به یک جا تعلق ندارند.

رییس فدراسیون قایقرانی با اشاره به تلاش فدراسیون برای حفظ این استعدادها گفت: ما شرایط را مهیا می کنیم که این ورزشکاران بتوانند روند رشد خود را ادامه بدهند. قطعا فضا برای حضور این قهرمانان در تست رده بزرگسالان نیز وجود دارد و با نظر کادرفنی شاید وارد اردو هم شوند اما فراموش نکنیم که ماندن در اردو و ادامه روند صعودی به تلاش خودشان نیز بستگی دارد. ما چند ماه دیگر رقابت های قهرمانی آسیا در چین را نیز پیش رو داریم و قطعا ورزشکاران ما به دنبال گرفتن مزد زحمات این دو سال خود هستند.

امینی در پاسخ به این سوال که چقدر روی مدال آوری رضایی در رقابت های زیر ۲۳ سال حساب باز می کند؟ بیان کرد: همانطور که گفتم تلاش ما تدام مدال آوری ها است. ما امسال قهرمانی جهان، سال آینده بازی های آسیایی و بعد رقابت های جهانی را داریم و قطعا در رده زیر ۲۳ سال روی او حساب باز می کنیم و به پتانسیل دیگر ورزشکارانمان نیز باور داریم. ما برای او و مربی عزیزش ارزش زیادی قائل هستیم.  

او با بیان این مطلب که سرمایه گذاری بر رده های پایه نتیجه خوبی می دهد، گفت: ابتدا باید تاکید کنم که این مدال آوری حاصل کاری بود که در سال های گذشته توسط دوستان و همکاران من انجام شد. از آقای قلم سیاه، دنیامالی، کفاشیان و ابراهیمی که در این سال ها برای قایقرانی تلاش کردند و امروز این نتیجه حاصل شد تشکر ویژه می کنم. به هر حال توجه به رده پایه نتیجه دارد و این خطی بود که نه تنها من بلکه هیات رییسه من در فدراسیون ایجاد کرد و ما با قدرت این مسیر را نیز ادامه می دهیم.

رییس فدراسیون قایقرانی افزود: تمام همکاران من در هیات رییسه از بهترین ها هستند و سابقه کار در قایقرانی داشته اند. جا دارد از آقای مونسان هم تشکر ویژه بکنم که در این مدت با تمام وجود کنار ما بود و از هر نظر قایقرانی را حمایت می کرد. ما این مسیر را ادامه می دهیم و در کنار تیم پسران منتظر درخشش دخترانمان در آسیا نیز هستیم. ما رقابت های قهرمانی آسیا را در مهد قایقرانی قاره پیش رو داریم و انشالله ورزشکارانمان خودشان را به خوبی نشان می دهند.

او در پایان با ابراز رضایت از حمایت های کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش گفت: هیچ برنامه من در فدراسیون با حمایت مسوولان روی زمین نمانده است. من در همین یکی دو ماه پیش رو چند اعزام بزرگ دارم. حدود ۵۰ تا ۶۰ نفر راهی تایلند و سنگاپور می شوند تا در رقابت های قهرمانی جوانان و بزرگسالان رویینگ آسیا شرکت کنند، ۴۰ نفر را راهی مالزی می کنیم که قهرمانی کانوپولوی آسیا را پیش رو دارند، ۲۲ نفر از ورزشکاران آب های آرام راهی چک می شوند که در رقابت های قهرمانی جهان شرکت کنند و ۶۰ نفر هم به شانگهای چین می روند که در قهرمانی آب های آرام آسیا به آب بزنند. به لطف مسئولان و اعضای هیات رییسه فدراسیون هیچ کدام از این برنامه های ما روی زمین نمانده است.

تگ ها


اخبار روز المپیک