انتخابات فدراسیون فوتبال مجازی برگزار می‌شود؟

شیوع ویروس کرونا و اوجگیری این اپیدمی در ماه‌های گذشته تبدیل به دردسر بزرگی برای برگزاری جلسات و همایش‌های حضوری شد.&#۱۶۰;...

به گزارش ورزش سه ، یکی از فدراسیون‌های درگیر با این اتفاق، فدراسیون فوتبال بود که برای تصویب اصلاحات جدید اساسنامه این فدراسیون اقدام به برگزاری مجمع مجازی کرد که البته آنطور که تصور می‌شد نبود.


در واقع فدراسیون فوتبال پیش از برگزاری مجمع به صورت مجازی، اقدام به دریافت پاسخ اعضای مجمع به صورت کتبی کرد و فقط پاسخ‌ها و نتایج آرا توسط دبیرکل قرائت شد و قابل راستی‌آزمایی در برابر دیدگان اعضای مجمع نبود. پس از تصویب اساسنامه، حالا نوبت به برگزاری انتخابات رسیده و کماکان این سؤال وجود دارد که مجمع فدراسیون برای انتخاب رئیس و هیأت رئیسه این فدراسیون به صورت حضوری است یا مجازی؟


احمدرضا براتی، رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال درباره این موضوع می‌گوید: «فدراسیون در تدارک برگزاری انتخابات به هر دو شکل ممکن است اما هنوز شکل و شرایط برگزاری مشخص نیست. این موضوع بستگی به شرایط آن روز دارد که ستاد مقابله با کرونا اجازه برگزاری مجمع به صورت حضوری را بدهد یا خیر. در صورتی که مجوز صادر نشود، امکان برگزاری مجمع به صورت مجازی وجود دارد.»


بطور قطع تجربه اخیر در برگزاری مجمع عمومی به صورت مجازی برای اصلاح اساسنامه برای برگزاری مجمع انتخاباتی کافی نیست چرا که روند رأی‌گیری و شمارش آرا قبل از برگزاری مجمع انجام می‌شود و حاضران قادر به راستی‌آزمایی و نظارت بر روند انتخابات نیستند.


مشخص است که برگزاری انتخابات به صورت مجازی تحت هر شرایطی اعتراضات طرفین و نامزدهای گوناگون را به دنبال خواهد داشت و فدراسیون فوتبال باید امیدوار باشد که برای ۶۰ روز آینده شرایط کشور به وضعیت مناسبی برسد و امکان برگزاری مجمع به صورت حضوری فراهم شود.

تگ ها


فدراسیون فوتبال