انتخابی جام‌جهانی 2022؛ تساوی شیرین عراق و بحرین به سود ایران

در ادامه مرحله دوم رقابت های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲، امروز تیم های عراق و بحرین به مصاف هم رفتند....

به گزارش مدال، این بازی راس ساعت 17:30 در کشور اردن برگزار شد.

در هفته‌ای که تیم ملی فوتبال ایران استراحت داشت، چهار تیم گروه سوم مرحله دوم رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های ۲۰۲۳ چین به میدان رفتند که در مهمترین دیدار، عراق و بحرین در ورزشگاه ملی امان در اردن به تساوی بدون گل رضایت دادند.

شاگردان سرچکو کاتانتس بعد از پیروزی ارزرشمند مقابل ایران به دنبال کسب پیروزی در برابر بحرین بودند تا صعود خود را به دور بعدی قطعی کنند اما در رسیدن به این مهم ناکام بودند. مردان هلیو سوسای پرتغالی با دفاعی هوشمندانه مانع از گلزنی حریف خود شدند و بازی با حساب بدون گل به اتمام رسید. عراق در تمام جریان بازی صاحب توپ و میدان بود اما از خلق موقعیت ۱۰۰ درصد عاجز بود.

با این نتیجه عراق از پنج بازی، ۱۱ امتیازی شد و همچنان در صدر جدول باقی ماند. بحرین بعد از متوقف کردن مجدد عراق، ۹ امتیازی شد و در رده دوم جای گرفت. تیم ملی ایران هم با یک بازی کمتر، با ۶ امتیاز در رده سوم قرار دارد. هنگ کنگ و کامبوج نیز با پنج و یک امتیاز در رده های چهارم و پنجم قرار دارند.

با این نتیجه تیم ملی ایران همچنان برای صدرنشینی شانس خواهد داشت و تقسیم امتیازات بحرین و عراق به سود مارک ویلموتس و شاگردانش بود.

اخبار مرتبط:

انتخابی جام جهانی 2022؛ هنگ کنگ به یک امتیازی ایران رسید

تگ ها


مقدماتی جام جهانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ مقدماتی جام جهانی فوتبال عراق بحرین انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مرحله انتخابی جام جهانی قطر انتخابی جام جهانی فوتبال