انتخابی در سه وزن برای پوشیدن دوبنده تیم ملی

با تصمیم کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد، در سه وزن مسابقات انتخابی برای پوشیدن دوبنده تیم ملی برگزار می‌شود....

به گزارش "ورزش سه"، بعد از اعلام اتحادیه جهانی کشتی مبنی بر برگزاری قطعی رقابت‌های جهانی ۲۰۲۰ در آذرماه به میزبانی صربستان، روز گذشته کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد ایران اسامی ملی‌پوشان را برای حضور در اردو اعلام کرد.

امروز اما جلسه‌ای میان اعضای کادرفنی و همچنین محسن کاوه مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد برگزار شد که خروجی جدیدی هم داشت.

ابراهیم مهربان مربی تیم ملی کشتی در مورد تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه گفت: بعد از اعلام اتحادیه جهانی در ارتباط با قطعیت برگزاری رقابت های جهانی کشتی، چندین جلسه کارشناسی با حضور مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد و  سرمربی و اعضای کادر فنی تیم ملی داشتیم و بر اساس واقعیاتی که امروز وجود دارد که یکی از آن ها بحث بیماری خطرناک کرونا است و متأسفانه همگیری آن بسیار زیاد است و محدودیت برای برگزاری مسابقات به صورت گسترده وجود دارد و همچنین زمان کمی تا مسابقات جهانی پیش رو داریم در این جلسه تصمیمات مقتضی اتخاذ شد.

وی ادامه داد: با توجه به نگاه عدالت محوری که می بایست نسبت به همه کشتی گیران وجود داشته باشد از آنجایی که ۸ ماه است که هیچ مسابقه و هیچ فعالیت ورزشی به جز لیگ برگزار نشده، مقرر شد که در تاریخ اول آبان‌ماه سال جاری در سه وزن، ۶۵ کیلوگرم با حضور امیرحسین مقصودی، امیرمحمد یزدانی، پیمان بیابانی، میثم نصیری، شایان حمزه و مرتضی قیاسی، ۷۴ کیلوگرم با حضور مصطفی حسین‌خانی، سعید داداش‌پور، جمال عبادی، مسعود کمروند و محمدصادق فیروزپور، ۷۹ کیلوگرم با حضور پیمان یاراحمدی، علی سوادکوهی، بهمن تیموری، حمید زرین‌پیکر مسابقات انتخابی درون اردویی با قوانین اتحادیه جهانی (صبح وزن کشی و ۲ ساعت بعد کشتی) و ۲ کیلوگرم ارفاق وزن برگزار شود.

مهربان ادامه داد: نفراتی که نام آن‌ها برای مسابقات انتخابی اعلام شده می‌توانند به صورت اختیاری در اردویی که از تاریخ ۲۵ مهرماه برگزار می‌شود، حضور پیدا نکنند.این نفرات  اگر در خارج از اردو امکان تمرین برای آن‌ها وجود دارد و احساس می‌کنند در آن جا می‌توانند بهتر تمرین کنند در اردو حضور نداشته باشند و اگر هم خواستند می‌توانند در اردو شرکت کنند. کسانی که از این ۳ وزن در اردو حضور پیدا نمی‌کنند می بایست ۴۸ ساعت قبل از برگزاری وزن کشی با نتیجه تست کرونا در اردو حضور یابند، ضمن اینکه از نفرات شرکت کننده در این رقابت‌ها آزمایش دوپینگ نیز بعمل خواهد آمد. همچنین در این جلسه مقرر شد تا نادر حاج آقا نیا نیز در وزن ۵۷ کیلوگرم به نفرات حاضر در اولین مرحله اردوی تیم ملی اضافه شود.


مربی تیم ملی کشتی آزاد در خصوص سایر اوزان گفت: از نظر کادر فنی هیچ کس انتخاب شده نیست و به احتمال زیاد برگزاری رقابت‌های انتخابی در اوزان دیگر نیز وجود دارد و در مورد سایر اوزان با توجه به مواردی که در جلسه فنی صبح دیروز در آن  اشاره شد اقدام می‌شود و بعد از  پایان اردوی اول در این مورد نیز تصمیم گیری خواهد شد. کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد و فدراسیون کشتی اعتقاد راسخ بر برگزاری مسابقات انتخابی دارد اما شرایطی که امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا بر جهان حاکم است در هیچ وقتی اتفاق نیفتاده از طرفی هیچ وقت نیز به یکباره دو ماه مانده به مسابقات جهانی اعلام بر برگزاری آن نمی‌شد و بر اساس تمامی این موارد امکان برگزاری مسابقات انتخابی به صورت کلی وجود ندارد. کادرفنی با توجه به برگزاری جلسات متعددی که داشت تصمیم گیری‌های لازم را انجام داد.

تگ ها


کشتی